De tinbaggeriinolen haa If goud en ijzer Hoven—— S-poedig nadat de eerste goudstaaf door de baggeremmers van de „Karigpata naar boven was ge haald, volgde een vondst, die bewijst dat de tinbagger molen nog steeds boven de plek is waar de Luti/ne verging. Er werden namelijk drie loopen van scheepsgeschut opgehaald. Élk dezer kanonnen is <2 1/i m. lang, terwijl kon worden vastgesteld dat zij schietklaar waren toen 't goud schip in de golven verdween. Links ziet men het overbrengen van een kanonloop op een dekschuit, die de vondst naar Ter schelling bracht. Na enkele spannende weken, waarin de ,,Karimaia" wrakstukken en kogels van de Lutineuit het zand groef, volgde j.l. Vrijdag de eerste goudvondst. Even later vond men enkele vuurmonden, die zonder twijfel afkomstig zijn van het verzonken goudschip. Nog steeds drijft de ,,Karimata" dus boven de plaats, waar de Lutine" met haar kostbare lading in het zand van de Wester- gronden verdween, en heel Nederland wacht in spanning of de baggermolen er in slagen zal de rest van het verloren goud naar boven te brengen. De eerste staaf Vrijdag morgen in de vroegte werd het eerste goud door de ,,Karimata" opgehaald. Hierboven de goudstaaf, die het seriemerk 2 F.B.É. 57 draagt. Het goud woog zes pond, en vertegenwoor digt een waarde van ruim zesduizend gulden. Op Terschelling werd het bericht van de eerste goud vondst met groot enthousiasme ontvangen. De heer Schroder van de Lloyds bewondert de gouden staaf. Behalve de kanonnen en 'n gr ooien voorraad kogels groef de ,,Karimata" ook enkele wrakstukken van het goudschip uit den zeebodem. Een gedeelte van een ankerspil. Pr* De monding van een der Lutine-kanonnen met een kogel en een kardoes, die vrijwel gaaf uit den vuurmond te voorschijn kivamen. 4 -

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 30