Kermis in Goes ZEEUWSCHE OMROEP 25 Die kijken eerst de kat eens wat uit den boom. Voor de ouderen zijn er weer kermisgeneugten van anderen aard. Als u denkt, dat 't slapjes was op de kermis in Goes, dan hebt u het n iet getroffen zooals wij hier voor de variété tent. Dat is nog altijd het kort begrip van kermisvermaak de paardenmolen. Maar ook de draaimolen moderniseert zich, en de electrische tram wagen, die er mee werd rondgedraaid, vond gretig aftrek. Hallo! Hallo! Hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt pns uit Westkapelle, dat de feestcommissie besloten heeft, op 9 Sept ember het fanfarekorps koraal - muziek te laten spelen, mits de wind gunstig is. Eindelijk eens 'n ruiterlijke erkenning van de blaascapaeiteiten van dit natuur verschijnsel Te Middelburg heeft zich een comité het 3945ste gevormd, ditmaal tot redding van den ernstig bedreigden stadsschouwburg. Daar iedereen nog lang niet weet, dat de wereld één groot tooneel is, ver trouwt men, dat deze reddingsbrigade succesvol werken zal. De gemeenteveldwachter te Schore is door B. en W. met eenige plechtigheid tevens benoemd tot plaatselijk deur waarder, tot gemeentebode en tot schatter der dranklokaliteiten. Wanneer voor iedere functie 'n ander uniform noodig is, geven wij den geluk - kige in overweging, les te nemen bij een transformatiekunstenaar. De „Brand in de Jonge Jan" zou een uit stekend oefenstuk wezen! Te Aardenburg heeft een vertegen woordiger van een waschmiddelfabriek nabij Draaibrug een tramwagen ge ramd en te Kloetinge torpedeerde de auto van 'n wasscherij 'n motorrijder. De politie staat voor een schier hopelooze taak, omdat de betrokkenen over alle middelen der techniek beschik ken om zich van alle vlekken schoon te wasschen! l it Domburg bericht onze speciale badmedewerker ons bijzonderheden over een door twee heeren en 'n dame onder nomen zwemtocht naar Oranje-zon. De heeren bereikten het verre doel, doch de dame moest het bij paalhoofd 42 opgeven. Nader vernamen wij, dat deze stag natie veroorzaakt werd, doordat de dame meende op te merken, dat de watergolf om dit paalhoofd sierlijker lag dan in haar eigen kapsel. ten heer, die te Kruiningen zijn dochter leerde chauffeeren, kwam met hebben en houden van den dijk in de sloot terecht, omdat het meisje op het gas- in plaats van op het rempedaal trapte. 'n Origineele illustratie van lager onderwijs leverde dit „geval" op! Te Krabbendijke was een jongeman zoo verwoed aan het houthakken, dat hij een stukje van het materiaal in zijn oog kreeg. De geneeskundige wist het er spoedig uit te halen. De splinter in iemands oog wordt altijd gauw ontdekt. Een landbouwer uit Ovezande is gevonnist, omdat hij te Heinkeuszaud 'u spionspiegeltje onbruikbaar gemaakt heeft. In andere landen zou iemand die de spionnage tegenwerkt een ouder scheiding krijgen! In de Zeeuwsehe hoofdstad is een op voering gegeven van „De oesterprinses". In lerseke denkt men er aan 'n actie wegens oneerlijke concurrentie in te stellen Hier is nu niets meer aanwezig, waarom wij sluiten tot de volgende week, dames en heeren!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 27