LUX UetCjeKeiiti oau ^Rahuie EEN MEISJE KIEST EEIM MAN KHASANA JM BEDRIJFSLEIDER- FABRIEKSCHEF - een j^ïaaie teint TOILET ZEEP BON HET ZUUR IN UW MAAG ZOU EEN GAT IN HET VLOERKLEED KUNNEN BRANDEN 12 Hel is loch zo eenvoudig, een fraaie teint te behouden! Zorg slechts, dat hel zozeer gevreesde euvet van een „vermoeide huid" niet kan optreden. Gebruik regelmatig Lux Toilet Zeep, die speciaal wordt be reid voor de verzorging van het gelaat en afdoende beschermt tegen het gevaar van een „vermoeide huid". Lux Toilet Zeep reinigt tot diep in de poriën en geeft een weelde van donzig schuim, doch een weelde, die elke vrouw zich zeer gemakkelijk kan veroorloven. De lelieblanke kleur Is niet alleen een lust voor het oog, doch levens een bewijs van de absolute zuiverheid dezer zozeer gewilde toiletzeep. Tegen vermoeide huid 12/2 CT.PER TABLET TZ 148-0215* Wiit gij in de wereld vooruit komen? Volg dan onze uitge breide, schriftelijke opleiding voor Deze cursus is geschikt voor ieder, die in een bedrijf werk zaam is en de lagere school heeft doorlopen. Les in be drijf shuishoudkunde,fabrieks- boekhouden, kostprijsbereke ning, sociale wetgeving, fa- briekshygiëne, eerste hulp bij ongelukken, enz. De lessen staan onder leiding van een meester in de rechten en een ingenieur. Laag maandelijks lesgeld. Studieboeken gratis. Na afloop hulp bij sollicitatie. Vraag zonder verplichting in lichtingen bij A.S.S.O., direc teur J. van der Bij, hoofd onderwijzer, Nieuwe Plein 31, bij hef station, Arnhem. Ge bruik onderstaande bon of schrijf een brief. Ik verzoek, zonder enige verplichting, inlichtingen omtrent de cursus voor Naam Straat en nummer Woonplaats Leeftijd «foor Ramsey Beckett Ik wou dat je me maar wilde geloo- ven," klaagde John Malley met een verongelijkte uitdrukking op zijn knap, jongensachtig gezicht. „Heuseh, ik begrijp je niet, Phyllis. Waarom leg je me nu zóó lang op de pijnbank?" „O, beste jongen, hou op," schaterde Phyllis het plotseling uit, terwijl zij met de handen om haar knieën zich zat te wiegen van uitgelaten pret. John Malley trok een beleedigd ge zicht. „Je lacht me uit," hernam hij knorrig. „Is zoo'n doodelijk ernstige vraag nu een geschiedenis om te lachen „Oh," kreunde Phyllis, „je zou zelfs een Nurks aan het schateren brengen met je idee, dat ik iemand op de pijn bank zou leggen. Ik, het zachtmoedigste schepsel dat op twee beenen rondloopt." Zuchtend stond John Malley op. „Ik wou dat ik het kon beamen," zei hij ver drietig. „Maar als je dat werkelijk was, zou je me niet drie weken op je antwoord laten wachten. Dat vind ik nog een ernstiger kwelling dan de pijnbank." Met een verontwaardigden trek op zijn gezicht daalde hij het kopje af naar het kamp in de vlakte, waar de zwarte bedienden voorbereidingen troffen voor de lunch. Phyllis bleef achter. Haar oogen verlustigden zich in het weidsche panorama aan haar voeten aan de zachte tinten van het Afrikaansche landschap en de helle kleuren van de ruige vegetatie, die zich hier en daar nog in verwilderden staat bevond. Langzaam keerden haar afwezige ge dachten tot de werkelijkheid terug. Haar blik viel op het kamp in de laagte. Haar oom en tante lagen in gemakkelijke lig stoelen voor de groote tent; John Malley liep ongedurig heen en weer en joeg de bedienden op en Gordon Parker scheen bezig iets aan zijn schoenen te herstellen. Als groote, zilverblanke vogels lagen de witte tenten te schitteren in de Afrikaan sche middagzon. De droomende uitdrukking op Phyllis' gelaat maakte plaats voor een lach. binds zij drie weken geleden, in gezel schap van haar oom en tante en twee van hun jonge vrienden van Kaapstad was vertrokken voor een autotocht naar het noorden, had zij reeds drie aanzoeken gehad, Tweemaal had John Malley haar ten huwelijk gevraagd en eergisteren had ook Gordon Parker den stouten stap gewaagd. Zij bewonderde de voort* varendheid van die Afrikaansche jonge lui, maar voorloopig had zij hen allebei even beleefd als beslist met een kluitje in het riet gestuurd. Zij wilde zichzelf en de anderen de genoegens van de reis niet laten bederven door een paar verdrietige gezichten als ze in Kaapstad terug gekeerd waren was het nog tijd genoeg, om den heeren vriendelijk aan het ver stand te brengen, dat in een huwelijk de liefde van twee kanten moest komen. Een schreeuw uit de laagte deed haar opschrikken uit haar gepeins. De lunch was gereed. Zij stond op en daalde het kopje af. John Malley, galant als altijd, kwam haar reeds tegemoet. Als hij op zijn best was, mocht zij hem graag. Dan was hij een vroolijke en geestige gezel, zelfs al was hij een beetje kwistig met zijn opdringerige attenties. Kreeg hij echter zijn zin njet, dan nam hij de. allures aan van eert verwenden jongen, die hevig verongelijkt werd. En dat was een soort jongelui, die zij belachelijk vond en niet kon uitstaan. Gordon Parker was anders. Hij was altijd ernstig, nimmer humeurig en han delde nooit impulsief, doch pas na kalm en bezadigd overleg. Vóór hij haar vroeg, had zij al een paar dagen bespeurd dat hij ernstig over iets nadacht, maar dat hij John Malley'8 voorbeeld zou volgen en op een liefdesverklaring liep te broe den had zij toch niet verwacht. Hjj had ook heel anders gereageerd op haar ant woord, dat zij er eens over na zou denken, dan John Malley. De laatste had ge tracht haar met een vloed van gloeiende woorden te vermurwen tot een onmiddel lijke beslissing en waar de gelegenheid zich voordeed liet hij niet na haar met zijn vurige, verwijtende of bedroefde blikken aan zijn vraag te herinneren. Gordon had zich echter onmiddellijk bij haar besluit neergelegd en zóó weinig gaf hij blijk van wat er in hem omging, dat het bijna leek, of haar antwoord hem volmaakt onverschillig liet. „Wjj wachten al op je," trad John Malley haar glimlachend tegemoet. Zijn booze stemming van zooeven scheen gezakt en hij putte zich uit in attenties. „Morgen komen we in bekende stre ken, mevrouw Gregg," zei John Malley vier dagen later, toen het kleine gezel schap tegen den avond het kamp op sloeg. „Waar?" vroeg Phyllis'tante. „I11 de buurt van een plantage aan de Nosob, waar Gordon en ik een jaar als volontair hebben gewerkt. Prettige tijd geweest, hè, Gordon?" „Een warme tijd," zuchtte Gordon. „Ik ben de eerste maand zestien pond afgevallen." De anderen lachten om die verzuch ting. Phyllis sloeg hem ongemerkt even gade. Die opmerking typeerde den hee- len Gordon. Zoo was hij in alles: nuchter, I prozaïsch en kort van stof. Als zij ooit eens gedwongen zou zijn tusschen die twee te kiezen, dan zou hij het zeker niet zijn, dien zij de voorkeur gaf. Hoeveel zij ook af te dingen had op typen als John Malley, zij vond hem te prefereeren bo ven een man, die altijd kalm en nuchter zijn weg ging en nooit eens uit zijp even wicht kwam. De schemering begqn te dalen en over-, goot het landschap met, éen violetten glans, „Als we morgenavond de rivier willen bereiken, zullen we vroeg moeten op. breken," merkte de practische Gordon op, de poëtische stemming, die zich van de anderen had meester gemaakt, op de vlucht jagend. „Ik geloof dat ik vroeg ga slapen." „Er is niemand, die je tegenhoudt," j antwoordde Phyllis, lichtelijk geërgerd. „Ik wacht nog even. Dit is geen avond, om je achter het linnen van 'n broeiende tent te verbergen." „Gelijk heb je," stemde John Malley met haar in. „Ik geef Gordon gelijk," zei Philip Gregg. „Als we vroeg op moeten breken zullen we er verstandig aan doen vroeg te gaan slapen." Gordon stond inderdaad op en trok zich terug in de tent, die hij deelde mpt John Malley. De laatste haalde echter zijn mandoline uit den auto en begeleidde zichzelf bij een paar Afrikaansche lied jes. Hij had een goede stem en het werd elf uur, voor het kleine gezelschap aan slapen dacht. „Wel te rusten, Phyl," ze.i John Malley, toen hij opstond van het vuur. Hij had opzettelijk gedraald tot Gregg en zijn vrouw in hun tent verdwenen waren. Wanneer Uw spijs vertering U pijn be zorgt, ligt de oorzaak hiervan meestalin een teveel aan zuur in Uw maag. Weet U, dat dit zuur zoo krachtig is. dat het een gat zou kunnen branden in een dik pluche vloer kleed Dit is bewe zen door scheikundi gen. Zij druppelden Ongineele joio van an wat zoutzuur (dat de- vloerkleed, verbrand zelfde samenstelling door maagzuur. heeft als maagzuur) op een karpet en dit zuur brandde hierin inderdaad een gat van 15 cm. Indien dit reeds het geval is met een vloerkleed, zult U zich kunnen-voorstellen, welke uitwer king dit zuur heeft op Uw maag, Bevrijd.t U zelf van dit zuur door na den maaltijd of steeds wanneer U pijn voelt - Digestif Rennie pastilles te nemen. Rennie is een pastille, die gemakkelijk in den mond oplost, zich dan met het speeksel ver mengt en daardoor een onmiddellijke uit werking heeft. Het bevat bestanddeelen, die het zuur absorbeeren en neutraliseeren, en andere bestanddeelen, die de spijsver tering krachtig bevorderen en zoodoende voorkomen, dat zich weder overtollig zuur vormt. Digestif Rennie pastilles zijn zeer smakelijk en dan ook bijzonder prettig te nemen. Digestif Rennie Pastilles zijn verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f 0.40 per pakje en f 1.25 per groot pak. de nieuwe, interessante kleur van KHASANA Rouge en Lippenstift, harmonieert volkomen met Uw zongebruinde teint, en sdrenkt U een verzorgd en natuurlijk uiterlijk. Tegen het ruw worden der lippen door de zonnestralen is K H AS AN A - Soteil een goed voorbehoedmiddel. Tegen weer en water bestand en kissproof. KHASANA-Soleil veor het gelaat: tl. 1.-, -.75, -.35, voor de lippen: fU.25,-.90,-J5 en -.35. Generaalvertegenwoordiging J. WINKEL JZN., Den Haag, Merwedestraat 47 Telefoon 772595

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 12