ZEEUWSCHE OMROEP yCföJZm 25 Halloliallohier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Iloog boven clen spoorweg komt nabij dat we op den achtergrond van de foto zien liggen, het machtige viaduct voor den nieuwen verkeersweg door Zuid-Beveland. Met de restauratie van den Langen Jan is men tot het bovenste gedeelte gevorderd. Heeds is le onderbouw van het Kloetingsche viaduct zoover ge reed, dat de treinen er onderdoor stoom en. Men meldt ons uit Vlissingen, dat na vele conferenties en het inwinnen van deskundige adviezen besloten is, om de functie van putjesschepper voortaan in schrift en spraak aan' te duiden als riolist. In overweging is nog bij B. en W. om van 'n eventueelen nieuwen functiona ris het diploma conservatorium te ei schen! Tot groote ontsteltenis van al de Zeeuwen die „stilletjes leven", heeft de gestrenge rechter te Middelburg een rentenier uit Meliskerke zwaar gestraft, wegens overtreding van de planten- ziektewet. Gevreesd wordt n.l., dat de Zeeuwsche Justitie de renteniers als woekerplanten wil gaan beschouwen! Te Geersdijk op Noord-Beveland moest men, naar wordt gemeld, consta- teeren, dat de dorpsklok nog immer den zomertijd aangeeft. Het hierbij uitgesproken vermoeden, dat men daar geen courant leest, is ongegrond. Men is er juist zoo vooruitstrevend dat nie mand de wijzers van de klok achteruit durft te zetten! Te Ierseke, aldus onze vaste mede werker, heeft het zoo hard gewaaid, dat in de Groeninx van Zoelenstraat een muur tegen de vlakte ging, met het gevolg, dat de omwonenden van schrik hun bed uitvlogen. Deze particuliere aviatiek was alleen mogelijk doordat de bedoelde menschen op veeren bedden sliepen. De nachtvluchten hebben intusschen de ontstemming opgewekt van de K.L.M. omdat zij er een soort wilde lijn inziet, die Vlissingen-Haamstede con currentie aandoet! Uit Schoondijke bereikte ons de tij ding, dat op den Dam 'n chauffeur full speed een huiskamer inreed, waarbij schade veroorzaakt werd aan de wieg. Bij de baby-expeditie verdient de ouderwetsche manier van „per ooie vaar" toch nog wel de voorkeur Het comité tot behoud van den schouwburg werkt met stijgend succes. Het is nu reeds zoover, dat, als men niet slaagt in het eigenlijke doel, er toch reeds middelen genoeg voorhanden zijn om 'n poppenkast aan te schaffen. Groote stagnatie is j.l. Vrijdag op Walcheren en Zuid-Beveland ontstaan doordat de P.Z.E.M. wegens storing in de centrale geen stroom meer kon leveren. De hoogspanning in de laatste dagen van September schijnt hier niet vreemd aan te zijn! Bij de rondvraag in den Kruining- schen raad informeerde 'n lid naar de barbiers. Men schijnt in deze vroedschap nogal eens moppen met baarden te vertellen! Tot de volgende week, dames en heeren Zoo wordt de ijzerconstructie gevlochten voor den betonnen weg, die over het viaduct heenvoert.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 25