Zeeuwsche Sport De vierde voetbalzondag is verloopen, zooals men dat, te rekenen naar de eerste drie, ver wachten kon, en men kan dan ook spreken van normale uitslagen. Natuurlijk kon een enkele goal een gelijk spel in winst of verlies hebben om gezet en de geheele situatie grondig hebben gewijzigd, doch zooals de uitslagen hier voor ons liggen zijn ze 'n juiste weerspiegeling van de krachtsverhoudingen. R.C.S., dat nu onderaan komt te bengelen, werd met niet minder dan 8-1 door T.S.C. verslagen en hoewel T.S.C. bovenaan de lijst prijkt met een voor sprong op alle overige elftallen, lijkt ons toch een zoo groote nederlaag wel wat geflatteerd. De krachts verschillen in 2 A zijn niet zoo groot, dat nummer laatst van de bovenste met die cijfers behoeft te verliezen. Het komt ons voor, dat de R.C.S.-ploeg door de minder goede resultaten in de eerste wed strijden en het gemis van den midvoor zich wat al te sterk laat beïnvloeden. Dit is één van de'gevaren, verbonden aan het bezit van prominente spelers. In plaats van alle krachten in te spannen om de leeg gevallen plaats gezamenlijk aan te vullen, laat men een geest van „we kunnen het toch niet evenaren" over zich komen. Het zou toch wel heel gek zijn, als de R.C.S.-voorhoede met de middenlinie tezamen de taak van één speler, laat het dan de beste ge weest zijn, niet kon overnemen. Het is voor R.C.S. geboden, lijkt ons, om alles op den aanval te zetten. Zooals het nu gaat wordt-er dik verloren, waarom zou men niet een paar goals tegen meer ris- keeren en door een gesloten aanval van voor- en mid denlinie trachten doelpunten te forceeren? Laat het systeem falen, dan nog zeggen wewat kan het geven of nu met 4 of met 6 doelpunten tegen verloren wordt Vlissingen en Zeelandia staakten bij een 1-O-stand voor den regen en bleven de eenigen, die voor den regen Wegliepen. Does en Breda hielden stand en speelden gelijk, wat ons ook al een normale uitslag lijkt. Breda behaalde daarmee de eerste winst en verdreef de hatelijke nul van het ranglijstje. Goes maakte driemaal zooveel doelpunten ineens, als in de eerste drie wedstrijden te zamen. Zoo gaat de doelpunten-machine op gang komen bij de Goese- naren en het is te hopen, dat ze deze op gang weten te houden. Het gaat nog niet al te slecht op deze manier en als het zoo doorgaat is de middenmoot veilig te bereiken. Middelburg en De Baronie deelden de pun ten eveneens. De uitslag 1-1 geeft de krachtsverhou ding goed weer, al kan gezegd worden, dat het spel van Middelburg beter sloot. Hoewel open spel op het gladde en doorweekte veld natuurlijk groote be zwaren meebrengt, gelooven we toch, dat het de groen-witten dezen middag meer profijt zou hebben opgeleverd dan het korte spel, dat nu vaak ver toond werd. Er is onder de omstandigheden, waar onder gespeeld moest worden, niet veel van het Middelburgsche elftal te zeggen, doch het komt ons voor, dat het geen slecht figuur gaat slaan en in te genstelling met onze aanvankelijke verwachtingen gelooven we nu zelfs, dat het voor T.S.C., dat zoo 'Je Amsterdam werd Zaterdag de receptie ran den Nederlamdschen Hockey bond gehouden ter qeleqenheid van het 40-jang bestaan. Op onze foto spreekt de heer Lotsy tijdens de receptie. Van l.n.r.: Karei Lotsv mr. C. Ch. Geyl, F. J. v. Holkema, J. Wagener, jhr. mr. TT. C. Hooft Graafland voorzitterjhr. L. L. Quarries v. TJffordL. J. Hoffman en mr. J. L. Hamming. trotsch aan het hoofd van de ranglijst te prijken staat, een moeilijke opgave zal worden om Middel burg op een afstand te houden. Middelburg zoeke het dan in vlug open spel, zoeke voor Neufeglise een andere plaats en zorge er voor, dat alleen de aanvoerder in het veld het woord heeft. In de ver dediging maakte de keeper wel eens een beteren in druk, terwijl de rechtsback naar onzen smaak te veel terug speelt op den doelman. Dat komt Middelburg vandaag of morgen op doelpunten „uit eigen fabriek" te staan, terwijl het bovendien in die gevallen, dat terugspelen niet noodigis, een minder goeden indruk maakt. Het spel wordt nog steeds met het meeste succes in de richting van het doel van den tegenstan der gespeeld en behoudt dan ook de meeste beko ring! We houden Middelburg in de gaten en gelooven zeker dit seizoen nog menig pluimpje aan het elftal te kunnen geven. Ten slotte hebben de Zeeuwen hun reeks van goede resultaten niet onderbroken en in Roosendaal van R.B.C. een puntje afgesnoept. De uitslag 2-2 geeft reden tot tevredenheid en bevestigt de vermoedens, dat de ploeg van De Zeeuwen dit jaar geen slecht figuur zal slaan. In ieder geval blijven ze voorloopig in de bovenste helft van de ranglijst en spreken daar een hartig woordje mee. Volgende week hopen we de derde-klassers de revue eens te kunnen laten passeeren. A.H.O. slaagde er Zondag in een 1-O-overwinning te behalen op C. V. V. Aanval van de Charloische voorhoede op het Haagsche doel.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 19