ALOM FEEST IN ZEELAND ■ëmSP ZEEUWSCHE OMROEP 27 Een aardig Biggekerkertje, dat van de huifkar nog geen afstand kon doen. Op Walcheren is 't geen feest zonder ringrijderijEn dezen keer droegen de paarden bij de gelegenheid passende versiering B aar feest is, komt 't eerst de jeugd aan de beurt. En zoo was 't ook in Arnemuiden. En wat zégt u van de illuminatie van de Lepel straat in Yerseke f Niet tVairheren alleen kent de ringrijderij ook in öolijnsplaat weten ze met ring en stok om. te gaan Ook Domburg had zijn feeststoet en dit was een der imposantste wagens eruit. En voor geen van de grooiere Zeeuw- sche steden deed Neuzen onder in straat- Hallo! hallo! hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berich ten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Goes, dat er in den lichtstoet verschillende zeer donkere gedeelten zaten. Als 't weer geheurt vlug een lucifertje opsteken; dan ziet men het nog wel! De provinciale pers is te velde getrok ken tegen de leelijke gewoonte van sommige vreemdelingen om zich in 'n soort strandcostuum door Middelburgs straten te bewegen, niettegenstaande de politie-verordening zulks verbiedt. Handhaving der wet werd geëischt, waartegen ingezonden-stukkensehrij - vers opkwamen. De regeeringsperschef zal vermoede lijk de provinciale pers in deze het zwijgen opleggen om de aangelegenheid toe te vertrouwen aan de redactie van de Vrije (schouder)-Bladen Sluiskil heeft de eer het meest origi- neele feest gevierd te hebben, daar het na een historischen optocht met een tweede glansnummer kwam in den vorm van een volksspel voor gehuwde vrouwen, waaraan niet minder dan 53 dames deelnamen. Natuurlijk was het 't spelletje van kat en muis! De gestrenge rechter in de Zeeuwsche hoofdstad heeft een Belgischen leurder gevonnist, die te Terneuzen een scheer mes en 'n polshorloge gestolen had. De verontschuldiging, dat hij, nu het met het kampioenschap van Scherens misliep, ten minste het wereldrecord scheren voor zijn land had willen ver overen, werd niet aanvaard. De advo caat op zijn beurt vond het niet leuk, dat de Xederlandsche politie iemand knipte, die kennelijk alleen gesehoren wi 1de worden Onze correspondent te Hejnkenszand meldt ons, dat ,,de feestcommissie de scholen bezocht, waar de kinderen, tus schen versieringen met blijde gezichten genoten van den koek en de ranja." Het is natuurlijk moeilijk altijd iets nieuws en aardigs te bedenken, maar voor de versiering met blijde gezichten moeten wij niets dan afkeuring hebben. Koppensnellerij kan voor geen enkel doel gedoogd worden Te Sluis hebben werklieden by het verbouwen van het brandspuitenhuis tot hun schrik een geladen granaat gevonden. Het gevaarlijke ding is gede monteerd. Om de spuitgasten tegemoet te komen in het verlies van dit symbool, dat spreekt van snelheid en doeltreffend heid, zal uit het fonds voor bijzondere nooden een pijl aangekocht worden uit het arsenaal der boogschutterij Wederom uit lerseke ontvingen wij een bericht, dat melding maakt van huisvredebreuk in harmonieuze eens gezindheid teweeggebracht door een vader en een zoon. Beiden zijn in arrest gesteld. Het was te wenschen dat men dit in het internationale ook kon doen met hen, die op wereldvredebreuk aan sturen Ken slager te Middelburg is veroor deeld, omdat hij zijn hond niet aange geven had. Ten slotte weten de justitie-ainbte- narett ook graag, wat zij in hun worst krijgen Tot de volgende week, dames en heeren

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 27