/êêÊZÊ£. Verkwikkend als h malscb regenbuitje... Practische Jongenskleeding NUTTIGE WENKEN VOOR DE HUISVROUW CORRESPONDENTIE Eau de Cologne 313. Jongensregenjasje met capu chon van loden stof. Verkrijgbaar m de maten 60-64. Benoodigde stof: 1.80 m. 140 cm. breed. 311. Raglanjasje van effen stof, 2 rijen knoopen, schuine zakken. Verkrijgbaar in de maten 60-64. Benoodigde stof 1.50 m. 140 cm. breed 31 2. Sportcostuum, plusfours, jasje zonder kraag en revers, rug met ceintuur. Verkrijgbaar in de maten 72-76. Benoodigde stof: 2.50 m. 140 cm. breed. 317. Raglanregenjasje van dunne waterproof, ceintuur, 1 rij knoopen, capuchon. Verkrijgbaar in de maten 64-68. Benoodigde stof: 1.75 m. a 1 40 cm. breed. 31 8. Jongensjasje, jekkermodel, 2 rijen knoopen, opgestikte zakken. Verkrijgbaar in de maten 60-64. Benoodigde stof 1.50 m. 140 cm. breed. Vau alle in deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zqu aan liet modealbum „Zomerpracht". zyn patronen verkrijgbaar tegen den prgs van ets. voor complets. y> ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes en kinderkleedinp. Bij bestelling vooral opgeven het gewenschte inaatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger; door girostorting op No. 29M.ll door toezen ding van het bedrag per postwissel of in postzegels (s. v. p. niet van ct.) aan net PATRONENK ANTOOR „P A N O R A NASSAU PLEIN 1, HAARLEM waarbij 5 ets. extra voor bestelkosten verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. Rundlederen fauteuils, die erg vuil zijn, kunnen we afnemen met een lauw zeepsopje, waarbij een weinig benzine is gevoegd. Het leer wordt vervolgens na gespoeld met water en azijn, en, zoodra het droog is, opgewreven met was of crème. Den meesten lezeressen zal het niet bekend zijn, dat we voorwerpen van wit leer, zooals taschjes, schoentjes enz., mits het leer glad is, prachtig op kunnen knappen met gehulp van gewone koper poets. Lichtgekleurd leer, dat met was be handeld wordt, heeft nogal eens neiging vlekken te gaan vertoonen, omdat de was uiterst moeilijk precies regelmatig kan worden ingewreven. Het is daarom aan te raden, dergelijke leeren voor werpen in te wrijven met een stukje gebleekte bijenwas, waarna we het leer opwrijven met een verwarmden doek. Geroeste ijzeren voorwerpen zetten we een poos in heet sodawater en schuren ze vervolgens met zand. Om roesten te voorkomen, moeten we de voorwerpen goed droog bewaren en af en toe invetten met wat vaseline of slaolie. Uitgebeten vlekken in eikenhout kunnen we opknappen door ze dik te bestrijken met bruine was, waardoor we wat bruine oker hebben gekneed. We laten de was een poosje intrekken en wrijven dan gelijkmatig uit. Een klein scheurtje in een beddetijk kunnen we met veel succes hechten met een stukje pleister. Doorstoppeu is veel lastiger en heeft vaak tot gevolg, dat er kleine scheurtjes ontstaan naast de stop. Kleedingstukken, waarop goud- of zilverlamé ter garneering is aangebracht moeten we niet gewoon in de kast han gen, doch steeds bewaren in donker blauw of zwart papier. Het lamé blijft dan veel langer mooi, terwijl het in het andere geval S])oedig dof en zwart wordt. Melkpannen of -kokers moeten we eiken dag na gebruik uitkoken met soda water, terwijl ze vóór het gebruik met koud water moeten worden omgespoeld. Het is verkeerd, om een melkpan uit te schuren met een panspons, omdat de bodem van de pan hierdoor bekrast raakt. Zoo gauw we er dan weer melk in koken, zetten de eiwitten, die tijdens het koken stollen, zich in de krasjes af en bevorderen het aanbranden en zuur worden der melk. Tl. K. te Den Daag. Bepaalde adres sen en prijzen kunnen in deze rubriek tot onze spijt niet worden verstrekt. m Opwekkend als 'n lekker frisch regentje, dat alle stol verslaat en het groen weer helder maakt zoo is de uitwerking van die paar druppels Eau de Cologne Boldoot op Uw zakdoek. Alle vermoeid heid vervliegt met de geurige ver kwikking van die paar opwekkende druppels Bet er Uw slapen en Uw polsen mee schenk Uzelf nieuwe energieEau de Cologne Boldoot maakt 'n nieuw mensch van U met nieuwen levenslust frisch als vroeg in den morgen Impériale vanaf 25 ets. Veritable 20 ets. NEDERLANDSCH FABRIKAAT. LET U OP HET HANDELSMERK SCHAAKBORD

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 41