PNEUMATIEK FYNNON SALT NOODSEINEN IN HET TEVEN Wij gaan onbezorgd den winter tegemoet! door John Coldon 14 l egen beter weten in zijn er nog steeds nien- «ehen die liever allerlei huismiddeltjes probeeren tegen hun rheumatische pijnen. Zoo doet ook U! En waarom? Gebruik Fynnon Salt, het zout dat tnllooze eigenschappen in zich ver- eenigt. die er stuk voor stuk toe bijdragen U van die smartelijke rheumatische pijnen te verlossen. Fynnon Salt, het eenige zout dat Lithium bevat. Fynnon Salt, het eenige zout dat is samenge steld uit geneeskrachtige actief werkende zouten. l.uat dit voldoende zijn U ervan te overtuigen, dat Fynnon Salt het middel is, waar U reeds zoo lang naar hebt gezocht. Doe vanaf morgen een intensieve Fynnon-kuur. I«*dercn ««eliteiul een lialf theelepeltje Fynnon Salt op een trlas v* arm w ater, ingenomen «>p <l«' nuchtere maag. is meer <lan voldoende om l die verlichting te schenken waarop I reeds zoolang hebt gewacht. Fynnon Salt is verkrijgbaar bü iedc- ren drogist of apotheker a I I. 1.2s per groote Mevr. A. te C. schrijft: Ik heb jarenlang in hevige mate aan Rheumatiek geleden en heb verschillende middelen geprobeerd, doch niets hielp totdat ik FYNNON SALT ging ge bruiken. Reeds na een week waren de pijnen zeer sterk afgenomen. Ik kon mij bijna niet meer bukken doch thans gaai het weer zeer gemakkelijk zonder eeme poor van pijn. Ik acht mij verplicht U te vertellen van de groote weldaad welke FYNNON SALT mij bewezen heeft. Wind en regen, vorst en sneeuw kunnen ons niet hinderen. Wij kunnen er tegen. Onze kleeding is prima in orde. Wij hebben een fijnen winterman tel en we dragen heer lijke warme japonnen. „Dat ral jullie heel wat geld kosten." ruit U zeggen. Niets is minder waar! We zullen V vertellen, hoe we dat aanlegden. We kochten eerst de nieuwe „Winterweelde". (Het goedkoopste modeboek met de mooiste modellen en de grootste keus.) Daarna bestelden we van de uitgezóchte modellen de knippatronen (Ook alweer zoo goedkoop en den volgenden dag in huis.) We kochten een paar stukjes stof en konden meteen met knippen beginnen. (Wat zijn die Kant-en-klaar-patroncn toch handig.) En toen andere dames nog mantels aan 't passen waren in de stad, was onze garderobe al tip-top in orde en hadden we een hoop geld bespaard. Kunt U begrijpen, dat we plezier hebben en dat we onbezorgd den winter tegemoet gaan Doe als wij en begin met het fraaie Hollandsche modeboek „Winterweelde 1939" te bestellen. Het bevat o.a. 350 modellen dames- en kinderkleeding en kost slechts 60 cent. Knippatronen van alle modellen direct lever baar. Prijzen 20, 35 en 50 cent. PATROXEÏÏK.4XTOOR PAVORA Nassauplein 1 Haarlem Bestellingen kunnen geschieden bij Uw agent. Uw bezorger of den boekhandel; door girostorting op No. 293631 door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan onderstaand adres MTorraa Ellington verbrak met een korten groet de telefoonverbinding, stond van haar schrijftafel op en begaf zich, met een blocnotes in de liand naar het privékantoor. Het was allang half zes geweest en liet personeel was reeds naar huis, maar Alex Burton had zij nog niet zien verschijnen. Een klopje op de deur deed Alex Burton daarbinnen opzien van zijn papieren. Nu pas viel liem de stilte op in liet groote kantoor en met een blik op de klok ontdekte hij, dat hij zich verlaat had vanmiddag. „Ja," riep hij, terwijl hij haastig overeind kwam. Het volgend oogenblik zag hij zijn secretaresse bin nentreden. „Kapitein Max van de „Yersey Queen" telefoneert, dat, hij zonder mar conist zit, meneer. Mark Lynn heeft, van middag aan den wal een aanrijding ge had en is naar het ziekenhuis gebracht. Het is niet ernstig, maar hij kan toch vanavond niet uitvaren." „Beroerd geval," bromde Alex Bur ton. „Hebben we nog iemand beschik baar?" „Niemand, meneer. Maar we kunnen het Scheepvaartkantoor opbellen." Alex Burton trok een knorrig gezicht. „Inderdaad, dat is de eenvoudigste op lossing, juffrouw. Maar 'n oplossing, die alweer extra-geld kost. Het geld groeit ons niet op den rug in dezen tijd van tekorten. Is er anders niets aan te doen?" Ongeduldig greep hij naar zijn hoed en wendde zich naar de deur. „Waclit eens," viel het liem plotseling in, „waar bevindt zie-h de „Selby" „Ter hoogte van Kaap Blanco op het oogenblik. Morgen komt zij in Crescent City aan." „Mooi, en daar zou ze dokken. Laat den marconist van de „Selby" dan op de „Yersey Queen" overstappen, juffrouw." „Bedoelt u, dat de „Yersey Queen" vanavond uit moet varen zonder mar conist?" „Jawel; is dat soms iets bijzonders? Dat gebeurt wel vaker met een vracht boot, al is 't dan ook officieel verboden. Voor de kustvaart komt dat er niet zoo zeer op aan." Hij greep naar den knop van de deur om te verdwijnen, maar Norma's stem weerhield liem. „Het mag meer voor komen. meneer, maar bij deze rcederij is het nooit gewoonte geweest. Meneer Burton Senior zou er niet aan hebben ge dacht. Er is slecht weer op komst vol gens het kuststation eu de „Yersey Queen" kan op liaar vroegst over drie dagen in Crescent City aankomen." Er verscheen een diepe rimpel in het voorhoofd van Alex Burtpn. Hij duldde geen tegenspraak zelfs niet van iemand als juffrouw Ellington, die de laatste jaren in alles zijn vaders ver trouwde was geweest. „Juffrouw Ellington," zei hij hoog en stijf, „bepaalt u er zich nu maar toe mijn orders uit te voeren. Ik beu geen kind eu weet wat ik <loe. Ik neem de volle verantwoordelijkheid op mij voor die order. Telefoneer aan kapitein Max, dat hij vanavond uitvaart zonder marconist en in Crescent City dien van de „Selby" overneemt. Telegrafeer in gelijken geest aan don kapitein van de „Selby"." Norma beet zich even op de lippen bij die terechtwijzing. Zonder tegenspraak verliet zij het privékantoor. Alex Burton bleef achter. Hij had plotseling zoo'n haast niet meer. In het naaste kantoor hoorde hij het meisje spreken, maar wat zij zei verstond hij niot. Het interes seerde hem ook niet. Hij was geërgerd. Dat meisje irriteerde hem. Zeker, zij verrichtte, nauwgezet haar werk; zij was altijd opgewekt en een nooit falende vraagbaak voor liet bedrijf. Sinds zijn vader kort geleden gestorven was, had er nimmer iets gehaperd in de machinerie, die het bedrijf gaande hield en zij was dus een onschatbare hulp. Maar wat hom irriteerde was haar tegenspraak, 't vooropzetten van haar eigen meening, alsof die onfeilbaar was, en het stille verwijt, dat hij er soms in voelde, dat hij oen verkeerde beslissing nam. Dit was zoo'n geval. Hij en geen ander droeg de verantwoording voor zijn be sluiten. Ook al waren zo verkeerd. Nor- ma Ellington was er slechts om ze uit te voeren en niet om ze te critiseeren. Hij wist zelf ook wel, dat het tegen de voor schriften was zonder marconist uit te varen. Maar men hoefde die voorschrif ten niet altijd letterlijk te nemen, als de omstandigheden er zich tegen verzetten. Over drie dagen liad de „Yersey Queen" haar marconist en het was dwaasheid te veronderstellen, dat er juist in die drie dagen iets gebeuren zou. Er kon iets gebeuren, natuurlijk! Maar het schip was volkomen zeewaardig en kon tegen een stootje. Een dwaas, die zich uit elke onbenulligheid zorgen schiep. De telefoon rinkelde. Hij greep den hoorn en toen liij even geluisterd had, verscheen er een glimlach op zijn gelaat. „Jij, Eily.Wat zeg je? O, best. De partij bij de Levinsons. Ja zeker, ik ben uitgenoodigd. Morgen avond. Natuurlijk kom ik. Wat? Samen. Hoe laat? Wel, laten we zeggen negen uur. Ja, ik kom je halen, natuurlijk. Ja, ja, het beste, tot ziens. Hij verbrak de verbinding en bleef een oogenblik in gedachten voor het toestel staan. De glimlach lag nog steeds om zijn mond. Zijn gedachten verwijl den bij Eily Masters. Een aardig meisje knap, sportief en mondain. Hij aar zelde nu al zóó lang, hij moest eindelijk maar eens besluiten. Hij voelde zich eenzaam, sinds zijn vader gestorven was en kon in dat groote, holle huis niet meer wennen. Misschien bood het bal van morgenavond een gunstige gelegen heid een weigering hoefde hij niet te vreezen. Eindelijk trad hij opnieuw naar de deur. In het groote kantoor sloot Norma Ellington haar schrijftafel. Haar gezicht stond ernstig, in haar hand hield zij een brief. „Goedenavond, juffrouw," zei hij koel. „Goedenavond, meneer," antwoordde Norma. Ilij ging de deur uit en met de lift naar beneden. Buiten wachtte zijn auto. Hij reed weg en een paar straten verder herinnerde hij zich plotseling, dat iiij vergeten had zijn bureau te sluiten. Er zaten geen kostbaarheden in geborgen, maar wel zijn particuliere corresponden tie en hij kende de nieuwsgierigheid van neuzende werkvrouwen. lu een paar minuten tijds was hij om gereden. H ij stopte voor het kantoor en ging met de lift naar boven. Toen hij het privékantoor binnentrad, viel zijn oog op een brief zonder postzegel, die er niet gelegen had, toen hij wegging. Iets van juffrouw Ellington, (lacht hij terstond. Hij scheurde het couvert open en door liep de weinige regels. Tusselien zijn

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 12