LIX RHEUMATIEK FYNNON SALT EEN SCHIP ZEILT UIT.... een ftkaüeude TOILET ZEEP xi iff 3ARTl«l|fllA«tJ 26 moet in de kern bestreden wor den. lederen dag die ge hiermede wacht, lijdt l noodeloos langer pijn. Is dit noodig NeenF yn- nón-Salt. het eenige uit 7 genees krachtige minerale zouten sa mengestelde nieuwe preparaat, brengt uitkomst en verlichting voor rheumatieklijders, dus ook voor U! Een 1 2 theelepeltje op een glas warm water, iederen ochtend op de nuchtere maag ingenomen, zal na korten tijd z'n resultaten toonen. Mevr. A. ie C. schrijft: ,,lk heb jarenlang in hevige male aan Rheumatiek geleden en heb verschillende middelen geprobeerd, doch niets hielp totdat ik FYNNON-SALT ging gebruiken. Reeds na een week waren de pijnen zeer sterk afgenomen. Ik kon mij bijna met meer bukken, doch thans gaal het weer zeer gemakke lijk zonder eenig spoor van pijn. Ik acht mij verplicht U te vertellen van de groote weldaad welke FYNNON- SALT mij bewezen heeft. I-vnnon-Salt. het middel t« r bestrijding van Rheumatiek. Spit. Ischias etc. is verkrijg baar bij iederen apotheker ..f drogist a f 1.25 per flacon. Laat Uw natuurlijke schoonheid niet beïn vloeden door een „vermoeide huid". Bedenk, dat Uw teint nergens veilig is. Wij leven vaak in een absoluut onnatuurlijke atmosfeer-ver ontreinigde lucht op straat, duf en oververhit binnenshuis. Dit alles maakt de huid dor en droog en doet U er veel te vroeg oud uitzien. Toch kunt U hiervoor afdoende hulp vinden Er is een zeep, speciaal gefabriceerd voor de verzorging van het gelaal: Lux Toilet Zeep! Zij zuivert de huid tot diep in de poriën en houdt ze zacht en soepel. Lux Toilet Zeep is de doelmatigste hulp om een frisse, jeugdige teint te behouden. -Tegen vermoeide huid 12/2CT.PER TABLET LTZ M9-0216* Vervolg van blz. 23 Na verloop van een paar dagen rad- teerd aan de hand van honderden tijd- braakte hij reeds een aantal Engelsche schriftenfoto's uit den wereldoorlog, die en Duitsche woorden, maar het bleef Dan zonder eenig begrip had aau- moeilijk zich voor hem verstaanbaar te schouwd en die zelfs geen sprankje maken, llij luisterde altijd oplettend, herinnering bij hem hadden wakker doch het beste gelukte het hem de geroepen. beteekenis van wat men van hem ver- Als er ook maar een schijn van aanwij- langde te begrijpen, door de gebaren en zing had bestaan wie Dan was of waar de gelaatsuitdrukking te bestudeeren hij vandaan kwam, zou het bijgeloof van hen, die tegen hem spraken. Als hij hem wel met rust hebben gelaten. Maar hen eindelijk begrepen had, knikte hij redelijk was het niet verklaarbaar, hoe bevestigend en voerde de opdracht of een blanke lange jaren in een land het verzoek punctueel uit. Aan intelli- vol geheimzinnigheden kon hebben gentie ontbrak het hem niet en het werk geleefd, zonder dat iemand zich om hem ging hem zoo vlot af, dat het leek, of hij bekommerde. Evenmin liet het zich er van jaren her mee vertrouwd was verklaren, dat hij zelfs zijn ouders of geraakt. z'n geboorteland niet kende, zich niets „Kan men zooiets nu betitelen met herinnerde van zijn jeugd en geen ver- instinctie vehandigheid?" vroeg Umbel, staanbare taal sprak, de eerste stuurman, op zekeren dag aan Dat alles was raadselachtig genoeg, kapitein Mock, met wien hij op de brug maar nog geheimzinniger leek het, naar Dan stond te kijken, die bezig was dat Dan zich gedroeg en roerde aan het dek te schrobben als een ervaren boord, alsof hij er heelemaal thuis zeeman. „Kijk eens, hoe hij dien zwab- was. Hij pakte met het grootste ge- ber hanteert. Hij draait hem even mak karweitjes aan, die eiken land- handig rond als een oude matroos het rot verlegen zou hebben doens taan zou doen. Ik wil er mijn hoofd onder als een kind en hij volbracht ze op verwedden, dat die man al meer vóór een manier, die geen der anderen hem den mast gevaren heeft." zou hebben verbeterd. Het mysterie- „Wel, het is niet onmogelijk," oor- Dan hulde zich in een ondoorzichtiger deelde kapitein Mock. „Hij weert zich waas, naarmate men het dieper trachtte in ieder geval flinkwe hoeven er geen te doorgronden en wat niemand in 't spijt van te hebben, dat we hem hebben volkslogies durfde uitspreken dacht, meegenomen." toch iedereen: het duivelsche gaat Stuurman Umbel bromde iets on- te werk met duivelsche begaafdheden, verstaanbaars, doch erg vriendelijk Een gewoon, natuurlijk mensch kon klonk het niet. Het kon vreemd schij- Dan niet zijn hij was een onnatuurlijk nen, maar Dan was niet populair aan wezen, wie weet uitgebroed door zoo'n boord van de Vega. Niemand had zich machtigen Indischen fakir en aan boord over hem te beklagen en bepaald vij- van de Vega gekomen, om het schip tot andig was geen mensch hem gezind, noodlot te zijn. maar toch schuwde men hem eenigs- De bijgeloovige verbeelding van de zins. bemanning vond eveneens voedsel in De reden was niet ver te zoeken. Er de zonderlinge manier, waarop Dan is geen zeeman die zich de verdenking zich aan George Resch had vastge- laat aanleunen bijgeloovig te zijn en klampt. Hij was hem gevolgd door de j in het volkslogies van de Vega zouden halve stad en had zich zonder verzet harde woorden gevallen zijn, indien laten meetroonen naar boord. En nog j men het zou hebben gewaagd, iemand meer voedsel vond het bijgeloof in Dan's van bijgeloof te beschuldigen. Maar in gedrag, als hij niets te doen had. Meestal de harten van die stoere kerels leefde kon men hem dan op het voorschip vrees voor het mysterie-Dan. En die vinden met een strakken blik in het vrees kwam zelfs tot uiting in een paar verschiet starend en zijn lippen bewe- gemompelde of gefluisterde woordengend zonder klanken. „Dat loopt nooit goed af. „Hij praat met de zee," zei iemand'in Geen man aan boord van de Vega het volkslogies met een huivering in zou die vrees redelijk hebben kunnen zijn stem. „Die taal is onhoorbaar voor* verklaren. Dat Dan geen papieren had Christelijke menschen." en geen verstaanbaar woord sprak liet Zwalkend tusschen wind en water en iedereen onverschillig het gebeurde blootgesteld aan ernstige gevaren is een vaker, dat men zoo iemand aan boord bijgeloovige zeeman een lachwekkende had. Papieren kan men verliezen, of ouwe kous. Maar in het volkslogies van opzettelijk vernietigen - ook voor dit de Vega lachte niemand om dien onzin, laatste is wel eens een gegronde reden. Oude geschiedenissen deden de ronde. Met Dan was het echter een geheel Geschiedenissen over geheimzinnige ander geval. Een blanke, die zelfs zijn voorteekenen en waarschuwingen naam niet kende en geheimzinnig had lichten, die bij een volmaakt rustige geleefd als een schaduw, was voor de zee voor het schip uitdansten en andere matrozen en stokers van de Vega een onverklaarbare dingen, die een ongeluk levende doode een griezelig wezen, of schipbreuk voorafgingen. Elke En zoo iemand moest ongeluk aan- matroos en stoker had wel eens iets brengen.... dergelijks hooren verhalen, of zelf Toen Resch en Paulus iets van die beleefd, waarschuwende voorspellingen opvin- Er was nog meer geheimzinnigs aan gen, waren zij ijverig genoeg om hun Dan's doen en laten. Toen hij aan boord beschermeling te verschoonen van de kwam was hij zijn oude lompen kwijt, verdenking, dat hij met het booze maar zijn jachttasch, die hij gedurende oog of iets dergelijks rondliep. Zij haal- zijn verblijf in Bombay geen oogenblik den herinneringen op aan bekende had afgelegd, had hij meegebracht. Die gevallen uit den oorlog, met betrekking tasch had hij in bewaring gegeven aan tot menschen die hun geheugen hadden George Resch en deze had hem in zijn verloren doordat zij langen tijd bloot- kist gesloten. Uit nieuwsgierigheid had gesteld waren geweest aan trommelvuur, hij haar vooraf willen openen, doch tot ofwel gewond waren geraakt aan het ieders verbazing had de kalme en be hoefd. scheiden Dan plotseling een dreigende Doch men wierp hem tegen, dat Dan houding tegenover zijn beschermer aan- j niet in den oorlog was geweest. Men had genomen en hem de tasch uit de handen dit aan boord van de Vega geconsta- gerukt. George had hem daarop met I to t>ou« •-v..?- jjy'VcowTf

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 26