ZEEUWSCHE OMROEP 25 Hallo! Hallo! Hier is <1<> persdienst van den officiCelen Zeeuwschen om roep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Ten behoeve van een betere verkeersregeling wordt door de werkloozen van Yerseke in werkverschaffing een nieuwe opril naar de haven aangelegd. Een aanwinst voor den speeltuin van 't Vlissing- sche Tuindorp: het wakkere bestuur heeft voor een prachtige glijbaan gezorgd, die de vorige week met groot enthousiasme in gebruik is genomen. Uit 's Heer Abtskerke bereikten ons veertien berichten met gegevens over een tegen 'n buitengewoon hoogen prijs verkocht kalf. De vereeniging van Nederlandsche balletmeesters heeft een deputatie naar dit dorp gezonden om den dans om het gouden kalf te bestudeeren Onze speciale medewerker uit Oude- lande deed ons een treffend relaas over het wedervaren van een der oudste inwoners, van wien verschillende ribben werden gekneusd door een kantelenden bok. 'n Bok zonder hoorns lijkt nog ge vaarlijker dan zijn collega mét bewape- Men telegrafeerde ons uit Hengst dijk, dat een moeder, die in de „Putting" fietste, haar zoontje in een sloot aan trof; het ventje had echter zijn hoofd boven water weten te houden. Bravo, knaapMenig volwassene doet je dat tegenwoordig niet na! Het echtpaar P. J. van de goede gezondheid en onder Brande-van dor Vlies te Hulst mocht, in >te belangstelling de vorige week zijn gouden huwelijksfeest vieren. De eerste glijvlucht in 't Vlissingsche Tuin dorp volbracht. 's-G ra venpolder is, zooals ons uit 42 brieven bleek, in rep en roer, wijl de loco-burgemeester een openbare uit voering der mondorgelclub verbood, omdat er 'n paar meisjes met de mando line wilden meespelen. Sommigen spreken als hun vermoeden uit, dat de burgervader bevreesd is ge weest, dat het publiek meer naar de meisjes zou kijken, dan dat het zou luis teren naar de blazende jongens. Anderen oordeelen vinniger en spre ken als hun oordeel uit, dat de 's-Graven- poldersche autoriteiten binnenkort het gebruik van gemengd voer aan de kippenhouders zullen verbieden Te Oostkapelle wordt de laatste weken op „Veldlioek" een witte musch gezien. Voor dit gepubliceerd mocht worden, is eerst wetenschappelijk on derzocht of liet soms weer het bedrijf was geweest van kwajongens, die ge speeld hadden met grondverf. Voor de echtheid wordt echter door acht ornithologen ingestaan. Vreem delingenverkeer en de vereeniging tot behoud van Zeeuwsche kleederdrachten zijn enthousiast. Nu de witte mutsen gaan verdwijnen, kunnen de witte mussehen in die leegte helpen voor zien! Men telegrafeert ons uit Wageningen, dat de Plantenziektenkundige Dienst aldaar uit verschillende Zeeuwsche ge meenten larven van Colorado-kevers kreeg toegezonden; alleen Domburg stuurde 'n portie eitjes van lievenheers beestjes Ze zijn daar toch nog niet zoo dom, dat ze 'n kist met kippeneieren expedi- eeren naar genoemde plaats! Men meldt ons uit Yerseke, dat een tot nu toe onbekende koe in een der afgeloopen nachten door het dorp heeft gerend en hier en daar een voortuintje op de horens genomen heeft. Nachtmerries waren hier wel bekend, maar van nachtkoeien had men nog nimmer gehoord. Wij sluiten nu tot de volgende week, dames en heereu! Het is een lust, de tentjes vcm Luctor et Emergo verstrooid te zien liggen over het ideale Walchersche kampeerterrein in de duinen. De Bond van Gediplomeerde Oud-leerlingen van Land- bouwxeintercursus sen in Zeeland vierde te Goep in De Prins van Oranje opgexvekt- zijn vijfentwintig jarig bestaan. De Walchersche kampeervereeniging heeft Zaterdag feestelijk haar tienjarig bestaan gevierd, en het actieve bestuur heeft dien dag kunnen ondervinden, hoe zijn arbeid wordt gewaardeerd. ■MM

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 23