EEN MODERNE llv//lvi M Gelaten, maar overtuigd van de juistheid zijner opvattingen, wacht William, Greenwood met onuitputtelijk geduld op de door hem voor spelde ramp. Zijn drijvend woonhuis, waaraan hij jarenlang heeft getimmerd en gewerkt, ligt klaar om den strijd tegen het water aan te binden. Intusschen brengt hij zijn tijd door met prediken en waarschuwen, want het feit, dat de door hem telkens opnieuw voor spelde datum dezer natuurramp herhaaldelijk is verstreken, zonder dat er iets gebeurde, is niet in staat zijn overtuiging aan 't wan kelen te brengen. oooooooo imj wi m |B- JH oooooooc 0 <j> 0 Te Olympia, in den staat Washington, woont een zekere 0 William Greenwood, die al jarenlang heeft gewerkt aan 0 den bouw van een soort ark. De weinigen, die hem be- zoeken, hebben hem den bijnaam gegeven: „moderne 0 Noach". Herhaaldelijk heeft hij een nieuwen zondvloed 0 voorspeld, waardoor het westen der Vereenigde Staten en 0 Canada van het aardoppervlak zullen worden weggespoeld. 0 Om op alle gebeurlijkheden voorbereid te zijn, heeft hij <j> 2 in den loop der jaren zijn ark gebouwd. En thans is het 0 wachten op de door hem voorspelde natuurverschrikking. o p Ooooooooooooooooooooooöoooooooooooooooooooo De gedachte aan den ko menden zondvloed verlaat hem nooit. Geregeld be studeert hij, van zijn hoogen uitkijkpost, de wol ken, om de voorteekenen van het naderend onheil waar te nemen. Zijns inziens moeten de overstroomingen, die uit gestrekte gebieden langs Ohio en Mississippi hebben geteisterd, wor den beschouwd als welsprekende voorboden van een grootere ramp. die eerstdaags land en volk van het westen zal vernietigen. Behangen met allerlei tier- lantijnt jes, die de „zondige ijdelheid" van den moder nen mensch moeten sym boliseer en, doet William Greenwood zijn best om. zijn tijdgenooten tot betere inzichten te bekeeren. Op merkelijk is het, dat een goed humeur en 'n vrien delijke glimlach hem hier bij nooit in den steek laten. De moderne Noach ontvangt niet veel bezoekers, maar wie het voorrecht heeft de ark te mogen betreden, heeft in elk geval eerst een soort preek in ontvangst te nemen. William Greenwood heeft steeds hardnekkig ge weigerd een fooi, in welken vorm ook, te aanvaarden en zijn bezoekers krijgen den indruk, dat zijn actie het gevolg is van 'n rotsvaste overtuiging.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 5