O}) .leukin* de Cowboy HET ELFDE DO EE IN DE K E NNEMERSERIE DEKTIG CEXT EEX GEIDEN ■I Zeilen op de Kagerplassen. Een verhaat van liefde en strijd in het Verre IVesten door William Colt MacDonald Er is wellicht geen schrijver van Wild-West-roman- tiek in de wereld zoo geliefd als William Colt Mac- donald. En ons devies indachtig den tienduizen den lezers en lezeressen van de unieke uitgaven van onze Kennemer Serie elk wat wils te bieden, hebben wij ons gehaast voor Nederland beslag te leggen op een van de beste en laatste werken van dezen veelge lezen auteur. „Een verhaal van liefde en strijd in het Verre Westen," belooft de schrijver ons in den ondertitel. En wij erkennen gaarne, dat hij deze belofte volledig heeft, ingelost. Liefde en strijd, beheerscht door de openlijke en verborgen intriges van duistere vijandelijke machten dit zijn wel de voornaamste kenmerken van dit boek met zijn boetenden en rijk gevarieerden inhoud, waarvan wij hier een summier [overzicht geven. Lorry Alastair en haar vader bewonen de Koehoorn- ranch, die door veedieven en eenige moordaanslagen aan den rand van den afgrond wordt gebracht. De schuldige van al die vijandelijke machinaties blijft in het verborgene en de verdenking richt zich tegen iederen onbekende, die zicli in de nabijheid van de ranch ophoudt. Lorry Alastair althans ziet in iedereen een vijand en een handlanger van den man, die haar vader vanuit een hinderlaag neerschoot. Onbeschermd als zij zich voelt en gedrukt, door de zorg voor het leven van haar vader, verbiedt zij eiken vreemde den toegang tot de ranch. Doch in weerwil van dit strenge verbod verschijnt daar op zekeren dag Jinglebob Jer' ins, de cowboy-zanger, die met zijn dwaze liedjes en kaduke harmonica de streek in rep en roer brengt. Hij biedt zich als bondgenoot aan en dankbaar aanvaardt zij de hulp van dezen lach- wekkenden troubadour, die beter blijkt te kunnen schieten dan rijmen. En dit is een verdienste, die hem te stade komt iii den strijd tegen de onbekende belagers van de Koehoorn ranch. Want de lachende heuvels van het Trueülento-district weerkaatsen de echo van menig moordend schot, voor de strijd beslecht is. De twee voornaamste tegenspelers in dit macabere spel, met 'n onbekenden prijs als inzet, blijken in alle opzichten tegen elkander opgewassen te zijn. Doch ten spijt, van alle hinderlagen en openlijke aanvallen bevechten Jinglebob Jenkins en zijn vrienden de overwinning van het recht. Hun strijd tegen de moor denaars, die het op den ondergang van de ranch hebben voorzien, culmineert in een heroïsch gevecht, waarin de cowboy-zanger zich geplaatst ziet tegenover een negenvoudige overmacht, die vastbesloten is hem uit den weg te ruimen. Het is Lorry's liefde voor haar held en troubadour, die ten slotte de dreigende nederlaag in eefl overwin ning doet verkeeren. Gedreven door haar angst voor zijn leven verzamelt zij haar vrienden en waagt zich met hen in hot hol van de jakhalzenbende, die het vredige Truculento-district reeds zoo lang onveilig heeft gemaakt. Het recht en de liefde behalen de zege en de bloedend gewonde cowboy-zanger bejubelt de over winning in een geestdriftig kreupelrijm. „Maar vraag je, wie 'k het liefste vind Van Miles tot Saskatoon, Dan antwoord ikhet meest bemind Is die eene Lorna Moon." De schrijver, William Colt Macdonald, schreef dit boeiende verhaal met volledige kennis van zaken. Zijn werk ademt den frisschen wind van het Verre Westen, met zijn eindelooze prairiën en zonnige heuvels, zijn eenzaamheid en zijn in vele opzichten primitieve toestanden. Maar het. overheerschende in zijn werk is de spanning, die hij van bladzijde tot bladzijde opvoert tot het adembenemend slot. dat bekroond wordt met een liappy-end, dat, ons een zucht van verlichting ontlokt. Een boek van dit genre mocht in de Kennemer Serie niet ontbreken. Wij hebben het beste en span nendste werk gekozen, dat in deze rubriek van de ontspanningslectuur verscheen, in de stellige over tuiging, dat deze keus door onzen lezerskring op prijs zou worden gesteld. Ons streven 'n zoo groot mogelijke verscheidenheid te brengen in de uitgaven der Kenne mer Serie komt ook in de verschijning van dit werk weer tot uitdrukking en het verheugt ons dat wij onze reeds befaamde serie hiermede hebben kunnen ver rijken. Wij mogen er, hoewel misschien overbodig, nog wel eens aan herinneren dat de regelmatige uitgave van de werken in deze unieke serie voor ons met groote moeite en hooge kosten gepaard gaat moeite en kosten die wij ons gaarne getroosten, om onze abonné's te believen en hen te voorzien van het beste, wat er op gebied van ontspanningslectuur op de wereld- boekenmarkt verschijnt. De prijs van deze uitgaven, die ver beneden de eigenlijke waarde blijft en bij wijze van premie voor onze abonné's zoo laag mogelijk is gehouden, be draagt slechts per ingenaaid exemplaar. De luxe-uitgave, ged rukt op extra-zwaar papier en gebonden in een geheel linnen prachtband, kost Wij herinneren er nog aan, dat onze bezorgers verplicht zijn u deze uitgaven bij verschijning aan te bieden. Rechtstreeksche toezending volgt alleen na ont vangst van 4(1 cent (in postzegels, per postwissel of per giro no. 142700) voor 't ingenaaide en f 1.15 voor 't luxe-boek aan het hoofdkantoor.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 14