I ZEEUWSCHE SPORT De groote wedstrijd in Vlissingen. In Vlissingen ontmoetten elkander de twee plaatselijke rivalen Vlis singen en De Zeeuwen, welke wedstrijd daor De Zeeu wen werd gewonnen met 4-2. Moment uit dezen leed- strijd. Corner op het doel van Vlissingen. De situatie iu de tweede klasse A van afdeeliug IV begint iets duidelijker te worden en boewei nog zeer vaag kan men toch reeds twee groepjes van de rest afscheiden. Dat zijn de aller- sterksten en de allerzwaksten. In de bovenste groep evenwel is het niet zoo duidelijk als in de onder ste, omdat Middelburg en R.B.C., die elkaar j.l. Zondag in Roosendaal moesten ontmoeten, hun wedstrijd zagen uitgesteld. Beide elftallen zijn nu een wedstrijd achter en beide hebben in de eerste wedstrijden wel geen indruk van een alles-over- heerschende kracht gemaakt, doch het heeft wel den schijn alsof ze in de kopgroep voorloopig hun woordje zullen meespreken. Nu is 't T.S.C. dat den grootsten oogst heeft binnengehaald na drie wedstrijden t.w. 5 punten en wel ten gevolge van een overwinning op Zeelandia. Vorige week schreven we, dat de onge kende weelde van boven aan de ranglijst te prijken wel niet lang voor Zeelandia zou zijn weggelegd en ziedaar, reeds na één wedstrijd duikelen de groen zwarten naar beneden. De wedstrijd tegen T.S.C. werd met 3-2 verloren en T.S.C. was in dezen wedstrijd over het geheel genomen de sterkste. Toch had Zeelandia niet behoeven te verliezen. Er werden verschillende groote fouten gemaakt, welke o.i. de directe oorzaak zijn geweest van het verliezen van dezen wedstrijd. In de allereerste plaats is dat wel de houding van een paar voorhoedespelers, die er bijna een relletje van maakten door tegen enkele T.S.C.- spelers op te staan. Dit gevalletje deed schijnbaar zooveel schade aan de concentratie der spelers, dat het spel van de voorhoede, dat vóór de rust bij mo menten verrassend goed was, na de rust totaal in elkaar gezakt was. Het ware beter geweest in goed sluitend aanvalsspel zijn kracht te zoeken en zich niet kwaad te maken over, misschien zelfs nog wel „vermeend", onrecht. Men zoeke zijn kracht niet in geweld, want dan bereikt men op het voetbalveld niets, dat is in dezen wedstrijd weer eens duidelijk bewezen. Een tweede fout is het angstvallig en met zooveel mogelijk menschen verdedigen. Het eenige resultaat van het terugtrekken van het geheele elftal in de verdediging is, dat de werkelijke ver dedigingslinie er geen touw meer aan kan vastknoopen en dat het in het strafschopgebied telkens tot een hopelooze verwarring komt. Bovendien heeft het terugtrekken van de iniddenlinie tot gevolg, dat de voorhoede goeddeels werkeloos kan toezien en bij de sporadische aanvallen slechts uit twee of drie in plaats ,van uit vijf menschen bestaat. Het is een feit, dat de De keeper van Vlissingen wordt gepasseerd. was. Technisch moge het spel niet hoog gestaan heb ben, de thuisclub verdiende de overwinning dank zij haar harde en onvermoeide werken. Vlissingen toonde niet voldoenden vechtlust om aan dezen overwinnings-wil het hoofd te bieden. De Baronie droogde Breda, dat heel zwak schijnt te zijn, flink af en won met 4-1. Het is Breda nog niet gelukt een winstpuntje te bemachtigen. Vooral in de tweede helft, toen de Zeeuwen den straffen wind in den rug hadden, moest de keeper van Vlis singen dikwijls ingrijpen. Zeelandia-verdediging nogal eens weifelde, maar naar onze meening zouden de beide backs met den keeper het wel klaarspelen als ze wat meer ruimte hadden, d.w.z. als de middenlinie haar verdedigingswerk niet op één lijn met dé backs doch meer naar voren ver richtte. Als de defensie van Zeelandia het goede systeem weet te vinden, dan gelooven we, dat na jaren van depressie deze ploeg weer een woordje gaat meespreken. Men bedenke dan echter, dat voetballen sport is en geen vechten. R.C.S. gaat het niet voor den wind en andermaal kregen de Souburgers een nederlaag te slikken. Nu was het Goes, dat met een magere 1-0-overwinning de eerste winstpunten binnenhaalde. Het behoeft voor R.C.S. nog geen donkere toekomst te beteekenen en voor Goes is dit eerste doelpunt, dat tegelijk twee winstpunten bracht, nog geen bewijs dat de oogst zich zal voortzetten. We ge looven dat beide ploegen het dit jaar wel onderaan zullen zoeken. De Zeeuwen hebben hun goeden vorm te pak ken en dank zij 'n ener giek aanpakken wist deze ploeg van een te lauw spelend Vlissingen te win nen. Voor een plaatselijke ontmoeting was het een kalme wedstrijd en men kan zeggen, dat het re sultaat door De Zeeuwen behaald niet onverdiend Zeelandia-T.S.C. (2-3). Foto van Zeelandia, dat in den beginne goed van sta pel liep, maar Zondag de oeide puntjes aan T.S.C. moest afstaan. Moment uit den wedstrijd R.C.S.-Goes, welke door Ooes met 1-0 werd gewonnen. De keeper van R.C.S. onderschept een aanval.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 19