DROSTE VERKOOPERSTAEENT GEBISMUREERD (Ückb PASTILLES zuiver Juvertderwaier IS pond afviel ZIJN MAAG VERBIEDT HEM ALLE Z) MAGNESIUM Er zit veel heerlijks in zoo'n doos Droste-PastillesEen prettig geschenk om te geven of te ontvangen. ALTIjn WELKOM Spaart plaatjes voor het album „Het Water op/" met den verrukke- lijken, decenten geur in de typische groene flacons is Grossmith's Old Cottage Lavender Water Importeurs Rich. Wernekinck&Co. Huddestr. 9 Amsterdam-C Old Cobtag Cavonder floot' Mark Hellinger Ziehier de tragische historie van Niet zoo verschrikt kijken, Herbert; ik Herbert Hodge. meen 't. Neem hem mee naar een cabaret Herbert was jong, en knap, en of een nachtclub of zooiets. Ergens waar eerzuchtig. Deze deugden leiden natuur- 't vroolijk en licht is, met muziek en lijk naar 't trouwaltaar. En de jongedame champagne. Breng hem in een jolige bui. was een lief kind, dat Dolores heette. Laat hem flink drinken. Zorg dat hij Onze held beminde haar teederlijk. Hij zich amuseert. En dan zul je eens zien, beefde, als hij haar zag. Haar minste dat hij dien wagen koopt!" leed bewoog hem tot tranen, haar minste Dat idee van Dolores was natuurlijk lachje hief hem op den top der aarde. goed was het al van de grijze oudheid Dus wou Herbertf dolgraag met af. Herbert begreep er in 't eerst niet Dolores trouwen, maar hij kon het niet. veel van, maar werd voegzaam door Om twee redenen: hij had er geen geld Dolores' geestdrift. Toen kreeg hij angst voor en hij had er geen positie naar. wegens het feit, dat hij slechts dertig Dus maakte hij zich op en ging naar dollar spaarpot bezat. Dat was zijn heele den rijksten man der stad. Welgekleed kapitaal, zei hij. en met dertig dollar en gekamd en gepoetst legde hij den groo- begin je niet veel in een nachtclub, ten Ezra Brownley zijn dilemma voor. Dolores echter hield vol, dat het hun „Meneer Brownley," sprak bij over- groote kans was, en Herbert gaf toe. redend, „u hebt mij noodig. Ja, heusch. Den volgenden dag reeds noodde hij hebt mij noodig om uw auto's te ver- Ruse Jackson, dien avond zijn gast te koopen. Ik heb nog nooit auto'sverkocht, zijn. En meneer Jackson nam het aan maar ik weet, dat ik het kan. Ik vraag Voor Jackson was het slechts een alleen van u, dat u mij de kans geeft." vroolijk avondje; voor Herbert was 't Een korte toespraak, en méér gehoord, de heele wereld. In de hoop, een wagen maar steeds kordaat. Meneer Brownley te verkoopen, slachtte hij zijn magere keek schuins naar Herbert op. varkentje. Van den afloop hing alles af. „Heb je kijk op auto's?" bromde hij. Dit, besef maakte 't hem een beetje „Massa's, mijnheer," kwam vlot het moeilijk, in een uitgaansstemming te antwoord. „Ik heb sinds mijn acht- geraken. Hij moest vroolijk zijn, terwijl tiende jaar tusschen de auto's geleefd en zijn hart zwaar woog. Eerst na het vierde gewerkt. Maar er is ook nog veel, dat ik glas begon hij te gelooven. dat hij eenig niet weet. Als ik schrander genoeg ben, plezier kon hebben dien avond, om dat te begrijpen, ben ik ook schran- Hy praatte met Russ Jackson over de der genoeg, om uw auto's te verkoopen." variété-nummers, over de dansers, het Dit sloeg in bij Brownley. Herbert eten, het drinken, de muziek en de moest er maar eens op uit trekken, zei grondspeculatie. En over al hetgeen een hij, en koopers zien te werven. Als hij mogelijken klant interesseeren kon. één wagen verkocht had kreeg hij een Na eenigen tijd hield Herbert op met baan met onkostenbriefjes en provisie,... drinken. Hij moest bij de pinken blijven, Herbert Hodge duizelde. Hjj kende die bedacht hij, om den post af te sluiten, dure auto's van Brownley heelemaal Maar hij bleef zjjn metgezel drank op- niet, maar hij trok er onmiddellijk op uit dringen en het hielp! Terwijl Russ en probeerde de wereld aan zijn voeten Jackson zat te glunderen tegen alles en te krijgen. Hij trachtte aan iedereen een iedereen, praatte Herbert Hodge over auto te verkoopen, en het lukte hem niet. een nieuwen wagen. Dus repte Herbert zich op een avond, Hij praatte ernstig, en overtuigend, en drie dagen later, naar Dolores'huis. Zijn goed. Russ Jackson keek hem knippe- hart was diep bedroefd. Hij drukte rend aan, en luisterde zoo goed hij kon Dolores aan zijn borst als een pionier. Plotseling sloeg hij met zijn vlakke ham die zich kranig wil houden tegenover de op tafel. Indianen. »Ik geloof dat je gelijk hebt, jog.' „Lieveling," riep hij, „ik ben een mis- riep hij. „Ik moet een nieuw karretje lukking. Je kunt niet beter doen dan me hebben. Mijn klanten plagen me altijd vergeten." met mijn oude conservenblik. Een Dolores snikte lieftallig. Toen droogde, nieuwe auto is een bewijs, dat 't je goed zij haar tranen en vroeg, wat er gebeurd gaat Ja, je hebt gelijk." was. Herbert vertelde haar alles. Herbert slikte zwaar. „Dus ikik „O, zoo," fluisterde zij, toen hij uit- mag u als kooper noteeren?" zei hij gesproken was. „Had je heelemaal zenuwachtig. nergens een kansje?" Meneer Jackson knikte zoo heftig, dat „Jawel," kinkte Herbert. „Eén keertje hij bijna van zijn stoel viel. wel. Bij Russ Jackson, den grond- „Ja hoor!" bevestigde hij. „Ik néém speculant. Die heeft geld als water, en den wagen. En denk nou maar niet, dat hij rijdt in een rammelkast van vóór den ik 't alleen maar zeg, omdat ik mijn oorlog. Maar wat schiet ik daar mee op? portie heb. ik koop 'm absoluut! Ik Hij luistert wél naar me hij luistert weet altijd nog wel wat ik zeg. Kom desnoods een heel uur maar dan zegt morgenochtend vroeg maar met 't con- hij, dat z'n oude wagentje nog wel een tract, dan teeken ik zoo. Hoed?" tijdje meekan. Ik heb eerlijk alles ge- Goed'? Hoera! probeerd, snoes. Ik heb met hem gepraat ,ils een zoon met z'n vader. Ik heb hem Achter in den volgenden middag meegenomen naar de showroom en hem wankelde Herbert bij Dolores den meegenomen op proefrit. Maar 't helpt drempel over. De jongedame keek hem niets, hij teekent niet, en dóór gaat 't om. met groote oogen aan. Als ik zjjn naam op 't stippellijntje heb, „Herbert, jongen, wat is er gebeurd? krijg ik een baan, en anders niet; en als Je ziet er verschrikkelijk uit. Is 't niet ik geen baan krijg, kunnen we niet gelukt?" trouwen." „Ja," zei Herbert, ,,'t is wel gelukt. Dolores fronste peinzend. Zij beet op Veel te goed gelukt. Ik heb mijn laatsten haar onderlip. Zij deed al hetgeen dollar uitgegeven, en hij beloofde, dat heldinnen in boeken plegen te doen, als hij een wagen zou koopen. Maar nu kan zij nadenken. En eindelijk knipte zij met hij hem niet koopen, al wou hij. haar vingers en lachte.' Ik heb hem te veel laten drinken. „Ik heb 't!" juichte zij. „Luister, Toen hij naar huis ging, werd hij ge- Herbert, 't gaat op het oogenblik maar arresteerd. En twee uur geleden hebben om dien éénen wagen! Ik zal je zeggen ze hem zijn rijbewijs afgenomen, omdat hoe je Russ Jackson aan moet pakken, hij in beschonken toestand een auto Je neemt hem mee naar een nachtclub! bestuurde!" IK VOELDE ME PRECIES ZOO ONGELUKKIG ALS JU TOTDAT IK „Ik probeerde van alles, maar zonder succes. Toen las ik, dat e*. BonKorawèl tv 1 f verschil zou 9|^9 j brengen. En in- .RB derdaad. In de k—eerste 5 weken nam ik 18 pond H Iflf af. Ik had nog JÊÊ meer kunnen ^^99^ lil afnemen, maar r ar vond 31/a pond -i jj per week ge» noeg en nam daarom slechts een kleine dosis in. Terwijl ik eerst slap en vermoeid was, ben ik nu heerlijk fit en zie er boven» dien jaren jonger uit." Dit getuigen allen, die het verstan dige besluit namen deze veilige, snelle, onschadelijke, prettige ver mageringsmethode in vloeibaren vorm toe te passen. Geen dieet, maar smakelijke maaltijden, als op de BonKora-verpakking aangegeven. Het is een feit, dat deze kuur Uw gezondheid opbouwt, terwijl Uw dikte op de snelste wijze vermin dert. Blijf daarom niet langer ,,te dik". Koop vandaag nog een flesch Bon- Kora a f2.25 bij Apoth. en Drog. Inlichtingen bij 't BonKora-Depot, Singel 115, A'dam-C. Vanavon niet uitgaan gesteld Hij is genoodzaakt thuis te blijven door een bemoeilijkte spijsvertering. Overilnu valt hi) in slaap 's Nachts kan hij niet slatten Het mecrendeel der spijsverteringsbezwa,ren waarmede negen van do tien personen na het gebruik van voedsel te kampen hebben, is te wijten aan een overmaat van zuur, waar door de teergevoelige maagvliezen geprik keld worden en ten gevolge waarvan het voedsel aan het gisten wordt gebracht waardoor pijnen kunnen ontstaan.Een kleine dosis Gebismureerd Magnesium in een beetje water verlicht onmiddellijk de ongemakken veroorzaakt, door zure oprispingen, zuur in do maag, opgeblazenheid en alle andere be zwaren die door een belemmerde spijsverte ring worden teweeg gebracht. Verwaarloos nimmer deze aandoeningen daar zij tot ern stige verwikkelingen aanleiding kunnen ge ven. Gebismureerd Magnesium, het alkali- bevattende geneesmiddel bij uitnemendheid régen spijsverteringshezwareu is verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten tegen den prijs van 1.- per flesch, of 1.76 voor een groote flesch, die voordeeliger is.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 18