ZEEUWSCH ZEEUWSCHE OMROEP 25 En met man en macht wordt er gewerkt om zoo spoedig mogelijk gereed tekomenmet de ze nieuwe verbetering van Vlissingen Bad, In het haventje van Meijer te Vlissingen is de vorige week een duiker aangebracht ten. behoeve van de doortrekking van den Boulevard. Met bewondering werd de moderne en voor Westkapelle zoo nuttige installatie in oogen- schouw genomen. Westkapelle heeft zijn nieuwe rio- leering de vorige week in dienst kunnen stellen, een feit, dat met passende plechtigheid door den burge meester aan de genoodigden werd uiteengezet. Ir. A. W. II. Hacke verrichtte de ingebruikstelling door het lint door te snijden van de zuiverings installatie, waar het rioolwater ge reinigd wordt alvorens door do polderslooten te worden afgevoerd. Hallo! hallo! hier is do persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Domburg, dat een door B. en W. goedgekeurde speldjesdag niet kon doorgaan, omdat er geen da mesverkoopsters te bekomen waren. Van Domburg uit de victorieIndien alle dames genoeg van het speldeprikken- systeem krijgen, zal de samenleving ideaal worden Wij vernamen uit Wolfaartsdijk, dat het dorp bijzonder opgewekt heeft feest gevierd. Onze correspondent be richt, dat de optocht en de volksspelen het glanspunt vormden van den dag en dat het publiek menigmaal hartelijk gelachen heeft. Wij hebben een commissie ad hoe benoemd om te onderzoeken of men om den optocht dan wei om de volksspelen gelachen heeft. Men seint ons uit Goes, dat een be jaard kolver uit deze plaats te Zuid - Scharwoude het kampioenschap van Nederland met den sajetbal heeft weten te behalen. Wij hebben bij ons thuis wel eens jonge katten met den sajetbal wondere toeren zien verrichten, doch dat er te Zuid-Scharwoude nationale kampioen schappen mot deze kunstjes voor oude heeren te behalen waren, neen, dat heb ben wij nooit geweten Uit West-Zeeuwsch-Vlaanderen be reikte ons de verheugende tijding, dat de hengelaars aldaar van plan zijn zich te vereenigen in een algemeene organi satie. Het zal dan niet meer voorkomen, dat men door gebrek aan vereende krachten geen potvisch uit de Schelde op kan halen en de kans komt zelfs, dat men een cursus voor walvischvaarders in het leven kan roepen. Den propagandisten stellen wij een proclamatie in onderstaande redactie voor „Blijf geen eenling-hengelaar, maar school samen, dan zullen wij niet langer het aas worden der concurrentie en moeten visschen naar ieders gunst, dob berend tusschen hoop en vreeze. Doch door hechten band omsnoerd, zullen wij aan den haak slaan wat wij wenschen!" Een inwoonster van de gemeente Arnemuiden is in de vroege ochtend uren zoo leelijk komen te vallen, dat de gouden krullen van haar kap in haar hoofd drongen en de geneesheer er bij te pas moest komen. Het wandbordje met de spreuk: „De morgenstond heeft goud in den mond" is door de huisgenooten van den wand gehaald Op de meest offieieele wijze is te Hulst het monument onthuld van. Reinaert de Vos. Men heeft het bouwsel zoo vervaardigd dat het later te ge bruiken is als voetstuk voor liet stand beeld van een eventueel groot stadge noot-politicus. In aansluiting op dit bericht seint men ons nog dat in de Ganzenstad een buurt- vereeniging een ooievaar op het dak van 'n vermeerderd gezin hoeft doen plaatsen; dat te Zoutelande een kalf met twee koppen is geboren en dat Mid delburg verzakt wegens de ratten. Waaruit wel blijkt dat uit edelen na ijver groote dingen tot stand kunnen komen. Tot de volgende week, dames eb heeren Het 25-jarig bestaan der Bijks H.B.S. te Neuzen werd door de leerlingen feestelijk gevierd met een verdienstelijke opvoering van scènes uit Esmoreit onder leiding van den leeraar dr. 11. Bruek. Hulst heeft met groot feestbetoon de onthulling gevierd van De commissaris der koningin was naar Hulst gekomen het monument voor den vos Beinaerde ter herinnering aan om het Beinaert-monument te onthullen, het dieren-epos van dien naam, dat zich in zijn omgeving moet hebben afgespeeld. De voorzitter van het Beinaert-comité, dr. los. Gielen, hield de feestrede.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 25