IN GROOT GALA! Tips voor de handige naaister Alléén Lux houdt kunstzijden goed in het gebruik als nieuw, want 43 473. Complet, eenvoudige japon van zwarte zijde, V-hals. Bolero van kant korte mouw met vos-man chet. Benoodigde stof: 4 m. 96 cm. breed, voor bolero1.25 m. 90 cm breed. 474. Complet van zware zijde, japon met V-hals, ruim voorpand, opgeknipte rok met doorgestoken cein tuur, wijde mantel met groot schouderstuk, waar aan voor- en rugpanden met ruimte gezet zijn, mouw met ruimte. Benoo digde stof: 7.50 m. 96 cm. breed. 477. Japon van zijde met lange taille, V-hals, wijde ballonmouw, klok kende rok met plooitjes. Benoodigde stof: 6 m. 96 cm. breed. VERKRIJGBAAR IN DE MATEN 42, 44, 46, 48 VJan alle in deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zijn aan het modealbum „Winterweelde", zyn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor complets. >5 els. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes en kinderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven het gewenschte maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger; door girostorting op No. 29>6>l door toezen ding van het bedrag per postwissel of in postzegels (s. v. p. niet van 6 et.) aan het PAT KONEN KANTOOR „PANORA" NA SS AU PLEIN 1. HAARLEM waarbij 5 ets. extra voor bestelkosten verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. Per pr fl. 0.35 voor smalle loopers. fl. 0.50 voor middel matige loopers Uitvoering bruin brons. Ik dacht, dat jij je trap roeden nog aan het poetsen was." Nu niet meer ik heb je raad opgevolgd. Ik heb mijn oude roeden weggedaan en CLIPPER - traplooperklemmen genomen. Wat een verbetering! Men hoeft ze niet te poetsen, zij staan buiten het bereik der voeten, zoodat er ook geen krassen kun nen opkomen. De trap is gemakkelijker te onderhoudende traplooperklemmen kun nen heel eenvoudig aan beide kanten worden aangebracht, het stof hoopt zich minder op en kan gemakkelijk worden verwijderd. Mijn vriendinnen zeggen, dat de looper er nu veel mooier uitziet, omdat het patroon niet meer in tweeën verdeeld wordt zooals dat het geval was met de roeden. Dat is schitterend, ik hoop echter, dat je hij het vragen naar traplooperklemmen aangedrongen heil om CLIPPER-trapJooper- .klemmen te krijgen: anders riskeert men met armzalige namaak heel wat teleurstellingen! Neemt aan: W.A.TOLEDO, Bildcrdijkstraat 125: 's-Gravenhage, Telefoon 394221. Wist u, dat een hijzonder aardige versiering van effen japonnetjes, linge rie, beddegoed en baby's garderobe het gewone „dikke draadstiksel" is! Dit wordt gevormd door een draad perlé- garen op de spoel van onze naaimachine te winden, terwijl als bovengaren gewone stikzijde of katoen in de bijpassende kleur wordt gebruikt. We denken er wel om, dat we op den linkerkant stikken, daar de „dikke" draad natuurlijk aan den goeden kant moet komen. Allerlei motiefjes kunnen we in deze ver siering aanbrengen. Bij het stikken van zeer fijne stoffen voor kraagjes e.d., zooals b.v. crêpe- georgette, leggen we er een stuk papier onder. Dit voorkomt het bij elkander trekken van de stof onder bet stikken. Het verstellen van allerlei soorten kleedingstukken van effen stof gebeurt tegenwoordig veelal in ronde vormen, daar dit minder zichtbaar is en ook meestal stofbesparing beteekent. Na tuurlijk geldt dit niet voor ingedeelde stoffen als ruit- en streepstoffen, daar we hierbij altijd langs de ruiten of strepen verstellen. Ook tricot wordt rond versteld, waar bij we het werk onder de machine rek ken. Dit gebeurt om een voldoende lengte aan garen in den stiknaad te brengen, daar anders de draad voort durend knapt. De rafels van tricot- stoffen worden na het inzetten van het stukje nog twee maal extra doorgestikt en uatüurlijk rekken we deze naden eveneens onder de bewerking. Tule en ook verschillende andere „open" stoffen verstellen we met de hand. Onder het te herstellen gedeelte leggen we een stukje nieuwe stof van dezelfde draadrichting als de oude, zoodat de mazen precies op elkaar vallen. Rondom het gedeelte, dat stuk is, naaien we met onzichtbare steekjes de mazen op elkaar vast, hetgeen we nog driemaal in steeds grooter wor dende ronding herhalen. Aan den goe den kant knippen we dan voorzichtig het verstelde gedeelte weg, evenals aan den linkerkant het overtollige gedeelte van het nieuwe stukje. De trouwe hulp, die we bij het naaien van onze naaimachine hebben, moeten we woten te waardeerenSmeer daarom een geregeld gebruikte machine min stens om de veertien dagen, na ze vooraf grondig te hebben schoongemaakt met een kwastje, waarmee we alle hoekjes kunnen bereiken. Bij deze schoonmaak halen we de spoelbaan uit de machine en schroeven deze geheel los. Wanneer we dat niet doen, is het onmogelijk dit zoo belangrijke gedeelte te reinigen. Het smeren geschiedt met een goede machineolie en we spuiten in elk gaatje, waar we het mechanisme kunnen be reiken. Ten slotte trappen we de machine, waaruit de naald en bet garen verwijderd zijn, gedurende tien minu ten door, zoodat de olie door geheel de machine verspreid wordt. Het verdient aanbeveling, alvorens we weer gaan naaien, de uitlekkende olie op een proeflapje, dat we verschillende malen doorstikken, te verwijderen. Zie So- d- CLIPPERS op do. kool Eveneens in ge- TRAPLOOPERKLEMMEN chJoo'md.'waarniet en verfraai Uw loopers. verkrijgbaar vraag Vastgezet door een schroef heelema.il uit ééil adres van dichtst- s(uk nQoit lets dat slecht functionneert geen bijzijnden winkelier sc|iarniereili Veeren of krammen, die m het gebruik kunnen beschadigd worden. (Kunnen onmiddellijk geplaatst en weggenomen worden) Lux lost 5 maal zo vlug op als zeeppoeders en gewone zeepvlokken. Cinder het schuim van zeeppoeders en gewone zeepvlokken drijven hon derden kleine, onopgeloste zeepdeel- tjes. Deze vormen een groot gevaar voor zijden en kunstzijden artikelen. Zij vernietigen de elasticiteit van zij den weefsels en bederven de kleuren. Vermijd deze gevaren, door voor zijden en kunstzijden goed alléén Lux te gebruiken. Elk Lux-krulletje is in een oogwenk opgelost, zelfs in koud water. En doordat Lux zo vlug oplost, spoelt het ook evenzo vlug uit. Lux is zo goedkoop! Het flinke standaardpak kost slechtsl2i ct. en toch kunt U er b.v. JMREET5Iziiden kousen mee wassen. Het reuzenpak, met meer dan de dubbele inhoud, kost slechts 25 ct. Bovendien bevat het standaardpak Lux nog een brei- patroon en het reuzenpak 2 breipa- 1 tronen. En op elk pak een waardevolle bon voor geschenken!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 39