Zeeuwsche Sport mHÊÊKÊÊÊSSM te geven voor een voortzetting, welke be tere resultaten ople vert dan vorig jaar. Een tweede verrassing is het gelijke spel van Middelburg tegen R.C.S. Van de Middel- burgsclie club hadden we 'n overrompelenden start verwacht en ze ker op R.C.S. een klin kende overwinning. De prestaties in de ge speelde oefenwedstrij den, vooral tegen S.V.V., rechtvaardig den alleszinsde hoopop 'n stevige meerderheid van de groen-witte ploeg. Eerf jonge voor hoede met een aantal doorzetters, terwijl ook verdediging en ver bindingslinie hun taak verstaan, dat had Mid delburg te bieden. Het R.C.S.-Middelburg 3-3. De competitie der tweedeklassers begon Zondag en de wedstrijd, die de meeste belangstelling troki was wel de ontmoeting te Souburg, waar de gastheeren er alles op zetten om wellicht als hulde voor den pas in het huwelijk getreden aanvoerder de beide puntjes te veroveren. Op het laatste moment pas wist Middelburg nog den gelijkmaker te scoren. Links Een aanval op het doel van Middelburg. Rechts Een heftig moment in het veld. Athletiek. De negende Boulevardloop te Vlissingen, welke Zaterdag werd geloopen, mocht zich in een flinke belangstelling verheugen, zoowel van. de zijde van het publiek als van de zijde van de athleten, al was de deelname der Hollanders maar matig. Er liepen evenwel verschillende Belgen mee, die dan ook m.et de prijzen gingen strijken. Foto van den start. men de thuiskomst van de elf vertegenwoordigers af, om uit eigen mond te hooren, welke de oorzaken van een zoo slecht resultaat waren. Als het nu maar een slechte dag geweest is, dan kan ook de Vlissingsche hoop voortleven. De cijfers bekijkend moeten we aan nemen, dat het dan wel een hopeloos slechte dag is. En ten slotte heeft Goes ondervonden, dat een elftal, dat een jaar in de Limburgsche afdeeling heeft ge speeld, daaruit aanmerkelijk sterker terugkeert. T.S.C. is weer eens in 2A opgenomen en maakte een goed debuut met een 2-0-overwinning op Goes in Goes. Wel een normale uitslag gelooven we en voor Goes met de jonge en nog niet geroutineerde aanvals- linie een lang niet slecht resultaat. De vijf aanvaller- tjes met gemiddeld nog geen twintig lentes zullen zeker het netje ook nog verscheidene malen doen trillen en voor zoo'n jong aanvalsquintet moet een nederlaag een aansporing zijn om nog energieker aan spel van dezen eersten wedstrijd viel bijzonder tegen, al wil dit nu nog niet zeggen, dat deze eerste ontmoeting maatgevend zal zijn voor het verdere verloop der competitie. R.C.S. kwam heel anders voor den dag dan aanvan kelijk verwacht was, want even goed als de resultaten van Middelburg waren in vriend schappelijke ontmoetingen, even slecht waren die van R.C.S. Afgaande op onze gegevens lag het voor de hand, dat het een flinke af straffing voor het jonge en overmoedige R.C.S. ging worden dit jaar. De eerste wed strijd brengt echter al een mooi resultaat dunkt ons en het zal zeker voor deze Souburg - selie ploeg een flinke ruggesteun zijn. Een derde onverwachte uitslag is die van Zeelandia tegen De Baronie; Ook al een wedstrijd, welken we voor de groen zwarte ploeg bij voorbaat verloren waanden. Zeelandia dacht er al evenzeer anders over dan wij en won met. 3-1, hoofdzakelijk dank zij den terugkeer van Smit en zijn vorm. Niet dat Smit alleen de verdienste van deze overwinning mag wor den toegekend, doch het benutten van de geboden kansen komt in het credit van dezen naar het oude nest teruggekeerden speler. Ondanks zijn tijdelijke afwezigheid was zijn plaatsje nog open en het schijnt dat hij er zich meteen thuis gevoelt. Zou Zeelandia het dit jaar eens wat minder benauwd krijgen dan vorige jaren? De taaie volharding waarmee de groen zwarten de laatste donkere jaren hebben doorwor steld doen hen dit wel verdienen. Een minder prettige klank kwam uit Roosendaal, althans voor de Zeeuwsche voetbalwereld, waar Vlissingen met niet minder dan 6-1 was verslagen door R.B.C. De stemming was onder de Vlissingen- supporters, zooals begrijpelijk is, verre van opge wekt en in tamelijk neerslachtige stemming wachtte Decraemer uit Ostende komt Dobbelaere, kampioen van nummer één aan. Nederland 800 m., komt als eerste Zeeuw binnen. te pakken. Er kan nog wel wat verwacht worden van dit verjongde Goes, mits men den jongen spelers vertrouwen schenkt en geen grootsche daden van hen verwacht vanaf den eersten dag. Alles moet zijn tijd hebben en zoo hebben nieuwe en jonge voetbal- spelers tijd noodig om te acclimatiseeren. Men geve nu eens geen voet aan de mentaliteit „alles wat verliest, deugt niet", maar late den nieuwen spelers de kans om zich te ontwikkelen, ook al zal het aanvankelijk misschien eens wat teleurstellend zijn. Door hun ver trouwen te geven krijgen zij zelfvertrouwen en uit het zelfvertrouwen moeten zij de kracht putten om zelfs de sterkste tegenstanders te weerstaan. Zoo zijn de wedstrijden van den eersten Zondag zeker wel in staat geweest om de interesse voor de verdere ver kenningen op de komende Zondagen op te wekken. De eerste competitiezondag in Zeeland was een voetbalzondag van de bovenste plank. Echt in overeenstemming met het onzekere van 't voetbalspel waren de uitslagen van den eersten voetbaldag. Wie als de zwakkeren aangemerkt wer den gingen met de overwinningen strijken, terwijl juist de elftallen, waarvan men groote verwachtingen koesterde, werden verslagen. Zoo had wel niemand verwacht, dat de Zeeuwen in staat, zouden zijn Breda te verslaan en toch speelde do Vlissingsche ploeg het klaar om met 3-2 te zegevieren. Geen slecht begin en zeker in staat om de elf Zeeuwen moed en spirit Voetbal. De aanvoerder van R.C.S. uit Souburg stapte de vorige week vn het huwelijksbootje, waarbij de junioren van de club van hun belangstelling dedenblijken,

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 19