BIJ DE ZEEUWSCH- VLAAMSCHE VISSCHERS I Boven De grootste op- tri nding geeft misschien nog het systeem van azen zooveel hoofden, zooveel zinnen, en ieder meent, het geheim door grond te hebben. Ja, (laar zal heel wat moeten veranderen, wil het zomer - se lie leven op onze Zeeuwsch-Vlaamsche kreken ooit nog 'ns worden wat hét was in de tijden, waar ons de oudjes nog van vertellen en toen de vischvangst er nog een bedrijf was, waar lieele Zeeuwsch-Vlaamsche families en geslachten werk en bestaan in vonden, vlotten verkoop en loonende verdienste. Toen her en der de bootjes voeren met al het vischtuig, dat de velerlei visch uit 't rijke kreken water verschalken kon. De wateren zijn er niet op vooruitgegaan, de visch - stand is er niet op vooruitgegaan, de verkoop nog veel minder en de verdienste 't. allerminst. Maar als u visschen wilt voor uw pleizier wel, dan is er bijna geen streek in 't lieele land, waar u beter terecht kunt dan bij ons bezuiden de Schelde. Komt u niet! Goed, dan nemen de Belgen uw plaats wel in: de Antwerpenaars hebben er 'n fijnen neus voor, waar de visch goed is en zich vangen laat. Wel, u hebt 't nog nooit gedaan! Kom dan 'ns zien, als wij liier hengelwedstrijd houdenhoogtijdag van de Zeeuwsch- Vlaamsche hengel sport. Daar ziet u ze presentde mannen van de Hulster club De Lustige Henge laar. Jawel, lustige hengelaar. TT ziet het den menschen niet aan Neen,'een Zeeuwsch- Vlarning kan zich wel 'ns wat luidruchtiger j$n zje >WSi (n wat een engel van "gedragen. Maar dat geduld de lastigste potentaat ver is goed voor '11 anderen andert, zoodra zijn aas te water gaat. families zijn er met de vaders en de broers, de visschers, op uit getrokken om den jaar- lijksehen wedstrijd van De Lustige Hengelaar mee te beleven.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 16