k mm Zeeuwsche Sport iïï» W 19 Voetbal. Middelburg-Sparta 1-6. Zaterdagavond speelden Middelburg en Sparta te Middelburg een nriendschappel ijken wedstrijd ten bate van de ajdeeling Zeeland voor den bloedtransfusiedienst van bet Ned. Roode Kruis. Voor den wedstrijd werden de beide elftallen toegesproken door den voorzitter van de ajdeeling Middelburg van het Roode Kruis. Een kijkje op de ojjicieele tribunewaar verschillende autoriteiten, o.a. de Commissaris der Koningin en de burgemeesters van Middelburg en van Goes, hadden plaats genomen om dezen wel dadigheidswedstrijd te volgen. Een invitatie-athletiekwedstrijd op het Dom- burgsclie voetbalveld. Zoo luidde de aankon diging en men maakte zich reeds een voor stelling van een mooien zomeravond met een talrijk publiek van badgasten en inwoners, die een kleur rijk lint zouden trekken rond het intieme voetbal veldje, dat zoo rustig en mooi gelegen is aan den rand van het bosch. Er is dunkt ons voor een atliletiek- meeting geen mooiere plaats denkbaar. Helaas is de mooie voorstelling niet uitgekomen, omdat de mooie zomeravond ontbrak,, het publiek in plaats van honderdtallen enkele tientallen bedroeg, waar van een flink deel zieli, ter wille van het kwartje ontrée waarschijnlijk, buiten het hek ophield. De zacht aan-rommelende donder werd allengs harder en een regenbuitje, hoewel van weinig bcteekenis, deed de deur dicht: men durfde de tamelijk lange wandeling van Domburg naar het veld niet aan. Voor de organiseerende vereeniging een schadepostje, daar er op gerekend was, dat de opbrengst de kosten zou dekken. Wellicht zijn er milde gevers, die E.M.M. alsnog willen tegemoetkomen, uit dankbaarheid voor de poging aan de badplaats Domburg een sportieve attractie te bezorgen. Het was inderdaad een sportieve demonstratie. De wijze waarop het programma werd afgewerkt liet niets te wensehen over en vlot en op tijd werden de nummers aangekondigd en verwerkt. Wanneer we de prestaties over liet. algemeen goed noemen, neme men daarbij in aanmerking, dat deze kwali ficatie is gegeven met inachtneming van den toestand van het terrein. Voor een goed terrein zouden dit geen goede prestaties zijn, doch slechts „matige". Een moment, waaruit Sparta een zijner vijf doel punten wist te scoren. Waar het terrein echter zeer ongelijk was en iedere accommodatie miste, wat E.M.M. evenwel voor een goed deel zeer handig had opgelost, kunnen deze prestaties als goed aangerekend worden. De nummers welke speciaal voor Domburgers en badgasten ingelasclit waren deden zien, dat er groot verschil bestaat in physieke gesteldheid bij een dè athletiek beoefenenden jongeman of meisje en dege nen, die het niet doen. De vergelijking tusschen deze beide is de beste propaganda van dezen avond geweest. Dit wil niet zeggen, dat badgasten en Dom burgers het er zoo slecht afbrachten, integendeel, hun verrichtingen waren nog boven verwachting goed. Ongetraind en totaal onbekend met de techniek op het nummer hoogspringen 1.4(1 m. bereiken is geen In Zeeuwsch- Vlaanderen is momenteel, de ruitersport zeer gewild. Een drietal ruitervereen/ginqen uit St. Jansteen, Axel en Westdorpe garen een demonstratie te St. Jansteen, waarvoor vee! belangstelling bestond. Links Een moment tijdens een demonstratie-rit van de plaatselijke vereeniging. Hechts De vereeniging van Westdorpe tijdens de prijsuitreiking. De keeper van Middelburg kreeg verschillende moei lijke gevallen te verwerken. slechte prestatie. De Domburger L. Geertse wist dii klaar te spelen en de badgast Hofdijk, die al een zeer soepele manier van springen demonstreerde, bracht het even ver. Twee jongens, die moeten doorzetten, ze zullen dan wat bereiken. Geertse heeft 'n groot te kort in zijn stijl natuurlijk en de deskundige zal zeggen, dat het naar niets lijkt, doch o.i. kan deze jonge man het door wat deskundige voorlichting brengen tot een goed uitvoeren van de meest succesvolle springmethode, n.l. de Amerikaansche. Hij heeft er aanleg voor en waar hij geen andere methode kent. zal hij déze gemakkelijk aanleeren. Op de 1500 meter leverde Jo Vreeke een aardige prestatie in tamelijk goeden stijl, terwijl op de 10O m. nogmaals de naam Vreeke als eerste klonk (,Js. Vreke Cz.). De overige nummers brachten de bekende Zeeuw sche athleten en dames-athleten in het veld. 't Be langrijkste nummer was de 80 meter voor dames, waaraan het kampioenschap van Zeeland verbon den was. Mej. Griep (E.M.M.) werd eerste in 11.9 see., terwijl mej. Philipse (Achilles) zeer goede tweede was in 12 sec., een minimaal verschil dus, Mej. de Pagter van A.V. '35 won het discuswerpen met 27.69 m., terwijl mej. Roth van Aeliilles eerste werd op hoogspringen met 1.34 meter. Een eerlijke ver deeling, zooals men ziet! 100 meter voor lieeren won G. de Pagter (A.V. '35), terwijl hij de juniores Beenhakker (E.M.M.) dit nummer won. Bij de badgasten was de 100 meter voor Hofdijk. De 400 meter was weer voor G. de Pagter en de 800 meter gaf een duel te zien tusschen De Buck en Kolijn, beiden van AA". '35, waarvan eerstgenoemde winnaar werd. Op de 1500 meterwerdA.Kambier(E.M.M.(winnaar, gevolgd door zijn clubgenoot Enkelaar. Speerwerpen was weer voor Beenbakker met 40.38, terwijl Griep, De Baar een Van Kiel allen, van E.M.M., het op liet nummer hoogspringen allen tot 1.50 meter brachten. En tenslotte won Beenhakker het kogelstoot™ juni ores met 11.56 m.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 19