'V- 17 keer. Zie liein maar 'ns in de oogendacht u nu nog, dat hij daar voor z'n onge noegen zit te turen naai den dohber, die maar niet bewegen wil t 't Is de spanning die hem stil en ernstig doet zijn. Ha, daar breekt even de stilte, een hengel komt in beweging, een forsclie zwaai en een ondermaatsch karpertje spartelt door de lucht. Hoort u, dat 't er ook lustig kan toegaan i Maar dadelijk daarop is de rust weergekeerd: de vis sollen worden angstig en voorzichtig van te groot misbaar, en wie weet, wat er al zoo op 't aas ligt van de honderden hengels, die er hier in den omtrekuitliggen. Maar zoo spannend en zoo amusant is toch wel dit hengelfestijn, dat vrouwen, vrienden en magen van de visschers mee opgetrokken zijn naar de kreek voor den heelen dag, och, niet om den buit te deelen, maar om echt te genieten van ware sport en van de diepe rust, die er over het wijde waterlandschap ligt: rust, stilte, zon, water en ruim te, geen haast, geen op winding, even een prikke lende emotie, een succesje, een teleurstelling neen, u overspant er zich niet mee, door een dagje op de kreek te komen hengelen. En ook bij het geringste succes keert u vanavond als een tevredener, gezelli ger mensch terug. Als de kreken dan geen goudmijn meer zijn voor Zeeuwsch-Vlaanderen, een gezondheidsbron dat zullen ze altijd blijven. ÊtËÈÊ Net onder de maat die krijgt zijn vrijheid weer om nog een beetje te groeien! De weekhartigste onder de broeders treeft na uren turens een kleine bemoediging noodig. Neen, dat is nog geen maaltje voor vanavond. Of weet a nog mooier giekjes dan onze Zeeuwsch-Vlaamsche kreken t Links En ook de supporters liggen er in de grootste rust bij een aanmoedi gend geschreeuw zou kun favorieten maar weinig helpen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 17