KAUWEN 65 PRACHTIGE ZILVERVOSSEN KAUWI ELKE DAG 6 GROOTE PRIJZEN KAUW REGELMATIG 15 oogen verscheen een diepe frons. Zoo, zoo, dus die jongedame vertrok den eersten. Voelde zich blijkbaar op haar teenen getrapt, omdat hij haar terecht gewezen had. Wel, zij kon gaan, hij zou haar niet tegenhouden. Maar dat plot seling opgekomen besluit typeerde haar karakter. Zij stelde zich aan als een koppig kind, dat zijn zin niet kreeg. Hij wierp den brief mot een onver schillig gebaar in zijn schrijftafel, sloot de lade en verliet ten tweeden male het kantoor. Hij dacht aan Elly Masters en floot. „Wees op uw hoede," had do kust wacht van Portland 's middags aan de posten van den Pacific geseind en vóór de nieuwe morgen aanbrak, waren overal langs de kust do stormballen ge- heschen. Do wind huilde en rukte mach teloos aan de stalen vensters van de Porti and-Reeder ij en daarbinnen zat Alex Burton aan zijn schrijftafel en luis terde verstrooid naar zijn chefs, Zijn gedachten waren bij de „Yersey Queen", die de vollo laag thans kreeg en zich in geval van nood noch met de kust, noch met andere schepen in verbinding kon stellen. Plotseling merkte liij op, dat niemand meer sprak. Hij wist niet, of hem een vraag gesteld was, maar zonder op te zien wist hij, dat drie paar oogen op hem gevestigd waren. Hij loosde een zucht. „Mijne lieeren, brengt uw rapporten maar over aan juffrouw Ellington. En vraag, of zij hior komt voor de post." Hij verwachtte zijn secretaresse te zullen zien verschijnen met een blik vol leedvermaak, of anders even angstig en verontrust als hij. Maar Norma Elling ton trad precies zoo onbewogen binnen als gewoonlijk en zette zich met een korten groet aan zijn bureau. Haar rustige houding bemoedigde hem. Het was belachelijk terstond het ergste te vreezen. De „Yersey Queen" wés een sterk schip en kapitein Max een zeeman uit honderden. Een beetje norsch begon hij aan de behandeling van de post. Norma Elling ton zat tegenover hem en nam vlug en feilloos zijn dictaat op. Ongemerkt, slechts half met zijn gedachten bij zijn onderwerp, zat hij haar te bestudeeren. Het was voor de eerste maal sinds hij haar kende, dat haar knap uiterlijk hem opviel. Haar fijnbesneden gelaat met de blanke, bijna doorzichtige teint, de lichtblauwe oogen, helder en diep als de kleur van viooltjes, de kastanjebruine haardos, haar kleine, frissclie mond inderdaad, dat alles was van een aparte aantrekkelijkheid. Zij viel niet op, zooals Elly Masters, maar haar schoon heid was even natuurlijk als die van Elly gecultiveerd was. Toen hij aan het eind was van zijn dictaten, moest hij zich bijna geweld aandoen, om zijn blik van haar af te wenden. „Het spookt leelijk buiten, juffrouw Ellington," zei hij vriendelijker dan hij bedoeld had. „Ja, meneer," antwoordde Norma beleefd. „Nog niets van de „Selby" gehoord, zeker „Neen, maar volgens het laatste draadlooze rapport van den kapitein dacht hij pas tegen den middag Crescent City aan te loopen. En de storm kan die reis wel eens een paar uur ver traagd hebben." Alex Bui-ton knikte. „Ik heb niets meer, juffrouw," zei hij tot afscheid. Zijn blik volgde haar tot zij achter de deur verdwenen was. Hij voelde zich plotseling zoo ongerust niet meer; beheerscht kon hij naar den storm luisteren, 's Middags- tegen twee uur kwam het telefoonbericht binnen, dat de „Selby" veilig Crescent City had bereikt en hiermee viel de laatste zorg van hem af. De „Selby" had geen noemenswaardige vertraging gehad ondei de kust hadden de schepen dus blijkbaar niet veel last van den storm. Opgewekt verliet hij tegen half zes 't kantoor. En een paar uur later was hij zoowel den storm als de „Yersey Queen" vergeten. Elly Masters wa> verrukkelijk en haar charme boeide hem vaster dan ooit te voren. Zij zaten samen wat afgezonderd van de andere gasten ei i niemand verstoorde hun vertrouwelijk tête-è,-tête. „Je bent zoo stil is er iets, dat je hindert?" vroeg Elly plotseling, toen hij eenige oogenblikken geluisterd had naar de opwindende jazz, die uit de dans zaal daarnaast weerklonk. „Ik!" glimlachte hij. „Volstrekt niet. De jazz trok mijn gedachten even af." „Waarvan?" „Vraag van wie?" lachte hij. „Van wie dan?" „Van hot liefste meisje, dat ik ken." De jonge vrouw naast hem trok een pruilend gelaat. „Ik vind het niet aardig van je, Alox. Je maakt me jaloerseh." Alex Burton lachte opnieuw, een diepen, voldanen lach. Ja, liij was zeker van Elly Masters, hij hoefde zijn hand slechts uit te strekken en zonder aar zeling zou zij er de hare inleggen. Maar dit was niet het geschikte oogenblik. Straks, als zij alleen waren in een res taurant, waar geen tientallen oogen hen gadesloegen zooals hier, kon hij zijn hart ongehinderd uitstorten. „Alex. „Ja?" Zij keek hem aan met een uitdrukking in haar oogen, die in staat moest zijn een hart te breken. „Biecht eens op: wie is dat liefste meisje?" „Vanavond," glimlachte liij haar tegen. „Vanavond zal ik het je zeggen. Niet hier, waar zooveel mensehen bij zijn. Nu wil ik op haar gezondheid drin ken. Op de gezondheid en het geluk van het liefste meisje, dat ik ken." Hij hief zijn cocktail op en glim lachend, met een heimelijken blik van verstandhouding, staarden zij elkander een oogenblik aan.Maar eensklaps klonken er stemmen in hun nabijheid. Zij schoven een eindje van elkander af. „Noodseinen. Nou ja, dat wil nog niets zeggen." „Het wil alleen zeggen, dat zij in nood verkeeren," antwoordde de andere stem droog. Alex keek schichtig op. Noodseinen? Spraken ze over noodseinen? Hij dacht plotseling aan de „Yersey Queen". „Hallo, lui," riep hij de twee lieeren toe, die een eindje van hem verwijderd aan een rooktafel hadden plaatsgeno men, „is er iets aan de hand? Hoorde ik jullie van noodseinen spreken?" Een van de twee, een kennis van hem, kwam nader. „Hallo, Alox. Ja, de radio maakte het zooeveu bekend. Er ligt ter hoogte van Empire City een schip, onder de kust, dat noodseinen geeft." Ter hoogte van Empire City? Dat lag één dag varen vóór Kaap Blanco. De „Yersey Queen" moest thans onge veer op die hoogte zijn. „Hoe heet dat schip?" vroeg hij on zeker. „Niet bekend. Er zijn geen radioseinen aan de kustwachtstations opgevangen. Waarschijnlijk hebben ze geen radio aan boord, dus dan moet het een klein kust vaartuig zijn. Eigen roekeloosheid als zo wel radio hadden gehad, dan zouden zo het waarschijnlijk niet tot het uiterste hebben hoeven laten ko- Sloi op bladz. 20 i MOETEN GEWONNEN WORDEN IN DE PALMOLIVE VOSSENJACHT Een prachtige zilvervos (of honderd gulden). Een BURGERS E. N. R. rijwiel, models. K. met Torpedonaaf, jas- beschermer, electr.verlichting, voor en achter en controlelicht, waarde f. 60.- (of f. 45.- in contanten). Vier autopeds, model 1938, met ballon banden. 'De schitterende prijzen van deze 'tJalmolive wedstrijd zijn gemak Lelijk te winnen Dit is alles wat U te doen heeft I. Maak deze zin af: IL geej de voorkeur aan Palmolive zeep omdat(maximum dertig woorden). Vertel het ons in Uw eigen woorden. Haal bij Uw winkelier 5 stukken Palmolive zeep van 121/* cent. U ontvangt van hem een inschrijf-formulier. 3. Stuur het formulier aan Palmolive, Post' bus 63 5, Amsterdam C., met 5 zwarte Palmolive-bandjes. 4. Elke inzender, die een postzegel van 10 cent bijvoegt, ontvangt het in kleuren gedrukte Uitknipboek van de Vijfiing Dionne nieuwe uitgave (waarde 25 cent). Wrigley's zorgt er voor, dat U behoorlijk kauwt. Het versterkt het tandvleeseh en helpt U de tanden schoon en gezond te hou den, verfrischt de adem en - door de grootere speekselafscheiding - bevordert het bovendien de spijs vertering. Wrigley's P.K. kalmeert de zenu wen en houdt IJ monter en frisch. Koopt nog heden een pakje. 5 CENT PER PAKJE WRK3LEY

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 13