EEN MUSEUM VAN VERLOREN VOOR WERPEN Militair stilleven. Een gevarieerde buit, bestaande uit uniformen, petten, kepi's, stalen helmen, geweren, patroongordels enz., evenzoovele herinneringen aan 't bekende spreekwoord „mauvais soldat qui perd ses amies", het is geen goed soldaat die zijn wapens verliest. woordelijk geworden paraplu. Er liggen er... lid.977 Heeft de eigenaar haar verloren in de laatste veertien dagen, dan is zij er bepaald bij en wordt zij u in een handomdraai weer overhandigd. Het systeem werkt tot in de perfectie. Neen, u bent hier niet bij den poelier, maar in een der zalen van het Bureau-van-verloren-voorwerpen. Kippen, eenden, kal koenen enz. worden netjes gegroepeerd en van een nummertje voorzien. Vooral tegen Kerstmis loopt het gewoon storm in deze af deeling. Velen hebben er geen idee van wat er in een wereldstad bv. als Londen allemaal zoek geraakt. Verleden jaar stonden er niet minder dan 348.477 voorwerpen van den meest uiteenloo penden aard op 't lijstje van 't Bureau- van-verloren-voorwerpen in Bakerstreet. Onze fotoserie laat u zien, dat de werkelijkheid de bontste fantasie nog overtroeft. Gebrek aan variatie kan men deze afdeeling niet verwijten: radiotoestellen, barometers, mechanische onderdeelenmotorfietsen, strooien hoedjes en wandelstokken, het staat, ligt en hangt er alles broederlijk naast elkaar, in afwachting dat de eigenaars komen op dagen of het gevondene na twee weken naar een andere verdieping verhuist.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 35