KRUSCHEN Kruschen gaf haar Nieuw Leven'' SALTS 13 ("food gehumeurd vervolgde Liui zijn weg, ging een zijstraat in en kwam hij de Wong Lee Laundry. De meeste bezoekers, die slechts voor het gewone familie-eten hadden moeten zorgen, waren reeds aanwezig. Ren ge kakel van Cantonneesch begroette Lim, toen hij zich in zijn geliefkoosd hoekje neervlijde. Van een rek nam hij een lange, houten pjjp en maakte zich toen langzaam gereed, om ook zijn inzicht ten beste te geven over het onderwerp van de dis cussie. Te middernacht brak het gezelschap op. Vlak hij huis zag Lim, dat het licht in het voorportaal nog brandde, ten teeken, dat zijn meester en dieiïs gasten nog niet terug waren van de theatervoor stelling, welke ze na afloop van liet diner zouden bezoeken. Hij keek nu naar het op een kier geopende venster op de eerste verdieping en dacht feeder aan het blonde krulle- kopje, dat daar vast lag te slapen. Op z'n teen en maakte hij de ronde om het huis en was juist hezig de sleutels uit z'n zak te voorschijn te halen, toen z'n oog een flauw licht schijnsel in de eetkamer ontdekte. Lim stond verbaasd stil. Wie kon daar op dat late uur nog zijn? Niet de kinder juffrouw. Als die iets van beneden noodig had, zou ze alle lichten wel heb ben opgestoken. Daarbij scheen deze straal van den grond af omhoog te schijnen. De oude Lim deed zijn, voor hem steeds vreemd blijvende, schoenen uit en kroop door het kelderraam naar zijn kamer. Zich opzettelijk niet haastend, begaf hij zich naar een groote kaniferkist, die in den hoek van het vertrekje stond. Doordringende, aromatische geuren ste gen op, toen zijn hand onder verbleekte zijde en wol woelde. Daaruit haalde hij een zwartachtig, nikkelen voorwerp te voorschijn, waarvan liet verkleurde, ivoren handvat precies in de greep van zijn zenuwachtige vingers paste. Onder het licht inspecteerde hij de gevulde kamérs, sloot daarop de revolver en trok den liaan over. Het pistool ver dween in de ruime plooien van zijn veel te wijde jas. Hij deed het licht uit, sloot, zijn deur af, liep de trappen op en spoed de zich naar de eetkamer. Op het oogen - blik, dat hij de schuifdeur opende, bleef hij verschrikt stilstaan. Zijn geliefd zilverwerk lag in een hoop op den grond naast een electrische zaklantaarn. De mail, die er overheen wis gebogen, stond met een vloek overeind en richtte een doodelijk wapen op de borst van Lim. „Stil!" siste zijn stem. „Eén geluid en ik schiet je neer!" Oogenblikkelijk begon de Chinees van zijn hoofd tot. zijn voeten te beven. Zijn tanden klapperden,zijn handen vouwden zich samen en hieven zich smeekend tot den bandiet op. „Goed! Goed! Ik stil! .lij niet schieten Ik stil! Ik goed!" „Houd je waffel!" Met een woesten ruk smeet de dief het kleine kereltje in een hoek. „Blijf daar en wees stil, of je krijgt een dozijn kogels door je body." Daarop boog liij zich wederom over zijn zak 0111 er al het zilverwerk haastig in te duwen. Als het gezoem van een mug kwam de stem uit den hoek. „Jij goede man jij hebben wil meer zilver? Ik jou toonen. Jij niet dooden ik jou toonen meer zilver. Groote doos zilver." „Wat zeg je?" De dief hield op. „Meer zilver?" „Groote doos zilver. Veel meer. Jij niet schiet, ik jou toonen." De man stond nu kaarsrecht. „Waar?" „In den kelder. Verstopt in den kelder. J», Ik jou zien laten." „Nou, een beetje vlug dan. Schiet op, of ik schiet je neer." Met knikkende knieën strompelde de oude dienaar naar de deur. De dief duw de hem voort met den loop van zijn stalen revolver. Lim liep op de keuken toe, daarna de donkerte in en de trappen af. „Waar ga je heen?" snauwde de diel achterdochtig. „Als je me iets wij- maakt da n Verzekeringen murmelend en zich aan de leuning vasthoudend voor steun, sjokte de oude man voort. „Daar in hoek. Ik jou toonen. Groote doos zilver." De Chinees wees met een besokten teen naar een stalen kist, welke halt onder zeildoek verborgen pp een kinder wagen stond. „Jij ziet. Dat is 'm." „Kijk zelf maar, vervloekte Chinees. Waar zie je me voor aan Vooruit, open dat ding, vlug wat!" Lim wierp even-een blik op de drei gende revolver, greep toen naar de kist, die wankelde en kletterend op den grond plofte. De boef vloekte en gaf den kleinen man een fiksehen slag met de revolver. „Schiet op," beval hij. Lim boog zich over het groote zeil doek, maar wierp tegelijkertijd een zijdelingschen blik op zijn aanvaller. Eindelijk liet, de inbreker zijn revolver zakken, terwijl zijn oogen en zaklan taarn op de kist gevestigd waren. Snel als de bliksem dook een gele, slanke hand in een zak en sloot zich vast om een ivoren handvat Toen oir. Bray gezellig pratend met zijn gasten de voordeur opende, keek hij even verwonderd naar den armoedigen two-seater, welke om den hoek van zijn tuin geparkeerd stond. Daarop schrok hij van de verwonderde uitroepen van zijn vrouw. „Wie is er in de eetkamer?" Er brandde licht en men vernam het geklink van het zilver. Mr. Bray pas seerde zijn gasten en bleef daarop in de grootste verbazing stilstaan: „Lieve help, wat is dat? Lim is op dit uur nog lepels aan het, tellen!" De anderen, die achter hem kwamen staan, staarden eveneens verwonderd naar de kleine figuur voor het buffet. „Ik tel!" verklaarde Lim triomfante lijk. „Geen een weg!" „Wel verdraaid!" mompelde mr. Decker. „Denkt hij soms, dat, ik die lepels in mijn zak heb gestoken?" De oude bediende haalde den grooten zilveren theepot uit den zak te voor schijn en zijn gezicht kreeg een bijna tragische uitdrukking, toen hij een deuk in een der zijden ontdekte. „Gekke, vreeselijke man!" kreunde hij. „Hij mijn kan verknoeid!" „Waar heb je het toch over?" vroeg zijn meester. „Welke man?" Lim keek van de deuk op, naar de verbaasde gezichten. „Man hij komt. Wel gek.... groote gek!" De eerste, die den zin begreep was mrs. Bray. „Bedoel je dat er een dief in het, huis was? O. Lim! Wat deed hij? Heeft, de politie hem gepakt?" „Politie!" Hij keek haar verontwaar digd aan. „Maar om 's hemelswil, wat is er gebeurd? Hoe ben je er dan van af gekomen?" Lim grinnikte tegen haar. „Ik opgeknapt," zei hij. „Hem in kelder nu.... gewond. Baby niet wak ker gemaakt." Daarna gleden zijn oogen tevreden over het vlekkelooze tapijt. Hij maakte er als het ware een liefkoozende bewe ging over en zei „Geen herrie op mijn nieuw karpet." In dan herfst naar ITALIË naar MERANO groene oasen in de rotsachtige Dolomieten. - De charme van het betooverende landschap en het aantrekkelijke internationale gezelschaps leven zullen onvergetelijke herinneringen bij U achterlaten. De millioenen-paarden- rennen, welke 2 October in het nieuwe hippodroom plaats vinden, vormen een heel aparte attractie. Voorziet li voor de afreis van Cheques of Credietbrieven in reislires. Hotel- en Benzine bons. Korting op de spoorwegen (50 - 70%). Inlichtingen: EN IT, Leidschestraat 9, AMSTERDAM en alle reisbureau x. Vijf jaar geleden was mijn moeder verstijjd door rheumatische pijnen. Soms kon zij zich in bed zelis niet omkeeren. Zij had alle vertrouwen in medicijnen verloren, doch op ons aanraden probeerde zij Kruschen Salts en kan zij zich nu weer even gemakkelijk bewegen als voor zij ziek werd. Zij kreeg door Kruschen Salts (zij is nu bijna 70 jaar) werkelijk een nieuw leven." Mevr. K. J. P. (Ongineele brief ter inzage.) De oorzaak van rheumatische pijnen ligt meestal in een overmaat van urine zuur in het lichaam, dat ontstaat door opgehoopte afvalstoffen, welke in het lichaam achterblijven. Vooral bij wat oudere menschen zijn de inwendige organen dikwijls niet meer zoo actief, als voor een goeden gezondheidstoe stand noodzakelijk is. De gevaarlijke afvalstoffen worden niet meer geregeld verwijderd en niet zelden volgt hieruit een ernstige rheumatische toestand. Kruschen Salts spoort lever, nieren en ingewanden op zachte, natuurlijke wijze aan tot krachtiger werking, waardoor de afvalstoffen geregeld worden ver wijderd en de oorzaak van Uw pijnen verdwijnt. Ge zult U een ander mensch voelen, levenslustig, energiek en jaren jonger. is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 13