KRUSCHEN Werd bijna dol van de hoofdpijn '5' ''jit Geneesmiddelen en Geneeswijzen L lt\- oo-OOf-.tv Voelt zich nu SALTS Annonces betreffende 13 1 Tij reikte haar een hand en zij voelde zijn vingers beven. Bij het schijnsel van het "vuur staarden zijn oogon haar tegen als sterren. Het was onder de bekoring van den verrukkelijker! avond en de weemoedige liedjes, die zij hem had hooren zingen, dat zij zich zoo vreemd voelde, dacht Phyllis. Zij liet hem haar hand vasthou den en driest gat' hij haar plotseling'n kus. „Wel te rusten, lieveling," fluisterde hij haar toe en met een paar groote stap pen verdween hij in zijn tent. Phyllis wist niet of zij boos was of gelukkig. Zij voelde zijn kus nog branden en onderging een ontroering, die zij nog niet kende. Een beetje ontevreden op zichzelf ging zij haar tent in. Juist stond zij op het punt den ingang af te sluiten, toen haar tante zich vertoonde. Zij keek haar aan met oen nieuwsgierigen blik. „Laat mij de eerste zijn, die het. te hooren krijgt, Phyl," glimlachte ze. „Is er iets met John .Malley V Phyllis bloosde. „Weineen, hoe komt u erbij?" vroeg zij half verstoord. „O neen?" zei haar tante, blijkbaar teleurgesteld. „Ik dacht het werkelijk. Hij keek den boelen avond zoo verliefd naar je. „Oh, dat doet hij altijd," antwoordde zij met een onverschillig schouder ophalen. „Hebt u hein al eens niet ver liefd zien kijken? We zijn vier weken op reis en hij heeft mé al tweemaal ge vraagd. Gordon trouwens ook. Eén keer, bedoel ik." Ze had half spijt van haar confidenties, maar ze waren er nu eenmaal uit. Haar tante wierp haar'n verbaasden blik toe. „Allebei vroeg ze verrast. „En Wien heb je gekozen?" „Geen van beiden," zei Phyllis ge- erger d. „Zoodra we in Kaapstad terug zijn, zal ik het hun Zeggen. Ik wil.me liet genoegen van den tocht niet laten ver gal 1 en door twee verliefde idioten, die me dag en nacht vervolgen met hun ongelukkige blikken. En meer heb ik er niet van te zeggen. Wel te rusten, tante." Beduusd keerde mrs. Gregg naar haar tent terug. De nacht was over het kleine kampe ment neergedaald. Laat in den avond had het gezelschap den oever van de Nosob bereikt en na een haastig bereid diner hadden allen zich moe en mat van den langen tocht in de tenten terug getrokken. Phyllis sloot spoedig haar oogen, in slaap gezongen door de rui- sehende wateren van de Nosob. Heel vroeg in den morgen, nog vóór de dage raad was aangebroken, ontwaakte zij. Stil lag zij te luisteren naar de vreemde geluiden, die hier tot haar doordrongen liet gedruisch van een rivier, dat zij in geen weken had gehoord en liet zwakke tamtam van het negerdorp, in de nabijheid waarvan zij hun kamp hadden opgeslagen. Haar gedachten keerden terug naar den vorigen dag. John Malley had geen gelegenheid gehad haar alleen te nade ren. Tijdens de maaltijden had zij wel herhaaldelijk zijn oogen op zich voelen rusten. Oogen die bedelden om een blik van verstandhouding, maar opzettelijk had zij ze ontweken. Vandaag zouden zij de rivier oversteken en een heelen dag uitrusten op een plantage aan de over zijde. Zij vreesde dat liet haar daar niet zoo gemakkelijk zou vallen aan zijn verliefde attenties te ontkomen. Een beetje onrustig dacht zij over de houding na, die zij tegenover hem aan zou nemen. Bij het aanbreken van den dag stond zij op. Den vorigen avond had zij een kano van de inboorlingen aan den oever zien liggen en zij dacht niet dat iemand het haar kwalijk zou nemen, als zij er gebruik van maakte. Vlug kleedde zij zich aan en verliet de tent. In het kamp schenen allen nog te slapen. Zij liep naar den oever en vond de kano nog op de zelfde plaats. Een paar honderd meter verder lag er nog een. De smalle boot, niet meer dan een uitgeholde boomstam, liet zich zonder moeite van den hellen den oever in liet water schuiven. Op den bodem lag een pagaai en weinige oogen- blikken later had zij de kano uit den oever naar liet midden van de rivier gestuurd. De Nosob was hier ongeveer zestig nieter breed. Aan de kanten was zij modderig en ondiep, doc.li in het midden liep een snelle stroom met gevaarlijke kolken. Phyllis bemerkte te laat. dat zij zich tot een roekeloosheid had laten ver leiden. Nauwelijks had zij het midden van de rivier bereikt, toen de kano ge grepen werd door een draaikolk. On middellijk probeerde zij los te komen uit den wielenden stroom. Maar haar krach ten schoten tlians te kort. l)e sneldraai- ende beweging deed haar plotseling liet evenwicht verliezen en het volgend oogenblik lag zij in de rivier te spartelen. Een gil wekte de slapers in het kamp. John Mallev en Gordon Parker stormden tegelijk de tent uit. Zij zagen Phyllis ^worstelen om zich uit den kolkenden stroom te bevrijden en renden allebei weg. John Malley snelde den oever langs om haar met de andere kano te hulp te komen, maar Gordon rende recht op de rivier toe. Met groote stappen waaddi hij door de modder, zwom naar hei midden en dook naar Phyllis' voeten, om haar uit de draaikolk te bevrijdefl. Eenige oogenblikken later hadden zij zich beiden in de kano geheselien. Phyllis nam 't ongeluk van den grap- pigen kant. „Dat was een onvrijwillig bad," lachte zij. „Dank je voor je snelle hulp, Gordon. Hot was allesbehalve aan genaam zoo in het rond geslingerd te worden." Gordon was bleek. „Het had niets te beteekenen," zei hij rustig, terwijl hij haar aan den kant hielp. „Ik was ge lukkig nog juist op tijd...." Zij keek hem bevreemd aan, zich geen oogenblik bewust dat zij in gevaar had verkeerd. Doch plotseling hoorde zij haar tante een kreet slaken. Mrs. Gregg wees met een uitdrukking van ontstel tenis en afschuw in haar blik naar een paar platte koppen, die zich boven liet watervlak verhieven. Krokodillen Phyllis verstijfde. „Gordon.... Gor don. stamelde ze, zich aan zijn arm vastklemmend. „Ik zei het immers: net op tijd," glim lachte hij flauw. „Wij vergaten het gisteravond te zeggen, dat het hier ge vaarlijk was. John en ik hebben vroeger menigmaal op die ongure beesten jacht gemaakt." Phyllis zei niets meer. Zij zag John Malley veilig terugkeeren in de kano, maar zij dacht aan den ander, die roeke loos zijn leven op het spel had gezet om haar zoo vlug mogelijk in veiligheid te brengen. Zij keek hem aan en toen John Malley een paar miilUten later met een verstoord gezicht aan den oever stapte, zag hij het met één Oogopslag. Phyllis had een man gekozen. PANORAMA, G l)e Stad Verschijnt Donderdi sGravennage in Beeld, of f 0.12ft i met een der periodieken Ons Zuiden of On.^Zeeland - bij HAARLEM, Nassau laan*51. Tel. Int. Telefoon Int ere. 33170. Giro nr. 97946. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM. N.Z. Yo ROTTERDAM. IS UW HAAR Daarom is de juiste verzorging van het haar van zulk een byzonder grootbelang. Als U blond is, neem dan eens proef met Blondona en als U donker haar heeft met Bru- netta, de enige haarwasmiddelen, die de zo beroemde preparaten Kamillollor en Hequil bevatten voor de speciale verzorging van blond en donker haar. Deze moderne haarwasmiddelen zijn absoluut alkalivrij, waardoor de zo gevreesde witte neerslag op het haar wordt voorkomen en elke tijdrovende nabehandeling overbodig wordt. Vi^U x'oor VH 86-0266 A De Heer M. A. L. keerde, na eenige jaren in de tropen geweest te zijn, terug lijdende aan voortdurende hoofd pijn en constipatie. Na het gebruik van Kruschen Salts schreef hij ons o.a. het volgende: „Ik leed voortdurend aan hoofdpijn, die mij bijna dol maakte en roeide mij ellendig. Ik begon toen Kruschen Salts te nemen en reeds na 10, 12 dagen hiel den ■mijn hoofdpijnen op en roeide ik mij weer jong en fit.'" (Origineele brief ter inzage). Hoofdpijnen ontstaan bijna altijd, doordat het organisme verontreinigd is door opgehoopte afvalstoffen. Deze gevaarlijke stoffen blijven achter, zoo dra Uw afvoerorganen niet geheel naar behooren werken. Hoofdpijnen en Indi gestie zijn slechts enkele gevolgen. Doch ook rheumatische pijnen e.d. kunnen hieruit ontstaan. Door geregeld de kleine dagelijksche dosis Kruschen Salts te nemen, worden Uw afvoer organen op zachte, doch krachtige wijze aangespoord tot betere werking, zoodot alle afvalstoffen worden ver wijderd en deze zich ook niet meer zullen kunnen ophoopen. U zult yoor- goed van Uw pijnen verlost zijn en U bovendien energieker en krachtiger voelen. Een Kruschen-kuur maakt U jaren jonger, is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten. - Stationsweg 24 Telefoon Int ere. 30340. Giro nr. 101981. 's GR A YEN HAG E. Stationsweg 93, Tel. Interc. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT, Biltstraat 142 1 elefoon luiere. 15475. Giro nr. 149597. tIKRTOGENBOSCH, Stationsweg 27, Telef. Intern. 1215. Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Stationsstraat 20. Telef. Intern. 5851. Giro nr. 124690. VUSSINGEN. Bad huisstraat 5. Tel. Sl.-- De vu worden in dit blad slechts opgenomen, indien zij vooraf voorzien zijn van het stempel „Geen bezwaar" tegen de plaatsing, afgegeven door de Commissie van Controle op de Aanprijzing van Geneesmiddelen en Geneeswijzen, waar van het Secretariaat is gevestigdSegbroek- laan 33, 's-Gravenhage.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 13