PIJLERS van het Engelsche leger in Britsch-Ind KOPSTUKKEN DER SEPOY'S Sir William Birdwood, den maarschalksstaf in de hand, inspecteert de gelederen. Hij maakt van de gelegen heid gebruik om een der jongste soldaten te vragen hoe hij aan zijn eerste decoratie is gekomen. l)e officieren, die op geregelde lijden te Londen ver schijnen en aan het hof worden voorgesteld, vervullen er tijdelijk het ambt van ordonnans-officier des ko- nings, om vervolgens, de borst gesierd met de een of andere nieuwe orde, terug te keeren naar hun land en er met nieuw enthousiasme de leiding over hun eigen sepoy'sof ingeborenen weer over te nemen. In de uniform van vele Indische re gimenten komt niet. zelden de heele kleurenweelde van het oosten tot uiting: stralend wit en rood, gouden en zilveren tressen, tulband met fan tasierijke arabesken, de bonte menge ling van tal van ordeteekenen die een groot gedeelte der borst bedekken. De hieronder afgebeelde officier uit Idar is een praehtvertegenwoordiger van dat koloniale leger. Nu en dan duiken er aan het Engelsche hof van die prach tig gebruinde gestalten in uni form op, die uit Britsch-Indië komen om hulde te brengen aan hun keizer. Niets is op bet oogenblik zoo populair te Londen als het overzeesche leger, dat vooral in den we reldoorlog zijn onwankelbare trouw aan het moederland heeft bewezen. Onze fotoserie brengt u enkele van die mar kante koppen, die men op ge regelde tijden in de straten van Londen kan ontmoeten.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 6