II Nederlands jeugd in den vreemde Driehonderd seholieren bezoehen Engeland I Gedurende hun ver blijf in Engeland, trokken de Holland sche gasten er te namen met de Engel- sche schooljeugd op uit. Behalve een bezoek aan de bad plaats Brighto n waar de Engelsehe kinderen werden in gewijd in de gehei men van de Neder- landsche taal, stond ook een tocht door Londen op 't pro gramma. Neven staande foto toont een gedeelte van het 1 ollandsche gezel schap tijdens een vaart op de Theems. Op den achtergrond de bekende Tower Bridge. Het is stellig eeu goede gedachte in onzen tijd, waarin de tegen stellingen der naties zich steeds scherper dreigen toe te spitsen, de schooljeugd in contact te brengen met de jongeren in het buitenland. Ken onlangs opgerichte stichting,, de .World Friendship Tours", maakte het mogelijk, dat tijdens de Paasehvacantie van dit jaar acht honderd Engelsehe schoolkinderen een bezoek brachten aan ons land, waar ze zeer gastvrij werden ontvangen. Dezer dagen volgde een Vijf Hollandsche meisjes in den pas met een der schildw Life Guard voor Windsor Castle. 'Tijdens liet bezoek aan den Tower stond een der schilderachtig gekleede bewakers in het centrum der belangstelling. tegenbezoek van Hollandsche kinderen aan Engeland. Ruim driehonderd leerlingen van middelbare scholen reisden over Vlissingen naar Londen, waar zij in Engelsehe gezinnen als welkome gasten werden begroet. Het succes dezer reizen was zoo groot, dat het bestuur der stichting overweegt ook de jeugd van enkele andere landen naai' ons land uit, te noodigen, waarop dan natuurlijk weer tegenbezoeken van de Hollandsche jeugd zullen volgen. Aan de zeer geslaagde reis naar Engeland herinneren bijgaande aardige foto's. Tot besluit van het bezoek aan Engeland volgde een afscheidsavond in Kings- way Hall. Mevrouw Brown, echtgenoote van den Êritschen minister van Arbeid, hield een toespraak. Geheel links zit de heer li'. Niemann, stichter van de „World Friendship Tours", derde van links: de Nederlandsehe gezant te Londen, graaf van Limburg Stirum.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 8