Aan den overkant zal er nog genoeg gemarcheerd moeten wor den. Hier dus maar 'ns even rust. genomen om althans aan onze grenzen de troepen en de in stallaties gereed te hebben, die voor de eerste beveiliging noo- dig waren. Van deze troepen bewegingen heeft Zeeland dub bel en dwars zijn portie gehad. Eensdeels, doordat honderden Zeeuwsche jongemannen in aller ijl werden opgecomman deerd om elders hun posten te gaan betrekken. En anderdeels doordat belangrijke troepen- afdeelingen in Zeeland werden aangevoerd en er tijdelijk onder dak moesten vinden. Dat heeft niet nagelaten, de Zeeuwen onder den indruk te brengen van wat er aan den horizon voor dreigends leek te broeien. Te grooter was dan ook In geen jaren had Middelburg zooveel veldgrauw binnen zijn vesten gezien. En als de trein vertrekt, staat de zorg op de gezichten der achter blijvende Arnemuidensche vrouwen duidelijk te lezen. Als de eerste hoopvoller berichten binnenkomen, gaat de verbroedering tusschen de ingekwartierde landsverdedigers en de Zeeuwsche bevolking nog meer van harte. het v reugdegevoel, de opluchting in ons gewest, toen Vrijdags al duidelijk werd, dat de sinds enkele dagen genomen maatregelen weer spoedig ongedaan kon den worden gemaakt, nu zoo snel reeds de donkere wolken van de kim verdwenen. En als dit nummer in handen van onze lezers komt, zal het wel inderdaad zoover zijn, dat van ongewone troepenconcentraties geen spoor meer te bekennen valt en de rust in ons gewest is weergekeerd. Moge het zoo blijven voorgoed. En toen dit gemoedelijk gezelschap Middelburg binnen trok, was de spanning al geweken dat leest u duidelijk op de gezichten.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 17