PARIJS LUIDT HET NIEUWE SEIZOEN <g| II. VROUW MODE S KLEURIG PALET 38 Naast zwart, (lat in welhaast elke Parijsche colleetie (len hoven- toon voert, is vooral bordeaux rood in velerlei nuances sterk favo riet. Daarnaast echter zien we ook een mooi flesschengroen, een rood achtig bruin, dat cornalijn ge doopt is, omdat het in kleur over eenkomt met den gelijknamigen edelsteen, een op zichzelf niet flat teus muisgrijs, een warm nègre en paars in een gamma van donker prune tot licht violet. Deze kleu ren komen niet alleen in aanmer king voor min of meer gekleede jurkjes, doch evengoed voor den wintermantel en het pakje. Daar de glorie van het ensemble nog steeds niet taant, spreekt het welhaast vanzelf dat de meeste middag- jurkjes in dezelfde tinten als de mantels gehouden worden. Voor het avondtoilet echter is de keus schier onbeperkt en zoo zien we naast de gebruikelijke pasteltinten vooral veel zwart, warm wijnrood, nachtblauw, goud- of zilverlamé, wit, paars en een wat ouderwets Een zilvervos ma "lel vaak wat zwaar. Uitkomst biedt dan deze combinatie van een smal martertje met aan weerszijden een lus van zilvervos, die desgewenscht ook als mof kan dienen. aandoende combinatie van ver schillende kleuren als diepgroen met taupe, donkerpaars en vieux rose. Mooi zijn ook de kleur effecten, verkregen door meerdere lagen tule of kant van geheel afwijkende tinten. Voor garneeringen gebruikt men nog steeds graag turkoois en cy clamen tegen zwart, terwijl men bij de andere tinten liefst niet kleur op kleur werkt. De meest, geliefde versiering op zwart is echter het smalle biesje goud, dat de verschillende kunstige stiksels accentueert. Velerlei flatteuze kleuren dus voor den winter. Toch verdient het aanbeveling om bij het kiezen van een winterjas rekening te houden met liet feit, dat kleuren, die het nog goed doen onder Septemberlicht, heel vaak onmogelijk worden tegen de don kere dagen voor Kerstmis. Modem om hoog st revend hoedje, dat een welkome afwisseling zal zijn voor degenen, die niet voelen voor de vele torens en andere bui tensporigheden welke Vrouw Mode ditmaal in petto heeft. Links Eenvoudig warm deux-piiees van haranakleurig rokje met lange blouse van bruin met beige ruit. Ceintuur, fluweelen das en zakdoekje zijn van een warm bruinrood velours Rechts IJerfstmantel van granaatkleurig la ken met versiering van uit getande reepen stof, 'u mantel, die uiteraard slechts voor de mooie herfstdagen geschikt is.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 38