HAAR NIET ETEN GEBISMUREERD 'v kÉ¥ B y- MAGNESIUM BON Roode Rusland OVERTOLLIG yl«DJw^!eh0,0?'* H) Spalt Tub'^".. omdat men het voedsel I \jy'\ slecht verteert neemt de Maagbezwaren niet weg Zure oprispingen, gassen in de maag, opgeblazenheid na de maaltijden en al de niet veel beduidende spijs verteringsstoornissen, die de genoegens der maaltijden vergallen, zijn de kenteekens der aanwezigheid van bezwaren die waarschijnlijk teweeg worden gebracht door een overmaat van maagzuur, welke, indien men haar verwaarloost, aanleiding kan geven tot meer ernstige aandoeningen. U de lekkere gerechten te ontzeggen die U zoo gaarne eet. maar die U niet goed kunt verdragen, staat volstrekt nog niet gelijk aan het verhelpen van het kwaad. U loopt daardoor zelfs het gevaar, omdat U het voedsel dat zoo nood zakelijk is voor het behoud Uwer gezondheid voorbij laat gaan, dat Uw bloed verarmd geraakt en Uw ge zondheid ernstig geschaad wordt. Het is noodzakelijk om de oorzaak van het kwaad te bestrijden en de schadelijke overmaat van zuur te neutraliseeren, en na eiken maaltijd een kleine dosis Gebismureerd Magne sium in een beetje water te gebruiken. Door het zuur- gehalte van het maagsap te verlagen brengt Gebis mureerd Magnesium een normale spijsvertering te weeg, waardoor U in staat wordt gesteld de volledige voedingswaarde Uwer spijzen in Uw lichaam op te nemen. De eerste dosis brengt dadelijk verlichting tot stand, zelfs in hardnekkige gevallen. Gebismureerd Magnesium is verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten a 1.per flesch of 1.75 per groote flesch, die voordeeligcr is. aan U een weg naar vooruitgang. Volg onze grondige, schriftelijke op leidingen voor een LAND MACHINISTEN Dl PLO MA (voor stoom-, motor-, koel-en electrisch bedrijf) EEN SCHEEPSMACHINISTEN- DIPLOMA, ERKEND GASFITTER of ERKEND WATERFITTER Vraag tevredenheidsbe tuigingen van geslaag den. Lessen voor hen, die de lagere school bezoch ten en voor gevorder den. Laag* maandelijks lesgeld. Studieboeken gratis. Leiding van be voegde technici. Gratis hulp bij sollicitatie. Vraag zonder verplichting in lichtingen bij A.S.S.Ó.,dir. J. van der Bij, hoofdon derwijzer, Nieuwe Plein 31, b/h station, Arnhem. Gebruik onderstaande bon of schrijf een brief. Ik verzoek, zonder enige verplichting, inlichtingen omtrent de cursus voor Het avontuurlijke en romantische, leven van een Brit se hen spion in het Vervolg van bladzijde 23 Naam Straat en nummer Woonplaats Leeftijd hun kostelijke goederen te slijten aan begeerige afnemers. Half versuft strompelde ik voort. Mijn bevroren voeten deden ontzettend pijn. Het was weer een prachtige winter morgen. Do zon lachte minachtend om het dwaze gedoe der mensehen. Maar de gezichten dier mensehen droegen het stempel van ontbering, smart en verschrikking. In den chaos op het station was ik bij oom Igor vandaan geraakt. Ik trof hem echter in het hartje der stad. Ik wilde hem bedanken en bcloonen voor het voedsel en het onderdak, dat hij me had geschonken. „Oom Igor," vroeg ik hem, „hoeveel ben ik u schuldig?" Maar hij schudde zijn hoofd. Hij wou niets aannemen. „Niemendal, zoontje," zei hij. „En je komt maar terug, als je zin hebt." Hij keek rond, liet zijn stem dalen en ging voorzichtig voort: „En als 't ooit noodig wordt. dat je vlucht of je verbergtof zoo- iets. dan weet je, waar je terecht kunt, zoontje." TIENDE HOOFDSTEK Zorinsky ontmaskerd Ik heb oom Igor niet weergezien. Hij was een sieraad van den boerenstand, en velen van zijn slag zijn in de eerste revolutiejaren omgekomen. Weer viel het me op, dat de sfeer in de roode stad zoo snel veranderen kon. Dezen kouden Februarimorgen hing er een eigenaardige onrust en heimelijke verschrikking in de lucht, vond ik. Kleine groepjes soldaten meest Letten en Chineezen repten zich hei en der, bewijs van bijzondere activiteit der Tsjeka. Ik kon het veiligste eerst naar no. 5 gaan, meende ik. Dan kon ik daar mijn vrienden opbellen en hooren, of alles in orde was. Over de smerige binnenplaats en dc smalle trap sloop ik naar de bekende deur en klopte. Ik werd binnengelaten door Grisja, een vrocgeren staljongen op de buitenplaats van Moerometz. Ik had dien jongeling al eerder getroffen, dus kende hij me. Ik gaf hem een stuk chocola en vroeg, waar Maria was. Ten antwoord zei hij met zijn mond vol: „Heet u Kr-Kr-Kry- lenko!" Ik sprong op. Hoe wist de jongen „mijn" naam? „Zo zijn vanmorgen weer voor u geweest," zei hij. „Wie?" „Een man mot twee soldaten. Ze vroegen naar Krylenko." „En wat heb je gezegd?" „Dat u weg was en misschien niet meer terugkwam." „Maar hoe weet je, dat ik Krylenko ben?" „Omdat ze u beschreven, 't Kwam allemaal uit." „Wat zeiden ze? Vertel, 't. me zoo precies als je kunt!" Grisja's trage brein spande zich in, om de woorden terug te vinden. „Nogal lang, zeiden ze, een zwarte baard, lang haar, één voortand kwijt, praat een beetje vreemd. Dat Grisja dit fantaseerde kon ik niet gelooven. De Tsjeka zocht me! „Ze zijn er een paar dagen geleden ook al geweest," zei Grisja. „Toén hebben ze overal gezocht, maar ze vonden niets." Ik begreep, dat ik dadelijk weg moest. Ik gaf Grisja nog een stuk chocolade en een paar schoenen voor Maria en droeg hem op, aan iedereen te vertellen, dat ik de stad voorgoed had verlaten. Wie was nu het dichtste bij? De journalist. Pijnlijk hinkend (mijn bevro ren voeten zetten op) en mijn gezicht half met mijn halsdoek bedekkend, alsof ik kiespijn had. naderde ik zijn huis. Gelukkig woonde liij op de eerste verdieping, dus hoefde ik maar één trap op. Van den overkant der straat bekeek ik het huis. Ik zag niets verdachts. Ik stak over en ging naar binnen. Toen ik mijn voet op de onderste traptree had, bleef ik stokstijf staan. Gefluister op liet portaal der eerste verdieping! Gerammel van sleutels! Het was hier niet veilig voor me. Ik maakte gauw, dat ik wegkwam. Maar ik had me niet moeten reppen. Door mijn snelle schreden rammelden de losse steenen, dat werd boven gehoord, en een paar zware laarzen kwamen de trap af. Toen ik de straat op glipte, werd ik van achter aangegrepen door een stevigen werkman, gekleed in een leeren jas met twee riemen patronen. Hij hield een revolver tegen mijn hoofd. „Halt!" blafte hij. „Wat moet j< hier!" Ik trok een zoo dom mogelijk gezicht en keek over zijn hoofd heen naar den deurpost. „Is.... is 't hier no. 29!" stotterde ik met een achterlijken blik. „Ik moet op 29 z-z-zijn." Mompelend als een idioot, hinkend als een kreupele, schoof ik weg. Ik ver wachtte iedere seconde een bevel, om te blijven staan, maar hij keek me alleen met een nijdigen blik na, en terwijl ik met knipperende oogen opkeek naar de huisnummers, zag ik van terzij, dat hij zijn revolver wegstak. Toen keerde hij zich om en ging naar binnen. Ik kwam op de Newsky Prospekt, overgedoopt 25-October-Prospckt. Mijn zenuwen waren op en ik beefde over mijn heele lichaam. Het was een dier momenten, dat ik mijn werk haat te. De stad was veranderd, sinds ik er den laatsten keer was, en ik begreep het verschil niet. In één uur tijde was ik tweemaal bijna verloren geweest. Ik voelde me ziek. Ik hunkerde naar veiligheid en gezelligheid. Waar moest ik heen? Ik besloot naar den dokter te gaan al was 't een heele wandeling om mijn voeten te laten verzorgen. Dit PANORAMA. Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. Tezamen uiet een der periodieken De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam, 's Gravenhage in Beeld, Ons Land, Ons Zuiden of Ons Zeeland f 1.62y, per kwartaal ot f 0.12Y, per week. Franco per post f 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling, koloniën f 7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van post, abonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureaux HAARLEM, Nassaulaan 51. Tel. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM, N.Z. Voorburgwal 262. I elefoon Interc. 33170. Giro nr, 07946. ROTTERDAM, Stationsweg 24. Telefoon Interc. 50540. Giro nr. 101981. 'sGRAVENHAGE, Stationsweg 95, Tel. Interc. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT. Biltstrant 142, Telefoon Interc. 15473, Giro nr. 149597. 's HERTOGENBOSCH, Stationsweg 27. Telefoon Interc. 1215. Giro or. 129750. MAASTRICHT, Stationsstraat 20. Tel. Interc. 5851. Giro nr. 124690. VUSSINGEN, Bad huisstraat 5, Tel. 81. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. Een HeerlijkeCrême tegen Geen stoppels geen grove wederaangroei Een welriekende crème, die alle on- gewenschte haren in drie minuten doet verdwijnen. Hygiënisch en ge makkelijk in ge bruik. Gebruik het eenvoudig zooals het uit de tube komt - wasch met water na - eik spoor van haar is verdwenen. Geen stoppels, zooals door het scheermes worden achtergelaten. Wordt overal verkocht onder het Handels merk Nieuwe „Vieto". Maak nog heden een eind aan het onaangename overtollige haar. Het resultaat wordt gegarandeerd met Nieuwe „Vieto". of anders wordt het geld terugbetaald. In tuben van 85 cent en f 1.50 bij drogisten, kappers en parfumeriezaken. GRATIS Door een speciale overeenkomst kan elke lezeres van dit blad een speciaal pakket NIEUWE VIETO ABSOLUUT KOSTELOOS bekomen. Zendt 10 cent in postzegels ter dekking van porto, verpak king en andere kosten. AdresFirma B. Meindersma (Afd. U 10), Den Haag. '^ndaaaÜ? De dokter maakt onderscheid tus- schen migraine, neuralgische, gas- trische en andere soorten hoofdpijn. L JiB Zij zijn alle even kwellend en afmattend. Wacht niet, tot het bonst in Uw hoofd; zoo dra U dat zware gevoel en die dofheid bemerkt, neemt dan een „Spalt-Tablet". En wat het voor naamste is: „Spalt Tabletten" heb ben geen versuffende werking, integendeel, helder en opgelucht gaat U na korten tijd weer aan den arbeid. Bij ieder buisje van 20 „Spalt Tabletten" ontvangt U een zak-etui, ten einde steeds eenige tabletten bij de hand te hebben. Prijs10 tabletten f 0.50, 20 tabletten f 0.90. Bij alle apothekers en drogisten verkrijgbaar. Hoofddepot: Dr. H. Nanning.Den Haag,Korte Poten7a.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 26