ft 'M Em haai van een meter of zes is geen kleinigheid urn aan boord te krijgen. Gelukkig wordt hij weldra ingespoten en zoodoende in slaap gesust, anders zou hij liet den vissehers niet gemakkelijk maken. dm de vissehcn voor het aquarium levend te rangen heeft men een speciale boot gecon strueerd, die Porpoise, de „bruinviseh"heet. Deze boot heeft een valdeur, waardoor dr buit naar binnen gelrokken wordt. ven een paar witvisschen rond, die niet beseffen, dat ze aan stonds opgegeten zullen worden, zeepaardjes stijgen met een miniatuur-propeller op hun rug rechtstandig op en slingeren bij wijze van variatie hun staart eens om een tak en zeeschild padden kijkend minachtend op je neer om dan ineens met een heftigen zwaai van één van hun bovenarmen om te draaien en als een debatteerend oud mannetje naar achteren te verdwijnen. Het heet wel: zoo stóm als een visch, maar het is toch all- kleur en bewe ging daar beneden op den zeebodem. Daarom kunnen wij ons ook voorstellen, dat men in Florida nu een bijna echte, zee, een reus achtig aquarium heeft ge maakt, waar haaien en roggen van eenige meters lengte rondzwemmen. Be halve (fat dit aquarium een groote attractie vormt voor de touristen, kan men het ook verhuren aan film maatschappijen, als deze een scène op den bodem van den oceaan willen laten spelen. En klandisie In een bassin van zeildoek worden de visschen uitgela den. Zij zijn nog steeds verdoofd, want 'n haai van zes meter zou weinig moeite hebben om met een slag van zijn staart het doek te scheuren. liet zou onmogelijk zijn 'n flinke haai- levend te vangen, als men niet bijzondere maatregelen nam. Deze harpoen is van 'n inrichting voor- zien, waardoor de visch, na dat hij dicht bij de boot gekomen is, met een verdoovend middel wordt inge- spoten, zoodat men er zeker van is, dat hij zich den eersten tijd kalm zal gedragen. van de filmmaatschappijen kan de onderneming best gebruiken, want de bouwkosten van het aquarium alleen waren een half millioen dollar! Een eigen boot zorgt voor geregehlen aanvoer van nieuwe zeemonsters en als de toe schouwers nu maar niet te erg schrikken als ze een haai op zich toe zien zwemmen, dan is liet succes van dit „onderzee studio' verzekerd. lichtende groene strepen door het water en groote (Kienen zweven op den bodem neer als dalende vlieg machines met blauwgerande vleugels. Kleine visch- jes schieten zenuwachtig heen en weer en groote komen log aangerold als een uitloopende bal. Je ziet torpedo's en onderzeebooten, pantserkruisers en slagschepen. Tusschen snoeken en steuren zwer- De haai wordt eerst in een apart bassin gezet en hier brengt men hembij door zijn vinnen regelmatig te bewegen, waardoor de spieren gaan werken en de haai „tot bewustzijn" komt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 4