r—HXJBIM—I MAAR STERK ALÈ i— 'AT BEER—1 Vroeger een ziekelijk kind, dat niet eens bekoorlijk kon stoeien Daarna trekt hij den spijker met g'n tanden er wit Merkwaardig is, dat Greenstein, geboren in SuwalkiPoten, tot z'n zevende jaar toe een zwak en ziekelijk kind was ten ge volge van In ongeval aan zijn hoofd. Later werd hij beroepsw nstetaar en wist hij zijn uitzonderlijke gaven steeds hwger op te voeren. Onder anderen trekt hij een verkeers vliegtuig van 12 ton, dat niet stevige touwen aan zijn hoofdhaar is vastgemaakt, met gemak vooruit Hij is maar klein, de 56-jarige Jozef Greenstein nit Houston, Texas. Hij is 1.04 to. lang en zijn gewieht bedraagt 148 pond. Pen dood gewoon „ventje" dus; toch is hij een der sterkste mannen ter wereld. Greenstein slaat met de hand een spijker dwars door tien metalen platen en een plank van 5 em. dikte heen. Wel windt hij van te voren om den kop van den spijker een doekje. Op zijn gebit kan men met rerht jalverseh zijn want hij bijt door 'n stalen ketting als u door 'n korstje brood. Zijn verstandskies is niet doorgebroken, maar de andere tanden heeft Greenstein nog allemaal, al zijn enkele ervan iets beschadigd omdat, hij 'n keer op verzoek van een zijner toeschouwers door 'n stuk hard staal probeerde te bijten. De schakel, die Greenstein hier heeft doorgebeten, is ruim een-kalven centimeter dik en van zacht staal. Binnen een minuut knaagt hij zoo'ii schakel stuk. Vermelding verdient, dat Greenstein zich reeds verschillende keeren beschikbaar heeft gesteld voor bloedtransfusie. Ik.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 30