iiiSHs: |lM7ZEpttHj ZEEUWSCHE OMROEP 25 Hallo! hallo! hier is de persdienst van den officieelen ZeenWschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Yerseke, dat er ontstemming is gerezen omdat de Belgen ongehinderd op de Wester-Schelde mos selzaad mogen visschen, terwijl de Yersekenaren bekeurd worden. De arbeid der vereeniging tot bevor dering van het vreemdelingenverkeer wordt nog maar matig begrepen! Uit Hoedekonskerke seint men ons, dat de plaatselijke zangvereeniging wegens gebrek aan medewerkenden asem bezweken is. De bestrijding van de spreeuwen- en mussclienplaag is er alweer ingewikkel der door geworden Onze landbouwkundige medewerker te Arnemuiden, die zich ook voor de fruitteelt interesseert, schrijft ons, dat te Kleverskerke in een moestuin een pruimeboom voor den tweeden keer in dit jaar vruchten draagt; hij heeft ze zelf zien hangen. We zullen informeeren of hij Jantje heet Tot onze verwondering ontvingen Wij uit Oostburg de tijding, dat in de raadzaal de vijfde tentoonstelling van vetvee, fokvee, handelsvee, varkens, geiten en schapen geopend is. Ongetwijfeld zal deze expositie, zooals haar geWenscht is, bijdragen tot den groei en bloei der gemeente, maar het middel op die plaats vinden wij te kras. We hadden het liever eerst geprobeerd met. 'n paar balen kunstmest. De Souburgsche politie waarschuwt met klem tegen enkele personen, die minderwaardige koffie aanbieden tegen hoogen prijs en hun belofte, dat zij daarna een thee-servies zullen zenden, niet nakomen. Lijkt ons dan ook totaal overbodig. Wat moet je met een thee-servies doen, wanneer je op de koffie komt Te Vlissingen reed een straatmuzikant met zijn draaiorgel over den voet van een voorbijganger, die, wijl ook zijn ek steroog getroffen werd, het uitkermde van pijn. Tegen 'n toegesnehlen agent, die vroeg wat er gebeurt was, riep iemand „Hij heeft den juisten toon niet aange slagen Uit Goes bericht onze correspondent, dat de Raad van State een eind gemaakt heeft aan het geschil tusschen Goes en 's-Gravenpolder over het afschuiven van armlastigen. Hoe enthousiast we ook voorstanders zijn van volksspelen, verheugt het ons toch, dat aan genoemde liefhebberij een eind is gemaakt. Willen de gemeentebesturen van beide plaatsen per se kampen, laten ze dan maar eens koekhappen of touw trekken Uit Arnemuiden schrijft men ons, dat de Oranjevereeniging aan het gemeentebestuur verzocht heeft om, in verband met het regeeringsjubilé, op het. havenhoofd twee klapbanken voor de bejaarde schippers te plaatsen. 'n Schitterend idee! Twee klapban ken met praatvaars zullen de herinne ring aan wat gebeurde zonder twijfel altijd levendig houden. Tot de volgende week, dames en heeren Oostburg gat de vorige week nog een optocht te zien, waaraan kosten noch moeiten gespaard waren. De komische noot ontbrak niet in den Oostburgschen feeststoet. En zie eens, hoe kloek de Uostburgsche schutters er bij liepen in hun historische kleederdrachten. En was het niet roerend, dit oude trammetje te zien mee trekken in den optocht te Oostburg t En hier ziet li, hoe de Poortvliet sche muziek zich va/n haar taak kweet. Op Tholen heejt de feestviering bij ge legenheid van Harer Majesteits regee ringsjubilé niet voor die in overig Zee land ondergedaan. De volksspelen in Poortvliet mochten er zich al in bijzon dere deelname verheugen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 25