Em drietal Shiks uit Meerut. De Shiks vormen een aparte Indische godsdienstige sekte, die in 1469 werd gesticht door Namat en in de negentiende eeuw zoo'n aanzienlijke macht wist te verkrijgen, dat ze tot tweemaal toe tegen Engeland in opstand kwam. Na de annexatie van den Punjab, omstreeks de helft der negentiende eeuw, hebben de Shiks zich definitief onderworpen en Engeland vooral in den wereldoorlog uit stekende diensten bewezen. Zij hechten veel waarde aan de voorschriften van hun godsdienst, mogen b.v. hun haar niet knippen en zich niet scheren. Om zoo min mogelijk last te hebben var} zijn baard, draagt de soldaat op de linksche foto hem eenvoudig in een baardnetje. Sommige Shiks houden er nog een andere methode op na om de voorschriften van hum godsdienst op de voor hen meest doelmatige wijze na te komen. De soldaat op de rechtsche foto heeft van zijn baard gewoon een stevig rolletje gemaakt, dat hij netjes om- kin en kaken heenlegt. Hechts: Met hoeveel takt en beleid Engeland 'zijn Indische troepen behandelt, is tijdens de kroningsplech tigheden nog eens duidelijk naar voren gekomen. De Indische afdeelingen la-gen in speciale, kampen, waar Indische koks opdracht hadden, hun landgenooten stipt volgens alle voorschriften van hun ritus te bedienen. Sir William Itiddell Birdwood, de maarschalk, die op bovenstaaiule foto een der hooge Indische, officieren de hand schudt, bijgenaamd de „ziel van Anzac", is Indiër van geboorte. Hij streed in den wereldoorlog o.m. in Gallipot) en voerde in 1918 het vijfde legerkorps aan. Hij werd in 1919 in den adelstand verheren en in 1923 benoemd tot veldmaarschalk en opperbevelhebber van hel Britsehe leger in Indiê.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 7