TWEE AANBIDDERS Vicks Va-tro-nol gaat via l>e weg naar tij ti en geldbesparing „Winterweelde" door Civis 12 DANK U MAMMIE,] NU IS MIJN HOOFD- VERKOUDHEID AL VEEL BETER! JA, SCHAT, MAAR VOORTAAN VA-TRO-NOL EERDER GEBRUIKEN, DAN VOORKOM JE VELE VERKOUDHEDEN! Een ,elt— "Ju'saaten verhelpen snel Va-tro-nol m de ne"®» h£t slj|nli ver- de prikkeling, ver n slijmvliezen en minderen de gez N„g beter laten U «fr vr„ ademem Nog^ wacht niet t Natuur te hel- S^^-ninfect&inne^ direct als U niest of snuift en y j. voorkom vele verkoudheden. paar druppets in ,eder neusgat mandei TIJD-GELD BESPARING Wanneer ge dit mode-album bezit, bespaart U zich een massa tijd. THUIS kunt U nu op Uw gemak Uw wintergarderobe bepalen uit 350 modellen, ontworpen door vooraanstaande modekunstenaars. En als ge Uw kleeding en die van de kinderen zélf maakt, bespaart U zich- bovendien veel geld. Met behulp van onze handige knippatronen is dit eenvoudiger dan U denkt, Van alle modellen uit „Winterweelde" kunt ge deze patronen verkrijgen tegen uiterst lage prijzen Levering uit voorraad en binnen 24 uur. Als U echter naar één van onze kantoren gaat, kunt U ze meteen meekrijgen. Bijzonderheden hierover vindt U in „Winterweelde". - Wilt ge tijd en geld besparen, bestelt dan onmiddellijk het fraaie Hollandsche modeboek SZt\ „Winterweelde 1939". Prijs Ovl Ct. Knippatronen: 20, 35 en 50 cent Bestellingen kunnen geschiedenbij Uw agent. Uw bezorger of den boekhandel; door girostorting op no. 29363/ door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan onderstaand adres. PAT RO A EX K A X TOO R PAX O RA Nassauplein 1 Haarlem „Winterweelde" bevat o.a.: ochtend-, middag-, avond japonnen. mantels, deux pièces, complets, ski pakken, blouses, rokkeii en pyama s voor dames en bakvisschen, jurkjes, manteltjes, pakjes en jasjes voor kinderen. Martha zat in den gernakkelijksten beiden waren hevig verliefd op haai stoel op haar kleine zit-slaap- Maar Ralph zou haar gemakkelijker kamer te lezen, terwijl de op het kunnen helpen. Hij had, om maar eens boekenkastje staande radio zachte dans- één ding te noemen, een.twoseater, ter- muziek deed hooren. Juist op het oogen- wijl Eric alleen een ietwat capricieus blik, dat zij weer een blad omsloeg, motorrijwiel bezat. En bovendien was Hield de muziek midden in een melodie hij gemakkelijker te bereiken, daar hij op en heerschte er een oogenblik een avond aan avond tenzij hij haai er- dreigende stilte. Met een ruk ging gens mee heen nam - rechtstreeks van Martha rechtop zitten, toen de stem van zijn kantoor naar het huis van zijn vader den omroeper zei in St. John s A\ ood ging, om daar te di- ..Hier is een S.O.S.-bericht. Het is neeren en daarna den avond door te bren- oor Strongfiéld en zeer dringend. Wil gen met werken of trainen. Want aan zijn Martha Strongfiéld, vroeger woonachtig werk voor de fa. Ingram Sou, gros- in Knightsbridge, Londen, zich onmid- siers in stoffen, besteedde Ralph de- dellijk naar Tuffields begeven, bij het zelfde energie en doorzettingsvermogen, dorp Neon in Hampshire, waar haar waarmee hij cricket speelde, in Welk spel tante miss Josephine Strongfiéld zeer hij als amateur reeds een professionals- ernstig ziek is." bekwaamheid had bereikt. Verschrikt sprong Martha van haar Eric, die het eenigszins onrustige be- stoel op. Opnieuw klonk dansmuziek roep van zg. ..free-lance journalist uit de radio, maar zij hoorde het nauwe- uitoefende, was gewoonlijk niet thuis, lijks. Al haar gedachten waren gecon- Zooals hij altijd zei, wanneer hjj ooit eentreerd op tante Josephine, de bulle- in zijn beroep zou willen slagen, moest bak van de familie. Zij was er in ge- hij hier, daar en overal zijn en kon tlus Maagd, door haar bazig en bemoeiziek bezwaarlijk zijn avonden thuis doór- optred'en geleidelijk al haar familie- brengen. Ralph, die even solide van leden van zich te vervreemden. En nu opvattingen als stevig van bouw was, en zij ziek was en misschien wel"stervende, vast besloten om zoo gauw mogelijk wilde zij ten minste een van de weinige aan Martha een thuis aan te bieden, dat familieleden, waarmee zij nooit ruzie harer waardig was, hield wel van zijn gehad had, bjj zich zien. knappen jongeren broer, maar had Martha was er altijd in geslaagd met. heimelijk een zekere, minachting voor tapte Josephine op goeden voet te hem en beschouwde hem zeker niet als blijven, zelfs bij den dood van haar moe- een serieuzen mededinger. Zooals het nu dei', toén zij vast besloten was, een be- ging, zou het immers nog jaren duren trekking in Londen te aanvaarden, voor Eric genoeg verdiende, om het ou- Tante Josephine was bij het idee alleen derlijk huis te verlaten en een vrouw te al zeer gechoqueerd geweest en had haar onderhouden. zelfs een thuis aangeboden, toen Martha Eigenaardig genoeg, was het Eric, die haar vertelde, dat het kleine inkomen, aan de telefoon kwam. dat zij van haar moeder geërfd had, „Martha? Hallo, lieveling. Wat kan nauwelijks genoeg was, om haar te voe- ik voor je doen?' den en de allernoodzakelijkste kleeding „Is Ralph daar?" te verschaffen. Bij de gedachte, dat zij „Ralph? O, zeg, dat itl een teleurstel de liefdadigheid van haar tante zou ling. Hier sta ik nu in groote opwinding moeten aannemen, Was Martha's kin over het heuglijke feit, dat je mij op- omhoog gegaan en had zich een vaster belt én het is om Ralph te doen. Kan trek om 'haar mond gelegd. ik het niet waUrnemen?" „Het is erg lief van u, tante Jose- „Eric, wees alsjeblieft even ernstig, phine," had zij gezegd, „maar ik wil Waar is hij juist graag aan het werk gaan. Dus zeg „Als je het dan weten moet hij ik u hartelijk dank en voorloopig vaar- werkt vanavond laat op kantoor en wel. Maar ik zal altijd graag hier komen, tracht als een brave jongen met zijn als u weer eens verlangen naar mij werk klaar te komen, heeft „Dank je, dan zal ik hem daar wel En voor ditmaal had tante Josephine even opbellen. Adieu, Erie." eens begrepen, dat argumenteeren niets „O, adieu. Martha glimlachte bij helpen zou. Misschien had zij zelfs wel het hooren van de teleurstelling in onwillekeurig bewondering voor haar Eric's stem. Twee minuten later had knappe nichtje, dat zij tot dusver als zij Ralph aan de ljjn. uitsluitend geschikt voor een goed huwe- „Martha? Wat is er aan de hand? lijk had beschouwd, want haar hoog- „Ralph" Martha sprak haastig hartige, spitse gezicht had zich ver- „ik heb een S.O.S. op de radio gehad om trokken tot een glimlach en zij had ge- naar tante Josephine te gaan. Zij is ziek zegd: „Doe wat je wilt, kind." Zij had en misschien wel stervende en er gaat echter geen van Martha's brieven beant- vanavond geen trein meer naar Neon. woord en toen in de laatste maanden Daarom vroeg ik mij af, of jij een engel Martha verhuisd was naar het flatje, dat zou willen zijn en mij er heen brengen?" zij samen met Sally Claree bewoonde, Er heerschte even stilte op de lijn. had Martha zelfs niet de moeite geno- Martha wachtte in spanning en toen: men haar van die adresverandering in „Maar Martha jou vanavond naar. kennis te stellen. Hampshire rijden? Het zou toch zeker Zij voelde zich daarom wel een beetje beter zijn, om tot morgen te wachten en schuldig, toen zij uit dat S.O.S.-bericht dan met den trein te gaan," argumen- moest vernemen, dat tante Josephine teerde Ralph. ziek was en haar wenschte te zien en Maar Martha voelde hier niets rooi. daarom besloot zij, dat zij, hoe laat het Zij had het gevoel, dat tante Josephine ook was, op de een of andere manier naar stervende was en zij wilde er heen, om Hampshire moest trachten te komen, haai' zoo noodig bij te staan. En dus „Ik zal Ralph vragen, om mij er heen zei zij, terwijl zij haar stem kalm tracht te brengen," besloot zij en naar de tele- te te houden, ondanks haar opkomende foon gaande sloeg zij een nummer aan. verontwaardiging: Het was niet meer dan'natuurlijk, dat „Het bericht was dringend. Ik moet zij zich eerder tot Ralph Ingram wendde er vanavond heen. Ralph, wil je mij niet dan tot zijn jongeren broer Eric, of- helpen?" schoon het vanzelfsprekend zou zijn, als „Mijn lieve kind, je weet, dat ik alles zij een van beiden te hulp riep, want ter wereld voor je wil doen. Maar ik

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 12