U KRUSCHEN Wekenlang met rheumatische rugpijn in bed WIEHELMINA ONS HERINNERINGSALBUM uitgegeven bij gelegenheid van het VEERTIGJARIG REGEERINGSJUBIEEUM VAN H.M. KONINGIN liUlt 11 iets (^ceds - ^^ROCOSA In zeer korten tijd weer op de een SALTS handig «ein Aatacolor- 27 geschiedde. Ook hielp de dokter me mijn baard afscheren en knipte hij mijn haar. Het was noodzakelijk, dat ik totaal van voorkomen veranderde. „De Tsjeka heeft je geducht in de gaten," zei hij. „Sjoera is heel wat te weten gekomen. Heem mijn raad aan, en ga zoodra mogelijk naar Finland, en blijf er. Ze hebben zelfs een portret van je met dien vermisten voortand." „Dat is 't ergste niet," zei ik, en ik sneed de lapel van mijn jas open en haalde er den tand uit, in vloeipapier gewikkeld. Het was een valsehe tand. die eens losgeraakt was, maar ik bad hem bewaard, om hem ooit weer in te laten zetten. Ik had gewacht, omdat ik een mogelijkheid als deze voorzag. De tand werd voorloopig bevestigd met een stukje watten, en kort daarop goed door een tandarts. Twee dagen later vertrok ik, met een oud pak van den dokter aan en een bril op. Ik had nu een glad gezicht en kort haar, en zag er net maar armoedig uit, als een ondervoede en zwakke „intel lectueel". In de vervallen maar ruime schoenen van den dokter kon ik lang zaam loopen zonder stok. Ik moet er wel erg verloopen uitgezien hebben, want ik passeerde menigmaal een roode wacht zonder aangehouden te worden en kwam zelfs de bruggen over, zonder dat er naar mijr ipapieren werd gevraagd. Vroegere kennissen keken me aan en herkenden me niet. Enkele dagen daarna, langs de kade wandelend, zag ik tot mijn groote ver bazing Iwan Sergeiewitsj loopen, Mel- nikof's vriend, die mij uitgeleide had ge daan bij mijn eerste vertrek uit Finland, en dien ik nadien nog tweemaal had opgezocht. Hij had een sjofel soldaten pak aan, maar door een litteeken opzijn wang wist ik zeker, dat hij het was. Ik volgde hem tot bij het hok van den tuin van het Winterpaleis, kwam toen vlak achter hem en noemde zijn naam. „Ga den tuin in," zei ik, „je zult me straks wel herkennen." Ik sprak hem op een bank tusschou do heesters. In dien tuin hadden vroeger de keizers en keizerinnen gewandeld, als zij in het Winterpaleis woonden. „Ik zou je nooit herkend hebben!" riep hij uit, toen ik hem van mijn identiteit had overtuigd. „Ik zocht je juist." jttijl" „.Ta. Weet je, dat Zorinsky in Finland is en dat hij naar je zoekt?" Iwan Sergeiewitsj vertelde me, <lat hij naar Petrograd was gekomen om te zien, of hij Stepanofna en Waria weg kou krijgen en tevens om mij te waar schuwen tegen Zorinskv. Hij wist zeker, dat Zorinsky „voor beide kanten" werkte. Zorinsky was (onder 'n anderen naam) officier in het oude leger ge weest, en had zich onderscheiden door groote dapperheid aan het front en groote losbandigheid er achter. Tijdens den oorlog had hij geldelijke verliezen geleden, hij had zich met een zwendel- zaak afgegeven en was later op valsoh spelen betrapt. Vlak voor den oorlog was hij uit dienst gejaagd. Toen was hij een tijdje zoek geweest, maar in 1918 woonde hij onder verschillende namen te Petrograd. Hij scheen altijd geld in overvloed te hebben. Iwan Sergeiewitsj had op hem gelet, wijl hij hem van dubbel spel verdacht, en zekerheid ge kregen, dat hij in contra-revolution- naire „witte" organisaties trachtte door te dringen.ten dienste van de Tsjeka. „Wist Melnikof dat allemaal niet?" vroeg ik. „Ja zeker," was het antwoord. „Ik had hem volledig ingelicht." Wordi vervolgd (^OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO-QOOOOOOOOOOOOOOOOOOO mag zich in een dusdanig succes verheugen, dai de eerste, zeer ruime oplage in een ommezien was uitver kocht. Met de tweede nog grootere oplage was dit binnen enkele dagen eveneens het geval. De voorraad van de derde oplage mindert zienderoogen, zoodat een vierde druk noodzakelijk is geworden. Deze is thans ter perse en zal dezer dagen worden gedistribueerd. Wij raden echter ieder, die prijs stelt op een of meerdere exemplaren van dit prachtige, rijk geïllustreerde Gedenk album, aan, zich deze onverwijld aan te schaffen. Het is verkrijgbaar bij onze bezorgers, agenten, hoofdkantoren of bij den boekhandel. Zooals bekend bedraagt de prijs slechts 25 cent. Franco toezending per post volgt na ontvangst van 30 ct. per postwissel of op giro-nr. 142700 ten name van het Weekblad Panorama, Nassaulaan 51, Haarlem. Hotten kt, dut dit Herinneringsalbum een document ran blijvende waarde is voor U en ieder lid van Uw gezin. <>0000000000000000000000000000000000000000000ooooó de nieuwe gecombineerde rauw- kostmolen voor het raspen en uitpersen van alle soorten van fruit, wortels e. z. v ostmo „Vorig taai had ik vreeselijke rheu matische pijnen in mijn rug en ik was drie weken lang volkomen hulpeloos. Ik kon zelfs niet in bed opzitten. Toen ried mijn moeder mij dringend aan eens een proef te nemen met Kruschen Salts. Ik kocht onmiddellijk een flacon en kan naar waarheid verklaren, dat ik na de vijfde dosis reeds weer rechtop kon zitten. Ik bleef Kruschen Salts nemen en binnen twee weken was ik weer op de been. Ik heb dit wonderbaarlijk middel nu steeds in huis. De kleine „dagelijksche dosis houdt mij fit en flink." Dit schreef ons Mevrouw A. G. (Origineele brief ter inzage). Wanneer Uw afvoerorganen niet be hoorlijk werken, blijven in Uw lichaam allerlei afvalstoffen achter, die Uw organisme verontreinigen en de oor zaak zijn van allerlei klachten, als rheumatische pijnen, hoofdpijnen etc. Om U steeds fit en gezond te voelen is het een eerste eisch, dat de schade lijke afvalstoffen geregeld door Uw afvoerorganen worden verwijderd. Kruschen Salts is een onovertroffen middel om lever, nieren en ingewanden aan te sporen tot gezonde, geregelde werking, waardoor Uw bloed wordt gezuiverd en Uw klachten geleidelijk zullen verminderen, om tenslotte geheel op te houden. De „dagelijksche dosis" Kruschen Salts houdt U frisch en op gewekt als nooit te voren. is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten. Thans van ^cunrentoto<jraii* met

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 27