SCHUDT UW LEVER WAKKER Vacantie Boldoot EEN WORP NAAR HET GEEIJK Geur... Frischhetd... Verkwikking... Eau de Cologne 18 Iedere dag een feestdag Nefa geeft U tijdens de critieke dagen volkomen bewegingsvrijheid Wonderzacht en hygië nisch is Nefa; een uit komst voor iedere mo derne vrouw. FABRIKAAT NEDERLANDSCH 50 ct. p. 10 stuks ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgens „kiplekker uit bed springen, lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal in Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is. verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen. U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeu rig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lap middelen. U moet CARTER 'S LEVER - PILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen. en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter s Leverpilletjes bij apothe kers en drogisten, f 0.75. Neemt een gratis proef met Carter s Leverpil letjes door inzending van onderstaanden bon. Dópót Carter'» Product» - Oen Haag Mijnheer Zend mij gratis een flink monster Carter's Lever piUetjes. Naam Straat Woonplaats S/of van bladz. 13 wederkeerig. Met Anke kon hij des te ruwe handen van Christiansen hadden beter opschieten en toen hij voor de gerust en half verborgen achter den tweede maal op de walvisehvaart ver- inktpot, lagen twee dobbelsteenen. trok waarvoor hij zieh had laten Beenen dobbelsteenen, geel doortrokken monsteren, om zoo spoedig mogelijk van traan. Ze lagen met de zessen veel geld te verdienen waren ze boven. Had Christiansen ze achter in het geheim verloofd. Hij maakte nog gelaten in de hoop, dat de herinnering een derde reis en op de thuisreis van de aan het verleden hem zou vermurwen? „Sveden" kreeg hij plotseling haar Dat moest, inderdaad zoo zijn. Het ver brief, die hem met schrik en angst moeden maakte hem kregelig, hij vond vervulde. Het ging slecht met de zaken, het een kinderachtige intimidatie van maar vader kon hulp krijgen van zoo'n ouden inan iemand, die graag met haar zou trou- Zijn hand strekte zich naar de steenen wen. Als hij thuis kwam, zou hij haar uit. Met een speelsch gebaar liet hij ze waarschijnlijk vinden als de vrouw van over liet vloeiblad rollen. Twee zessen een ander. Verrast wierp hij een tweeden keer. Het Ja, Christiansen had dien nacht goed waren wéér t wee zessen, die hij wierp, gehoord. Hij had liggen huilen en Hij gooide een derde, vierde en vijfde schaamde zich niet voor die tranen, maal en altijd keerden de twee Dank zij het feit, dat 't lot hem gunstig zessen zich boven. Verbijsterd bleef hij was geweest, had alles zich nog ten ernaar staren. En toen ging hem eens- goede gekeerd. Hij klopte op een avond klaps een licht op. Dit waren do steenen bij Christian Loger aan met vierduizend van Dick «Swaters, die altijd zoo'n kronen, al zijn zuurverdiende spaar- spreekwoordelijk geluk had, als er werd penningen. En toen hadden zij den gespeeld. Het waren de steenen, waar- strijd aangebonden, Anke en hij, tégen mee hij zijn worp naar'het geluk had den ouden Christian, die in die vijftien gedaan en die Christiansen boos in zijn maanden van zijn afwezigheid tien jaar zak gestoken had. ouder scheen te zijn geworden. Het was Hij begreep plotseling waarom zijn niet zijn geld, maar wel Anke's tranen, bezoeker die oude herinnering tot in die den strijd in hun voordeel beslecht bijzonderheden had opgehaald. Hij had hadden. Energiek had hij zich op een medelijden met zijn jeugd gehad, toen reorganisatie van de zaak geworpen, hij daar dien nacht in zijn kooi lag te De lastigste schuldeischers had hij kun- grienen. En hij had besloten hem te nen voldoen en met de anderen was hij laten winnen. Hij moest hebben gewe- tot een accoord gekomen. Toen nam ten, dat Dick Swaters met valse,he bij het heele beheer in handen en toen steenen speelde en waarschijnlijk had hij het bedrijf eenmaal gezond was, begon hem zijn geheime bedoeling meegedeeld, hij aan uitbreiding te denken. Alles wat Daórom had hij ook geweigerd zelf te hij aanpakte gelukte; hij had een gooien hij wist dat de zessen altijd toeden naam, ontembaren werklust en boven -rolden een helder verstand. Uit het noodlijden- Borjen Ingeborg stond met een de bedrijf van Christian Loger was een wezenloozen blik naar de steenen te roote reederij gegroeid, met een vloot staren. Om zijn lippen lag een spottende van negen schepen, die hun vrachten glimlach. Zijn worp naar het geluk was vervoerden tot de verste uithoeken van een bedrieglijke geweest en zijn wins! de wereld. Dat alles dankte hij aan zijn een fictieve. Alles wat hij bezat had hij energie en goed gesternte en niet het waarschijnlijk te danken aan het mede- minst ook aan Anke, zijn betreurde lijden van een man, die zelf een vrouw vrouw. Het was een worp naar het geluk en een jongen had, die op hem wachtten geweest, dien hij had gedaan, toen hij en naar wie hij verlangde. Want als dien morgen aan boord van de „Sve- Christiansen eerlijk spel had gespeeld, den" met Christiansen gedobbeld had, had hij evenveel kans gehad te winnen wie van hen tweeën naar huis zou terug- als hij en hij zelf evenveel kans verliezer keeren. Als hij toen verloren had, zou te zijn hij nooit de man geworden zijn van thans en zou ook Anke voor hem ver- Borjen Ingeborg kwam eindelijk tot loren zijn geweest. zichzelf. Vreemd, hij verlangde plotse- Een worp naar het geluk en hij had ling naar het gezelschap van Anke, zijn raak geworpen! Twee zessen. dochter. Hij draaide het licht uit, verliet Hij dacht aan Christiansen en zijn het privékantoor en keek daarnaast zoon. Misschien was het inderdaad nogmaals den conduitestaat van Egir onrechtvaardig, dat hij hem ontslagen Christiansen in. Ja, naar het bezit van had. En ook ondankbaar jegens het lot, zóó een zoon had hij altijd verlangd: dat hém altijd gunstig was geweest. Er een mén, die zich door de moeilijkheden was eigenlijk niets op tegen, om hem wist heen te slaan met eigen krachten, weer in dienst te nemen. Hij ging naar beneden en stak de werf Borjen Ingeborg stond op en liep over naar zijn huis. Er brandde nog naar het grootc kantoor. De klok sloeg licht, maar Anke was al naar bed. Hij elf uur. Hij zocht naar de conduitesta- ging de trap op naar haar slaapkamer, ten van liet personeel en sloeg den naam ontstak het lielit en trad aan haar bed. Christiansen op. Zij werd niet wakker en stil beschouwde ,,Egir Christiansen, zesentwintig hij haar gelaat. Er ging een lichte schok jaar," mompelde hij. „Laatst gemon- door hem heen: zij deed hem plotseling sterd als derde stuurman van de „«Straf- aan zijn moeder denken, sund". Energiek, ijverig en bekwaam. Borjen Ingeborg kreeg plotseling Bracht onder zeer moeilijke omstandig- haast iets goed te maken in zijn leven, heden op de reede van N'iua Fou'on een Omwille van het geluk van zijn dochter verbinding met den wal tot stand." en omwille van de rechtvaardigheid. Hij Hij liet een goedkeurend gebrom strekte zijn hand uit en wekte haar. hooren. Egir Christiansen scheen van Anke sloeg verwonderd haar oogen op het hout te zijn gemaakt, waaruit men en kwam overeind, mannen snijdt. Hij mocht die soort, „Wat is er, vader? Ik ben maar naar slappelingen waren hem een gruwel, bed gegaan; u bleef zoolang werken...." Hij borg de map op en keerde naar het Borjen Ingeborg knikte haar glim- privékantoor terug. En toen bleef hij lachend toe. „Kom er nog maar even plotseling met een gefascineerden blik uit, kind," zei hij teeder. „Ik wou het naar de schrijftafel staan staren. eens met je over dien stuurman heb Op de plek waar zooeven de groote, ben.' Wonderlijk hoe de loom heid vervliegt na zoo'n paar verkwikkende druppels Eau de cologne BOLDOOT' Heerlijkdie geur, die U zoo vliegensvlug weer fit maakt, die U zoo verfrischt, dat U alle warmte, alle stof, alle vermoeidheid snel vergeet Let op. dat er op Uw flacon BOLDOOT staal als waarborg voor eebtbeidJ IMPÉRIALE 25 ct. en hooger VÉRITABLE 20 ct. en hooger NEDERLANDSCH FABRIKAAT

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 18