Zeeuwsche Sport m -• de K.N.A.l'. ver- juniores-kampioen- Het district Zeeland van werkte j.l. Zaterdag de schappen op het Gemeentelijk Sportterrein te Middelburg. Ongetwijfeld is in de juniores-groepen der diverse vereenigingen een aantal veelbelovende krachten te vinden. Er staan een flink aantal jon geren gereed om straks de ouderen voorbij te streven en hun plaatsen zeker in te nemen. Vlet een wedstrijd als dien van j.l. Zaterdag kou men het athletiek-beoefenen sterk animeeren, omdat deze wedstrijden zeer interessant gemaakt kunnen worden voor het publiek door ze goed te organiseeren, regelmatig te doen verloopen. Een in vlot tempo afgewerkt atbletiek-programma, dat den toeschou wer zooveel biedt, dat hij als het ware tusschen de verschillende nummers in geen tijd heeft om op adem te komen, met een regelmatige aankondiging van prestaties e.d. na ieder nummer, is de beste propaganda voor de athletiek. Helaas krijgen we dergelijke wedstrijden in Zeeland te weinig te zien en het is toch wel zeer droevig, dat het leiding gevend lichaam in dezen het slechtste voorbeeld geeft. Wat den wedstrijd van j.l. Zaterdag althans betreft kan gezegd worden, dat aan de organisatie alles ontbrak. Men liet hier nu precies zien, hoe het niet moet. Het i&JF Het Belgische opleidingsschip de Mercator luisterde de wed strijden met zijn aanwezigheid in de Neuzensche haven op. Als onderdeel der feesten te Neuzen stond er Zaterdag 10 September een waterfestijn op het program zooals we er in Zeeland feitelijk maar te weinig te aanschouwen krijgen. Er werden zeilwedstrijden georganiseerd op het kanaal en op de Schelde en de vele zeilbootjes maakten een zeldzaam aardig effect op het Zeeuwsche water. is natuurlijk erg verleidelijk om nu eritiek te gaan uitoefenen en schuldigen te gaan zoeken en dat zal waarschijnlijk in eigen boezem ook wel gebeuren, het lijkt ons zelfs plicht van het Distrietsbestuur om een on derzoek in te stellen, maar voor ons is het voldoende het feit te signaleeren en zoo mogelijk de oorzaak op te sporen. Natuurlijk daalt alles neer op het hoofd van de techni sche commissie. Reeds jaren achtereen is 't met de technische leiding in Zeeland niet al te best gegaan, als het er op aankwam practisch voorbereidend werk voor een wed strijd te verrichten. Na het vertrek van leiders als een van de Flasse en Lap mist men de enthousiaste werkers, die met op offering van eigen persoon zich geheel stel len in dienst van de athleten. Men laat het nu te graag en te veel aan anderen over en het is alleszins begrijpelijk dat in Middel burg, waar E.M.M. een groote activiteit ont plooit op wedstrijdgebied, het groepje wer kers er eens genoeg van krijgt om steeds maar weer terreinen uit te zetten etc. De T.C. moest dat begrijpen en zelf de handen uit de mouwen steken of althans zorgen, dat er menschen waren, die dit werk van terreinen uitzetten etc. op zich nemen en waarvan vertrouwd kan worden, dat zij 't werk volvoeren. Dat het administratieve deel ook niet in orde was, is zoo droevig, dat we daar het zwijgen toe zullen doen. Dit veroordeelt zichzelf voldoende. En nu in vogelvlucht de wedstrijd, die door al het bovenstaande veel aan animo had ingeboet. Teun van Roon ging er met de 100 meter van door, doch niet dan nadat Klaver het hem erg lastig had gemaakt. Tijd: I 1.5 sec. E. Kolijn was op de 800 meter royaal de sterkste: in 2 min. 25.7 sec. legde hij den afstand af. De 4 N 400 meter estafette gaf een zeer sterk Marathon een gemakkelijke overwinning op de E.M.M.-ploeg met een tijd van 4 min. 2.9 sec. E.M.M. rehabiliteerde zich op twee estafettes door zoowel de Olympische als de 4 x 100 meter te winnen, waarbij vooral de laatste spannend was, daar na 'n aanvankelijken voorsprong van Marathon de derde E.M.M.-er flink inliep, terwijl ten slotte de geluks factor een woordje meesprak, toen het laatste wissel van Marathon niet al te vlot ging. Precies 50 sec. liep de E.M.M.-ploeg. Op de technische nummers belooft YVestrate wat te worden en hij ging vanmiddag strijken met speerwerpen 40.245 meter, wat lang niet slecht is, kogelstooten 12.10 meter en discus werpen 32 meter. Alle prestaties, welke ver boven die van nummer 2 liggen en die bij de heeren geen slecht figuur zouden slaan. Een athleet met toekomst! blooves won het nummer hoogspringen met 1.55 meter, wat ook weer geeu slechte prestatie is. Teun van Roon haalde ruim 6 nieter (6.11) met ver springen en was de eenige, die de 6-meter-linie passeerde. Bij de twee verwerkte damesnummers won mej. van Praaijenhove het verspringen met 4.705 meter, ver voor de naaste concurrente en mej. M. van Oorschot het hoogspringen, terwijl mej. Roth een gelijke prestatie (1.20 meter) behaalde. Mej. van Oorschot maakte deze prestatie echter met een sprong minder. Wielerwedstrijden te Hulst. Te Hulst hadden op Zaterdag 10 September belangrijke wielerwedstrijden plaats voor onafhankehjken. Links het hoofdpeloton passeert het stadje. Hechts een der renners gaat er alleen vandoor. Een fraai overzicht op het kanaal. Een moment tijdens een der wedstrijdnummers.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 21