OOG STM A AND 4 i tn de Zeeif tvseh' Vlaamsche polders twS;Ssr/^r I 1 is s Vu is er gerucht en drukte in Of ze ook afgunstig op u zijn, op de vakantie gangers, die in feestende, luidruchtige groepen in deze maand per fiets, per auto of bus de zonnige Zeeuwsche wegen langs komen gesneld? Och, 't is maar gelukkig, dat ze voor een jaloerschen blik, een naijverige gedachte nog zelfs den tijd niet over hebben, de tarweboer en zijn knechts. Voor wie 't ook vacantie zijn mag in Augustus, het allerminst voor den graanteler, voor wien de oogst maand de zwaarste is van 't heele jaar. De zwaarste, maar toch de mooiste, de feestelijkste even goed. Want wat een voldoening geeft het niet, eindelijk na een heel jaar van werk en zorgen onder den bran denden Augustushemel het gerijpte graan te maaien, den oogst te bergen en de moeizaam verdiende, zij het nog niet altijd even ruime, winst te becijferen. Wel, 't is zoö romantisch niet, het boerenleven, als wij het in de schoolversjes hebben geleerd. In deze crisistijden minder dan ooit. Minder ook naarmate bij het voortdringen der techniek het geratel der Met luid. geratel slaat de maaimacMne zijn lange armen door 't gele graan van de Graauwsche akkers. En als de zon de haastig gebonden schooven wat heeft gedroogd, gaan ze snel op den wagen, niet om naar de schuur gereden te worden maar dadelijk dorschmachine, die hier op den Nieuw Namenschcn aren van de korrels snel en grondig te ontdoen. akker gereed staat om de maaimachines het suizen van zeis en sikkel overstemt en het doffe gestamp van wal mende motoren en stuivende dorschmachines de lucht ver vult. Er blijft zoo weinig lan delijks aan 'n oogstveld, waar strook na strook de aren neer zijgen achter de voortijlende maaimachine. Er blijft zoo weinig romantisch aan zoo'n machinale graanindustrie. Hoe jachten daar de haastige hel pers, die de schooven moeten binden en. oprichten om te drogen. Opladen en triom fantelijk naar huis rijden om den oogst in de schuren te tasten? En dan tot 't najaar te wachten om onder gezang de korrels met regelmatigen vlegelslag uit te dorschen? Zoo lang kunnen we in onzen snellen tijd niet wachten. Hier, op den akker naast ons

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 16