HOEGEHE1HEN Uit het intieme leven van (le grooten der aarde I Onmiddellijk na de restauratie in November 1935 was deze eenvoud voor George '11 weinig gedwongen, vooral op 't gebied van zijn behuizing. ITet groote koninklijke paleis te Athene was 11a onze tweede ballingschap geconfiskeerd en als regeeringsbureau in gebruik genomen. Mijn ko ninklijke neef nam daarom zijn intrek in 't paleis, dat aan zijn vader had toebehoord en onder Veni- zelos gebruikt werd voor officieele recepties, 't Was maar karig gemeubeld en't weinige dat er stond was gewoonweg onbruikbaar. Er bevonden zich geen logeerkamers in en George II moest maar zoo lang o]> zijn koffers in een der gangen gaan zitten, terwijl men een bed voor hem gereed maakté! I)ie eerste maanden na de restauratie waren verre van gemakkelijk en de koning moest bergen werk verzetten. Tegenwoordig helpen hem zijn zusters Irene en Katherine bij 't. waarnemen van officieele plichten en dank zij Irene vooral loopt alles van 'n leien dak. Geen enkele koning zit momenteel zoo stevig op z'n troon als hij en ik persoonlijk stel groot ver trouwen in de toekomst van Griekenland. Koning George II heeft alle goede hoedanigheden, die men van '11 koning mag eiselien. Na de restauratie is het stoffelijk overschot van koning Constantijn, koningin Sophie en mijn moeder uit de crypte te Florence overgebracht naar tenlandsche diplomaten ontvangt en hooge gasten. In de dagen derFrasso's was het huis steeds gevuld met vrienden: filmsterren, zooals Douglas Fairbanks, Mary Pickford, Gary Cooper, Kay Francis Engelsche hertoginnen, in ternationaal vermaarde bankiers, politici, wereld beroemde musici en dwe perige dichters. liet ver trek der Frasso's liet bij ons een groote leegte achter. Ik denk ook terug aan koning Christiaan van Denemarken, wiens zilve ren regeeringsjubileum ik heb bijgewoond. Hoe ge moedelijk gedraagt zich deze populaire vorst, die iederen morgen op z'11 paard uit rijden gaat. Heelemaal op z'11 eentje, zonder gevolg of zonder speciale bescherming van de zijde der politie. Hij rijdt door de drukke straten, tusschen 't gejaagd verkeer van auto's, trams, fietsen enhij leeft de verkeers voorschriften beter na dan velen van zijn onderdanen Enkele voorbijgangers groeten hun vorst, maar de meesten merken hem niet eens op. Een keer moest de koning bij 'n kruispunt wach ten. Een automobilist, die achter hem stond, scheen 'n klein mankement aan 't portier te hebben en hij smeet 't keer op keer hard dicht, zoodat liet paard van den koning schrok en schichtig werd. De vorst verzocht den man beleefd er mede op te houden en de man maakte zijn excuses. Maar '11 oogenblik later scheen liij 't weer vergeten te zijn en trok 't portier zoo hard mogelijk dicht. Ditmaal werd 't paard zóó schichtig, dat 't woest, begon te trappelen, het evenwicht verloor en met z'n berijder op 't asfalt terecht kwam. De val kwam zoo hard aan, dat een der stijgbeugels gewoonweg afknapte. De koning bezeerde zich leelijk en hij was erg geschrokken, maar toch steeg hij weer op en reed naar 't. paleis terug. De koningin van Denemarken gaat graag in haar eentje uit rijden met haar sportauto, 't liefst naar buiten en alle boeren kennen haar en wuiven vriendelijk alsof zij een van hen was. Diezelfde democratische beginselen bracht mijn vader mee naar Griekenland en de tegenwoordige koning George II heeft ze ook de zijne gemaakt. Zijn particuliere leven is hoogst eenvoudig. Naar Griekenland terug In November van hei jaar 1935 kreeg Griekenland opnieuw den monarchistische» staatsvorm en besteeg de huidige koningGeorge II, den troon. Zijn terugkomst werd in alle Griek,sche kerken met groote plechtigheden gevierd. door Z. K. H. Prins Cltri slof fel van Griekenland Q&oo- SLOT Koning Chris- tiaan van Dene- ft marken valt y van z'n paard. Vrede in Grie- Genland. mjn ben ik bezig liet j^[ laatste hoofdstuk te schrijven van deze losse grepen uit mijn herinneringen. Het is een warme dag in Juli, over Rome hangt een waas van hitte, zelfs over de straat beneden mijn raam. Het gewone rumoer van auto's, motorrijwie len en zware bussen ver stomt: iedereen is naar de zee getrokken of de bergen in, niemand waagt zich in het middaguur op straat. Ik zit voor liet open raam te schrijven, de mouwen opgerold en nog nooit heb ik zulk 'n me delijden gevoeld met mi nisters, ambtenaren, jour nalisten, kantoorbedien den en allen, die zelfs in de warmste zomermaanden moeten werken. Vele vrienden trekken in mijn gedachten voorbij. Onder hende graaf en gravin Frasso, die de fa meuze villa Madama op de helling van den berg Mario hadden gekocht en bij wie wij geregeld te gast waren. De villa Madama is on getwijfeld een der mooiste woningen ter wereld. Zij werd gebouwd door Giulio Romano naar teekeningen van Raphael, maar toen de Frasso's haar kochten was zij practisc.li '11 ruïne. Dank zij de bekwaamheid van vooraanstaande archi tecten en de onbegrensde geldmiddelen der opdracht gevers is zij schitterend gerestaureerd en thans, nu de Frasso's zich voorgoed in Amerika gevestigd heb ben, in gebruik genomen door den staat, die er hui- Ivoning Christiaan van Denemarken tijdens 'n mor genrit. De vorst teelt de rerkecrsvoorsrhri fielt beter na dan reien zijner onder danen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 28