Broadway. Alles even grootsch en imposant. Dit middelpunt van het verkeer is als 't ware n wipplank, want tusschen negen en vijf is het razend druk om de Beurs en na zes uur kun je er haast een speld hooren vallen, omdat alle drukte zich verplaatst naar het Centrum, waar cabaret, bioscoop, theater of restaurant kantoor- en zakenlui heenlohken. Een uur. Bijna geen sterveling meer te zien. De wolkenkrabbers hebben weer voor honderd procent bezit genomen van hun mensehen. Ook de duiven, die anders in groote groepen overal rondzwermen en geen kruimeltje verloren laten, gaan, trekken zich terug. Op de plaats, waar de dooden begraven liggen, ■richt men geen kleine heuveltjes op of terpen.. Men zet er gewoon een steen neer. Zéljs op toeristen oefent dit vreedzame plekje een groote aantrekkingskracht uit. Bereidwillige gidsen toonen hun de graven der beroemde mannen en geven daarbij de onvermijdelijke commentaren ten beste. -aftf'f - ;Sy- Langs de wandelpaden tusschen de zerken zijn lal van banken geplaatst, die eiken middag tusschen twaalf en een worden bezet door kan toorlui, die hier hun boterham willen eten of even de kran t inkijken, Ze zijn vertrouwd geraakt met de onmiddellijke nabijheid van hun groote dooden. Waarom ook niet t Iloe groot immers is de afstand die levenden en dooden scheidt f Somber en indrukwekkend rijzen de machtige silhouetten der wolkenkrabbers rondom het kerkgebouw op. Het zakenleven neemt steeds grootere vlucht, maar iederen dag is er toch één uur waarop Broadway zich zijn dooden herinnert en de zoo ver trouwd geworden graven opzoekt: tusschen twaalf en een.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 35