ZEEUWSCHE OMROEP ZEEUWSCH NIEUWS 27 HallohalloHier is de. persdienst van den officieelen Zeeuwsehen Omroep. Het verder vertellen van deze berich ten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Walcheren en Zuid-Beveland, dat daar spontaan een beweging is ontstaan, die den Engel- schen minister-president, uit dankbaar heid voor zijn vredeswerk, een passend provinciaal getint cadeau wil geven. Gezien 't aantal woorden, dat Cham berlain heeft moeten wisselen voor het doel bereikt was, verwacht men alge meen, dat de keuze op 'n mud Zeeuw- sche babbelaars zal vallen! Cit Vlissingen deelt men ons mede, dat een notabele zooveel gehamsterd had, dat toen er zich een lekkage in het huis voordeed, uit de voordeur zeepsop en uit de achterdeur suikerwater stroom de. Men seinde ons dezer dagen, dat verschillende plaatsen plotseling een garnizoen hadden ontvangen. Hier en daar was het opvallend hoe vlug de jonge meisjes reeds met de kleinste helft van dit woord tevreden waren Uit alle 109 Zeeuwsche gemeenten stroomden bij ons protesten binnen tegen de lieden, die hun woningen volgepropt hebben met levensmiddelen en huishoudelijke artikelen. Spoedige invoering van 'n wet tegen de warenhuizen lijkt ons nog het eenige middel Onze correspondent te Schoondijke schrijft ons, dat de oudleerlingen der landbouwschool die inrichting het skelet van 'n paard aangeboden hebben. Van harte wordt gehoopt, dat de oudleerlingen bij het kluiven van karbonaadjes en varkenspootjes in de komende slachtmaand niet aan hun school zullen denken Dank zij de medewerking der Kamer van Koophandel en Fabrieken, heeft de directeur-generaal der Posterijen ten gunste der Wemeldingers bepaald, dat het hulpkantoor per dag twee uur langer geopend mag zijn. 'n Nieuwe actie is ingezet om te bekomen, dat het postpersoneel des- gewenscht de postzegels bevochtigd verkoopt Men telefoneert ons uit St. Janstegn, dat aldaar een wiel rijdster op 't Hoekje omvergereden is door 'n auto; ze kon niet verder. Evengoed een gelukje voor het mensch! Had de auto niet ingegrepen, ongetwijfeld was zij dan 't hoekje om gegaan. Te Vogelwaarde is men onder den druk der tijdsomstandigheden overge gaan tot het in het leven roepen van een luchtbescherming. De medewerking valt te loven. De postduivenverenigingen zijn paraat 't musschengilde is gemobili seerd en de „vogelpik" oefent onder den blooten hemel. Een timmerman te Middelburg, die gearresteerd was wegens een poging tof zware mishandeling, is door de justitie in vrijheid gesteld. Het is het goed recht immers van deze ambachtslieden om er op te tim meren Hier is nu niets meer aanwezig, waarom wij sluiten tot de volgende week. dames en hoeren! Touwtjetrekken op den Poortvlietschen bazar daar kan iedereen zijn geluk bij beproeven. Nog een herinnering aan de Bresken- sehe jubileumfeesten: een verfrisschcnd tafereel uit den veelzijdigen optocht Het Ziekenverplegingsfonds van Poortvliet had dringend verster king van zijn financiën noodig. Daar heeft een bazar uitkomst in gebracht. Maar u ziet, dat daarvoor da n ook de Poort- vlietenaars met man en macht zich hebben ingespannen. Waar spijkers met koppen ge slagen werden. Vrijdag is te Wemeldinge de nieuwe Christelijke school voor schipperskinde ren, de Prinses Beatrix-school, geopend enkele dagen te votgn was er de sluit steen door ds. de Bruyn plechtig in gemetseld. Te Oudelande heeft de commissaris der Koningin de vorige week het nieuwe gemeentehuis plechtig geopend, een waar dig en sierlijk representatief gebouw. Op 10 dezer hopen te Noordgouwe de echtelieden M. Blom- Vaane hun gouden h uwelijksjubilé te vieren. Te Sas van Cent reikte de burgemeester in de raadzaal de Carnegie-medaille uit aan den heer IIUyterhoeven voor zijn moedige redding van mevrouw Puylaert, die dezen zomer met haar auto te water was gereden. Ten behoeve van de Vlissingsche water leiding verrijst er onder Souburg een respectabele nieuwe watertoren. Al wat maar naalden of pennen hanteeren kon, had voor den bazar een kunstwerk geleverd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 25