GROOTE GEKKEN poeder ~crên)e GEBISMUREERD m J door Mark Hellinger Een Zuur Gelaat Zuur in de Maag MAGNESIUM JEU waar die hoofd- IgJdaanicom^ SpaltTabietl'Jj. 18 99 Het maakt niet alleen Uw huid fluweelachtig, maar het verbergt ook de kleine vlekjes, die opkomen in den zomerzonneschijn Bovendien zijn er nieuwe bestanddeelen aan toege voegd, die het weefsel her stellen en Uw teint de bekoorlijke zachtheid der jeugd teruggeven. Nu öök in tubes 35 cent. Verkrijgbaar in 6 flatteuze tinten. POTTEPs, MOOPE'S imp.C. F G., Bierkade 10, Den Haag Georges Balt- verbeeldde zich de slimste man te zijn, die er op twee beenen rondkuierde en wat nog erger was, hij liet geen gelegenheid voorbijgaan dit links en rechts uit te bazuinen. Toen hij nog een jongeman van negentien jaar was, overwoog hij zijn evenskansen en kwam tot de slotsom, dat een eerlijk meusch altijd een arme slokker blijft. Hij wilde echter een rijk man worden en als de wereld hem niet hielp, dan zou hij zichzelf wel hel pen Inmiddels had hij een ondergeschikte betrekking bij een chemische fabriek gekregen, maar de gedachte, vroeg of laat een volmaakten diefstal te plegen, wilde hij niet loslaten. Zij nam vastere vormen aan Toch begon zijn leven op de fabriek, hoewel hij zichzelf voor een bijzonderen -limmerd hield, met een verregaande domheid. Hij had een groote minachting voor zijn chefs en zijn directeur en hij liet hun dit ook duidelijk merken. Het gevolg hiervan was, dat het lang duurde voor liij bevorderd werd. Een ander baantje wilde hij evenmin zoeken, want dan zou hij weer van voren af aan moeten beginnen. Zoo -ukkelde hij verder, koos ten slotte de verstandigste partij en probeerde te bewijzen wat hij waard was. Dat hielp beter, en eindelijk, na tien aren schoot hij wat op. Zijn directeur zaf hem, zij het dan met tegenzin, een hoogeren post. Hij werd tweede assistent van den kassier en toen wist Georges, dat de groote kans in zijn leven niet ver af zou zijn. In deze functie zou hij voortdurend geld in handen krijgen. Eens in de week moest men hem zelfs groote som men toevertrouwen en het was hem bekend, dat die bedragen soms de grootte hadden van een fortuin. Op dit oogenblik bereidde hij zich voor, want dan zou hij de plaat poetsen. Op dien eenen dag in de week bracht hij het geld plichtsgetrouw naar de bank en keerde even plichtsgetrouw terug, naar het kantoor van de fabriek. Ka tien jaren kon Georges zich de weelde veroorloven, nog een korten tijd te wachten, voordat hij zich aan het bezit van een ander vergreep. De buit moest immers flink vet zijn! Alles was verder voor den volmaakten diefstal gereed. Zelfs de schuilplaats waar hij naar toe zou vluchten, had hij in orde gemaakt Op een morgen was plotseling het gewichtige moment aangebroken. „Wees vandaag voorzichtig met de tasch, Georges!" zei de kassier, „er zit honderdduizend gulden in!" Rustig wandelde hij heen met de tasch, maar hij ging niet naar de bank en keerde ook niet in het kantoor van de fabriek terug. Hij liet zich door een taxi rijden naar een straat, waar hij niet wezen moest, bereikte, loopend langs een omweg, het station en nam een retour naar 'n stad, die evenmin het doel van zijn reis was. Inmiddels zorgde hij ook voor een kaartje naar een andere stad, maar stapte een paar stations eerder uit. Op deze manier meende hij de politie op een dwaalspoor te brengen. In dit stadje nam hij een bus naar het dorp, dat hij voor zijn „renteniersbestaan" had uitgekozen. In het donker kwam hij hier aan en wandelde rustig naar het buitenhuisje, dat hij eenigen tijd geleden gehuurd had. 's Morgens vermomde hij zich door een snor en een sik op zijn gezicht te plakken. Die snor en sik waren al eenige maanden zijn eigendom en hij had ze in dit dorpje altijd gedragen, zoo dat niemand kon vermoeden, dat zij valsch waren Dien morgen ging Georges met een trotsehen glimlach naar buiten en met leedvermaak las hij de ochtend bladen! Groote letters kondigden den diefstal in de couranten aan! Het lezen van al die overdreven berichten bezorgd.) hem veel plezier en toen hij las, dat de politie eiken uitgang van de stad streng bewaakte, hield bij zijn buik vast van het lachen. „Groote gekken! Groote gekken!" bromde hij telkens weer opnieuw. Georges bleef geregeld de dagbladen lezen en zoo volgde hij de laatste nieuwtjes over zijn diefstal, totdat de kranten er over uitgepraat waren. Natuurlijk verliet hij zijn huisje nooit zonder snor en sik, maar verder leidde hij een leventje vol tevredenheid en gemak. Alleen vond hij het jammer, dat hij zich nooit tegen iemand kon beroemen op zijn volmaakten diefstal. Eens, op een middag wandelde hij het postkantoor binnen en zag in een hoek iets, dat hem eenigszins bekend voorkwam. Nieuwsgierig trad hij nader bij. Daar aan den muur prijkte een groot aanplakbiljet, waarop in vette letters, opsporing verzocht werd van Georges Bale. Zijn signalement was nauwkeurig opgegeven en onder de af beelding van zijn gladgeschoren ge zicht stond in dikke, zwarte cijfers de belooning gedrukt. Zij bedroeg vijftien honderd gulden! Georges bestudeerde zijn portret nauwkeurig' en gierde het bijna uit van de pret. Het leek werkelijk niets meer op het vermomde gelaat, waar mede hij hier rondliep. Goedkeurend streek hij over zijn snor en sik en stapt) opgeruimd het postkantoor uit. Georges Bale leefde zuinig, want hij wilde een groot aantal jaren van zijn geroofden schat kunnen profiteeren. Meestal kocht hij niet veel meer dan kruidenierswaren, brood, vruchten, ta bak, tijdschriften en kleeren. Nu en dan trakteerde hij zichzelf op een flescli whisky. Dat was alles en alles was volmaakt in orde, totdat de noodlottige dag aanbrak. Op dien dag traden twee mannen inet koperen knoopeu zijn hutje bin nen. „Kom Bale, je gaat met ons mee!" Brutaal en kwaadaardig keek Georges ze aan. „Och wat, dan moet je een ander hebben, ik heet geen Bale," zei hij onverschillig. De twee mannen lachten grimmig en arresteerden hem. Op het oogenblik, dat de trein ver trok, was het halve dorp aan het station. Onderweg bleef Georges ontkennen en protesteeren, totdat dit één der mannen begon te vervelen. Hij boog zich lang zaam voorover en trok hem voorzichtig de snor en de sik van het gelaat. Georges verbleekte. „Ik ben er bij," stamelde hij zacht, „maar hoe hebben jullie dat in vredesnaam uitgevischt, want de diefstal was in alle opzichten volmaakt De brigadier lachte schamper. „Het was nogal gemakkelijk!" antwoordde hij droogjes. „Een groote gek uit het dorp, die niets beters te doen had, dan 't bekladden van muren en deuren, tee- ■kende een snor en een sik op het biljet in het postkantoor. Zij. die lijden aan spijsverteringsbezwaren, zijn dikwerf sleehi gehumeurd en zwartgallig ge stemd. Dergelijke aandoeningen, die aanvan keliik slechts van" geringe beteekenis zijn. kunnen echter ontaarden. Oprispingen, druk king in de maagstreek, zuur in de maag, mis selijkheid en andere maagbezwaren worden gewoonlijk veroorzaakt door een overmaat van maagzuur en om deze ongemakken te voor komen wordt Gebismureerd Magnesium ver- eischt. waarvan de uitwerking bijna onmid dellijk is. Dit middel brengt in 5 minuten verlichting, het doet gisting van het voedsel in de maag ophouden en voorkomt het vormen van gassen in de maag en de neiging tot braken, het verzacht de branderige pijn en doet ten slotte alle sporen hiervan verdwijnen. Gebismureerd Magnesium maakt een eind aan Uw indigestie en stelt U in staat Uw voedsel pijnloos te verteren. De allereerste dosis levert U reeds het bewijs van de doeltreffendheid er van. Gebismureerd Magnesium is verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten a f 1.per flesch, of f 1.75 per groote flesch, die voor- deeliger is. De dokter maakt onderscheid tus- schen migraine, neuralgische, gas- Ytrische en andere soorten hoofdpijn. L Zij zijn alle even kwellend en afmattend. Wacht niet, tot het bonst in Uw hoofd; zoo dra U dat zware gevoel en die dofheid bemerkt, neemt dan een „Spalt-TabletEn wat het voor naamste is: „Spalt Tabletten' heb ben geen versuffende werking, integendeel, helder en opgelucht gaat U na korten tijd weer aan den arbeid. Bij ieder buisje van 20 „Spalt Tabletten" ontvangt U een zak-etui, ten einde steeds eenige tabletten bij de hand te hebben. Prijs: 10 tabletten f 0.50, 20 tabletten f 0.90. Bij alle apothekers en drogisten verkrijgbaar. Hoofddepot: Dr. H. Nanning,Den Haag, Korte Poten7a.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 18