0ld Cottage ARNHEM f MAAKT ZELF UW HOESTMIDDELTJE VOOR DEJ(INDEREN ClITEX Collega's onder elkaar <- De verzorging van Uw huid eischt. ,Grossm ith' (£rossmit()'s jCauenderXeep 20 Ruim een kwart liter komt U op drie kwartjes. Hier is een nieuw recept tegen hoest, verkoudheid, kinkhoest en bronchitis, dat onze lezeressen zelf kunnen klaarmaken. Koopt bij Uw apotheker of drogist een 30 granis-fleschje Yervus (dubbel geconcentreerd), dat tegen den vastgestelden prijs van 75 cent verkocht wordt. Vermengt het thuis met een kwart liter heet water en een eetlepel suiker of stroop. Goed doorroeren, tot het geheel is opgelost. Het resultaat is een flinke fleseh met de beste medicijn, zoo aangenaam van smaak, dat Uw kinderen het graag lusten. Deze Vervus-siroop doet den hinderlijken hoest op houden en reinigt den verstopten neus. Dit middeltje is gemakkelijk te maken en zoo'n groote fleseh medicijn is zeer voordeelig. Knipt dit eenvoudige recept uit en bewaart het goed. Laat hem thuis studeren volgens de persoonlijke schriftelijke methode Er is toekomst in de techniek voor bekwame krachten Studeer techniek thuis Slot van bladz. 15 „Doet er niet. toe hoe ik heet," fluisterde Toen de wagen liem langzaam ter zijde hij heesch. ,,'t Gaat over die fotootjes." kwam, hoog de bediende zieli naar bui Met een snel gebaar kwam de hand ten en wenkte. Meneer Montgomery des heeren Forsythe-Connor omhoog kwam snel naar den rand van't trottoir, van den knop van zijn stok, en bracht en preeies in de zwiepende daling van een twintigduims dolk mee, welks naald- een soepelen gummi ploertendooder. scherpe punt hij tegen Glencannon's „Oei, wat een techniek!" verzuchtte breedvoerigen adamsappel drukte. meneer. Glenoannon. „Steek je handen op liooger, hoo- Onmiddellijk reed de auto verder. D< ger," beval hij, steeds met dat vaderlijke bediende gaf een portefeuille en een lachje op zijn gelaat. „Zoo, wie ben je* kreukelige envelop naar achter door. Over welke foto's heb je 't Meneer Forsythe-Connor draaide het „Zal ik ii vertellen," zei meneer Glen- lampje aan en doorzag snel den inhoud. cannon. „Die valsehe hond van'n Mout- Zestien, zeventien, achttien--— ja, gomerv heeft mij bestolen en n verrajen. achttien afdrukken en achttien nega- 11ij heb die kiekies niet gemaakt, maar lieven. Klopt!" zei hij, merkbaar opge ik. Hij zat, in de sloep op dat moment lucht. ken u in 't scheepsjournaal nakijken. Weer klikte de zekering van de re vol- Maar hij vertelde me vanmorgen, dat ver, maar nu werd zij den anderen kant u er een bod op gedaan had, en ik heb hoen bewogen. „Alles is keurig in orde, gezegd, dat ie 't an moest nemen. Kn lijkt me," glimlachte hij. „Zal ik u toe kreeg ie 't, idee, dat ie van 'n ander even naar uw schip brengen? Zooals misschien meer kon krijgen. „Van wien?" snauwde meneer For sythe-Connor, even 't lachen vergetend. „Ja, dat, weet ik ook niet, preeies," zei meneer Glenoannon. „Ik heb 't 'm niet stapte uit. eens gevraagd, want ik was 't met dat „Nu, tot ziens en wel bedankt," zei geknoei heelemaal niet eens. Maar niet meneer Forsythe-Connor. „Als n soms voor ik ontdekte, dat ie in'n fotootjes weer eens kiekjes hebt van eh. tech- gestolen had, zei hij zooiets, asdat ie vanavond om acht uur iemand moest treffen." „Waar?" De stem klonk schel van schrik. „Waar?" „Nou," zei meneer Glenoannon lij merig, met het hoofd achteruit, vrien delijk lichtkroon, „ik ben niet wenseht. Tussehen twee haakjes neer, die kiekjes zijn heel goed." De wagen stopte op den hoek van de Rue Gautliier en meneer Gleneannon nische dingen schepen, droogdokken, vliegtuigen en zoo had ik heel graag, dat u me even waarschuwde." „Dat zou je wel willen!" grijnsde me neer Gleneannon, terwijl hij den auto zag wegrijden in de richting Ventimi- glia, Italië. „Vooral die andere achttien limlachend tegen de kristallen afdrukkies, die ik nog in mijn hut heb, [revend veel maar die morgen ergens in de Rue woorden vuil te maken, dus ik zal u een d'Alger zitten! Hifi voorstel doen. Kerst krijgen we natuur lijk 't bedrag, dat u an Montgomery beloofd heb. „Ja, tweehonderd pond," snauwde meneer Forsythe-Connor. „Schiet op, man!" ,0. tweehonderd pond, dacht ik 't Het was middernacht, toen meneer Montgomery aan boord kwam, maar meneer Gleneannon wachtte hem op. „En?" groette de machinist. „Heb j< 't geld? Maar man wat is er met jt hoofd?" wat ik heb meegemaakt!" klaag.li- BURGERLIJKE BOUWKUNDE ARCHITECTUUR, MEUBEL- EH SCHILDER TECHNIEK, WATER- EN WEGENBOUW, BETONBOUW, WERKTUIGBOUWKUNDE AUTO- EN VLIEGTUIGTÉCHNIEK, ELECTROTECHNIEK, RADIOTECHNIEK CHEMISCHE TECHNIEK, SPECIALE CURSUSSEN. Studeer techniek thuis t Directie E. J. Rothwiz< en E Wind COUPON kosteloos algemeen prospectus niet?" grinnikte Gleneannon. „Hij zei meneer Montgomery, op een stoel neer- tegen mij maar van honderd, maar mis- vallend. „Ze hebben me neergeslagen en schien is ie den volgenden keer 'n beetje me alles afgestolen. Ho, wat eb ik een preciezer. Tweehonderd voor de plaat- oofdpijn jes, en driehonderd as ik u na meneer „Maar 't geld, kerel de kiekies! Je Montgomery breng. Ik ga met je mee, wil toch niet zeggen, maar je ken me die vijfhonderd pond „Ja," bekende meneer Montgomery, wel vooruit betalen." „Ze.... ze ebben me de kiekjes ook „Ja goed hier!" zei meneer For- afgegapt. Er kwam vanmiddag een sythe-Oonnor; hij sloot een stalen laatje jongen uit de Rnhl, zie je, met 'n briefje in zijn kofferkast open en telde haastig van meneer Forsythe-Connor, dat ik 'm de biljetten uit in Glencannon's hand. niet in 't otel moest treffen, maar in de „Waar is hij?" Rue d'Alger. Dus toen ben ik vail- Meneer Gleneannon sjorde een dik avond...." zilveren horloge te voorschijn en keek „Laat zien dat briefje! bulderde J er overwegend op. „We kennen onzen meneer Gleneannon, en zijn toorn was vrind op 't oogenblik vinden," zei hij, ijselijk om aan te zien. „Leelijke zvven- „onder den derden boom rechts, as we delaar, dacht je, dat je mij me eerlijke van den Boulevard Solferino de Rue portie kon onthonen met zoo'n smoesie? d'Alger ingaan." Je hebt me fotootjes verkocht, en nou „Rue d'Alger!" stiet meneer For- probeer je mij wat wijs te maken!" sythe-Connor uit, en bij greep zijn hoed „Nee, waarachtig niet!" hield Mout en strompelde naar de deur. „Groote gomerv vol, met bevende lippen. „Zoo- lieinel, daar zijn wel een stuk of zes eon- waar ik ier sta, 't is preeies gegaan zoo- daten! Gauw, mijn wagen'staat be- als ik je zei. Ze ebben't briefje gestolen, neden." en m'n eele portefeuille met drie pond Er zaten 'n chauffeur en 'n bediende achttien er in! in den auto, en onder 't wegrijden Meneer Gleneannon ging achteruit snauwde meneer Forsythe-Connor hun zitten en bekeek hem gestreng. Toen door de spreekbuis zijn orders toe. Toen scheen hij langzaam tot milder gevoelens bij uitgesproken was, zoemden zij langs te komen. „Nou, zei hij eindelijk, „ik den Boulevard Solferino. vertrouw m'n medemenseli graag, en ik „IJ en ik," zei hij tegen meneer Glen- kan tóch niet anders dan annemen wal cannon, „blijven kalm iri den wagen je beweert. Ik ben absoluut niet haat zitten tot dit zaakje ehafgewikkeld dragend, meneer Montgomery inte is. 1' speciaal." Er kwam een zwak gendeelals u soms in financieel.- klikje - in een zak werd de zekering moeilijkheden raakt tegen '1 end van <1< van een revolver afgezet. maand, wil ik u misschien wel 'n paai Zij sloegen de Rue d'Alger in. In de shilling leenen, as collega's onder me schaduw van den derden boom rechts kaar. We zullen natuurlijk vooruit af li,.,, er Montgomery heen en weer. spreken tegen welken interest." FLATTEEREN DE NAGELS! Cu lex openl liet seizoen met een aantal nieuwe warm-getinte nagel lakken: ('lover Tulip - Thistle. Zij zijn gemakkelijker aan te bren gen. dagen langer houdbaar zonder te barsten, af te schilferen of ie verkleuren. „Door een uiterst zorgvuldige keuze in de samenstelling, harmoni eeren zij dan ook volkomen met de nieuwe modekleuren van dit seizoen zegt I elong, de bekende toonaangevende Ira n-clie mode kunstenaar. voorzichtigheid in de keuze van Uw zeep I Kiest het Old Cottage merk, de zeep die een weldadigen invloed uit oefent op de huid en Uw charme verhoogt. Let op den naam Importeurs j RICHARD WERNEKINOC Co. Huddeitr. 9 Amitordam-C.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 20