w 1 Tussclmeim twaalf en een op Broadway Middaguurtje op een herhhof zyi Ilier in (lit stille, afgezonderde lioelcje bevinden zich de graven van Livingstone, Fulton, Bradford en zooveel anderendie hebben gebouwd aci/n den roem van Amerika's verleden en heden. Op enkele stappen afstand raast het verkeer voorbij en wordt de strijd om het materieels voordeel eiken dag opnieuw gestreden. Maar de steenen blijven hun diepzinnige taal spreken „stof en axch en tot die stof en asch zult ge weerkeereu" De meeste zerken spreken alleen nog door hun aanwezigheid, want de inschriften zijn voor 'n groot gedeelte uitgewischt door weer en wind. Ook vom de steenen zelf heeft de tand des iijds reeds menig brokje afgeknabbeld. Broadway, de langste straat ter wereld, heeft twee punten waar het op tijden razend druk kan zijn: het Centrum, waar de New-Yorker ontspanning zoekt, en de Beurs, den vitalen knoop van het zakenleven. Als de wolkenkrabbers echter tegen twaalf uur-hun duizendkoppig personeel over Broad way uitstorten, is er nog één stil, rustig, maar eigenaardig plekje, dat zich niets van het jachtende leven schijnt aan te trekken: het is het kerkhof van de kerk der H. Drievuldigheid, waar Amerika's beroemdste dooden begraven liggen. Onze fotoserie vertelt er u meer van. W' De kerk der 11. Drievuldigheid bevindt zich vlak bij Wallstreet. Haar torenspits vormde eens 't hoogste punt van New York en men keek er naar, om zich in New York te oriênteeren. De wolkenkrabbers hebben de kerk als het ware ommuurd, maar het Broadway-publiek weet het zeldzame romantische plekje nog steeds te vinden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 34