Zeeuwsch Nieuws ----- ZEEUWSCHE OMROEP 25 Een overzichtsfoto van de werken voor aanleg van een- nieuwe inloophaven voor de provinciale booten op de lijn Hansweert-Walsoorden in den Parkpolder. De westelijke havendijk in wording. Op de vlijlaag wordt puin gestort en daarop worden vooraf gemaakte betonzuilen gezet. Men laat ze door een houten goot naar de steen zetters glijden om beschadi ging te voorkom-en. Iedere SO cm. ophooging wordt met een explosiestamper van 500 kg. samengeperst. Het aanvoeren van zand voor de ophooging van, het terrein. liet Amerikaansehe jacht ,,Sea Cloud", dat als viermast- bark opgetuigd is, op de reede van Terneuzen. Het echtpaar Coruelissen-Flip vierde 9 Augustus zijn gouden huwelijksfeest. Het nieuwe raadhuis van Pilland is bijna voltooid en wordt op 23 Augustus in gebruik genomen. Ilallo! hallo! hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwsehen Omroep. Ifet verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Sas van Gent, dat de nieuwe gymnastiekclub volgende maand haar eerste uitvoering gaat geven in een lange witte broek met shirt, waarop spannende blauwe gordel en op het hoofd nergens anders een alpino-muts van gelijke klur. Zooals uit liet voorgaande blijkt: een program dat er wezen mag! Onze correspondent te Vlissingen bericht ons,'dat de tegen j.l. Zaterdag uitgeschreven kano-wedstrijd wegens gebrek aan deelneming niet door kon gaan. De organisatoren kunnen er van overtuigd zijn, dat onze deelneming zeer groot is! Git de Zeeuwsche hoofdstad seint men ons, dat de optochtcommissie haar plan nen verwezenlijken kan. Als algemeene opzet werd gekozen: „Ons Land in den loop der eeuwen." Als alle eeuwen nu inaar meeloopen, kan men er van op aan, dat het een groote optocht wordt! In „den zak van Z. Beveland" is dezer dagen een geheele serie vrijmoedige in braken gepleegd. De politie-autoriteiten hebben advies ingewonnen bij de zak- kenrollers-afdeeling der centrale re cherche. De Middelburgsclie politie heeft op 'n nachtelijk uur een man aangehouden en gearresteerd, omdat hij achttien witte kippen vervoerde, waarvan hij de herkomst niet kon mededeelen. Dank zij de medewerking van eenige ontwikkelde burgers heeft men kunnen vaststellen dat al deze dieren gebroed zijn uit kippeneieren Uit Goes ontvingen wij het verrassen de bericht, dat midden in deze honds dagen hij een inwoner winterteenen geconstateerd zijn. Verschillende toeristen hebben van dit natuurwonder reeds foto's gemaakt. Het meest frappante is nog, dat de man tevens in het bezit is van eenige zomersproeten. Nu de Zeeuwsche kleederdrachten in het gedrang raken en de oude gehouwen al meer vernieuwd worden, zijn attrac ties als deze bijzonder welkom Te Bas van Gent is, naar onze speciale 'rechercheur meldde, in 'n oude diefstal- zaak eenig licht gevallen. Eenige dieven is men op het spoor gekomen en heeft men een stil verhoor afgenomen. Wan neer deze pantomime 'niet voldoende succes oplevert, kan men liet nog eens met 'n schimmenspel probeeren! Te Terneuzen heeft de sportclub „De Trekvogels" dezer dagen reeds groote tochten georganiseerd. In dit vroege „trekken"" zien weer kundigen het voorteeken van een stren gen winter! De Middelburgsclie rechter velde een vonnis over een provincie-genoot, om dat hij geen aangifte hij den ontvanger had gedaan, dat hij 'u hond bezat. Ter bescherming van genoemde ambte naren zij meegedeeld, dat bezit van ander gedierte niet aan hen verteld be hoeft te worden Tot de volgende week, dames en hoeren

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 25