DAMES VOOR DEN RESTVERWERKING VAN VISCH KOLYNOS Wilt U op prettige wijze geld verdienen? ONZE GARDEROBE WORDT AANGEVULD 368. Mantelcostuum, effen rok met gestreepten mantel, sluiting met twee rijen knoo- pen, tailleurkraag en revers. Benoodigde stof: voor mèntel 1 .70 m. 140 cm. breed; voor rok 1.20 140 cm. breed 369. Mantel van effen stof, ingezette zakken, sluiting met één rij knoopen, groote revers. Benoodigde stof: 3 m. 1 40 cm. breed. 370. Mantel van diagonaal, gesloten met groote knoopen, opgestikte zakken, groote revers, rug met rugstuk. Benoo digde stof: 3 m. 140 cm. breed. VERKRIJGBAAR IN DE MATEN 40-42-44-46 \*an alle in deze rubriek afgebeelde gc nummerde kostuums, die ontleend zijn aan 't modealbum „Zomerpracht", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor complets, 55 ets. voor mantels en japonnen. 20 ets. voor rokken en blouses, kleine avondjasjes en kinder- kleeding. Bij bestelling vooral opgeven het gewenschte maai nummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezor ger; door girostorting op Xo. 293631 door toezending van het betlrag per postwissel of in postzegels (s. v. p. niet van 6 cent) aan het P A T R O X E X KANTOOR PA X O R A' X A S S A U P L E I X I, H A A R L E \1 waarbij 5 ets extra voor toezending per post" verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan 't bureau van dit blad. Vischschoteltje (4 pers.) 1 poud gekookte visch, die ontgraat is, '/2 dl. melk. V2 dl. water, zout, peper, nootmuskaat, 40 gr. boter, paneermeel. Leg de visch in een vuurvast scho teltje. Strooi er peper, nootmuskaat en zoo noodig wat zout over. Giet het vocht en een gedeelte van de boter, die gesmolten is, erbij. Bestrooi het scho teltje met paneermeel en leg hier en daar een klontje boter. Laat er in den oven een bruin korstje op komen. Visch met aardappelpuree (4 pers.) 1 pond gekookte visch, 1 pond ge kookte aardappelen, y2 liter melk, V2 ons boter, peper, nootmuskaat, desge- wenscht wat zout, paneermeel. Vermeng de visch, die van de graten is ontdaan, met de fijngemaakte aard appelen, de melk, een gedeelte van de boter, peper, nootmuskaat en desge- wenscht wat zout. Doe de massa in een vuurvast schoteltje, strooi er wat paneermeel over. Leg er hier en daar een klontje boter op. Bak het schoteltje in den oven lichtbruin. Vischgehakt (4 pers.) 1 pond gekookte visch, 1 uitje. 5 sneetjes oud brood zonder korst, ge hakte peterselie, zout, peper, nootmus kaat. 1 ei, V, ons boter, paneermeel. Vermeng de ontgrate visch met het geweekte brood, zout, peper, nootmus kaat, ei, peterselie en fijngehakt uitje. Maak er een samenhangende massa. van. Vorm het mengsel tot een grooten bal of tot vier kleine, balletjes, rol ze door paneermeel en bak ze in de boter lichtbruin. Vischbroodjes (4 pers.) V2 pond gekookte of gebakken viseh- resten, 2 dl. melk, 4 lepels bloem. 2 lepels boter, peper, zout, nootmuskaat, gehakte peterselie, 4 oude broodjes, wat gesmolten boter. Smelt de boter, voeg de bloem erbij en onder goed roeren de melk. Laat de saus even doorkoken en maak ze op smaak af met het zout, de peper en de nootmuskaat. Voeg de vischresten en de gehakte peterselie toe. Snijd van de broodjes een kapje af, hol ze uit en vul ze op met het vischmengsel. Leg het kapje erop, smeer de broodjes in met de gesmolten boter en laat ze in den oven bruin en knappend bakken. Vischcroquetten (4 pers.) i/2 pond vischresten, 2 dl. melk, 3 lepels bloem, 2 lepels boter, zout, peper, nootmuskaat, gehakte peterselie, 1 ei, paneermeel, frituurvet. Smelt de boter, voeg de bloem toe en onder goed roeren het vocht. Laai het sausje even doorkoken en maak h; t op smaak af met het zout en de kruiden. Voeg de vischresten en de gehakte peterselie erbij. Laat de massa afkoelen. Vorm er met twee lepels croquetten van. Haal ze door paneermeel, door het losgeklopte ei en nogmaals door paneer meel. Bak ze in het heete vet lichtbruin. Presenteer ze op een schaal met een gevouwen vingerdoekje gedekt. VERTROUW UW TANDARTS Hij zegt Duizenden tandartsen bevelen Koly- nos aan om zijn beproefde antisep tische, reinigende werking. Gebruik Kolynos en bescherm Uw tanden en tandvleesch. Wees zuinig Koop de groote tube Verhelder Uw glimlach met Kolynos 733 H Maakt dan eens Uw kleeding zélf! v Neen heusch, het zal U werkelijk meevallen. Vele dames deden het vóór U en verdienden op deze wijze een aardig duitje. Haar grootste geheim was, het juiste knippatroon te gebruiken. Dat is geen geheim meer, sinds zij iedereen vertelden, dat zij de Kant-en-Klaar-patronen prefereerden. Waarom staan deze knippatronen zoo in de gunst? Vooreerst omdat ze vervaardigd naar Weensche en Parijsche modellen ingesteld zijn op de Hollandsche figuren Hierdoor zal men niet. zooals zoo vaak met buitenlandsche patronen gebeurt, bedrogen uitkomen (Door rasverschillen xiin n.l. Parijsche patronen gewoon lijk te klein. Londensche te lang en die uit Berliin en Weenen te ruim.) Vervolgens zijn bij ieder patroon vele belangrijke wenken en een uitstekende beschrijving in het Hollandsehgevoegd Geen moeilijkheden dus met een buitenlandsche taal Bij ieder patroon bevindt zich tevens een schema, waarop staat aangegeven, hoe de verschillende deelen aan elkaar moeten worden gezet Een belangrijk punt is ook de verpakking der patronen in handige zakjes en de levering binnen 24 uur. Van elk der 350 modellen uit ..Winterweelde" (waar over U elders in dit blad nadere bijzonderheden vindt) kunnen in alle gebruikeliike maten knippatronen be steld worden. En ten slotte de ongeloofelijk lage prijzen 20 cent voor kinderkleedtng. rokken en blouses 35 cent voor japonnen en mantels 50 cent voor complets Om deze redenen zijn de Kant-en-Klaar-patronen superieur. Om dezelfde redenen zult ook Gl] succes hebben, wanneer U met behulp van deze patronen Uw kleeding en die van de kinderen vervaardigt. En wat een prettig gevoel er goed uit te zien envele guldens bespaard re hebben. PATRONENKANTOORPANORA N a s s a u plein 1 H a a r I e in Ingesteld op Hollandsche figuren Hollandsche beschrijving Werkschema Snelle levering Keus uit 350 modellen Lage prijzen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 39