DINGERS O Chat \oir E WVl EEN SCHIP ZEILT UIT.... K IS EEN NIEUW MIDDEL TEGEN morgen om half negen SHAMPODO ZWARTKOP! RTrt U «aardje ho»»- T 26 Een nieuwe bonbon met een origineel uiterlijk, waarin een heerlijke room amandel praliné bevat 7 geneeskrachtige minerale zouten. wordt door millioenen over de geheele wereld met succes gebruikt. lost het urinezuur op en verwijdert dit op pijnlooze wijze. wordt toegepast door iederen ochtend een half theelepeltje op een glas warm water in te nemen. is verkrijgbaar bij iederen drogist of apotheker a Fl. 1.25 per groote flesch. Vervolg van blz. 23 Meneer Rommel, die al dien tijd een niet zou zien. Hij was besloten zijn ongeduldige toehoorder was geweest, eigen weg te gaan en het hem opge kwam hier plotseling overeind. drongen gezelschap van zijn enthou „Hebt u iets te zeggen?" vroeg kapi- siasten vriend uit Alexandrië voorgoed tein Bickler. te ontvluchten. „Waar brengt u mij „Jawel, mijne heeren," antwoordde eigenlijk heen?" vroeg hij plotseling, meneer Rommel opgewonden. „Die „Naar een hotel, heb ik u toch al prentbriefkaart is er nog. Ik heb haar gezegd," lachte meneer Rommel. „Vooi een paar dagen geleden in Flensburg vanavond is het al te laat, om naai met eigen oogen gezien!" Flensburg te reizen. Voor een doodge „Ik dank u wel, meneer Rommel," waande zou het een teleurstellende knikte de voorzitter. „Mag ik u beiden intocht zijn, als u in het holst van den nu verzoeken zoolang in de wachtkamer nacht aankwam. plaats te nemenDe raad zal zijn con- „Maar ik denk er niet over naar clusie vaststellen. Ik zal u dadelijk Flensburg te gaan," protesteerde George wel laten ontbieden." Resell. „Ik blijf in Hamburg. Morgen De beraadslagingen duurden slechts ga ik een schip zoeken. Waarom hebt kort. Er viel geen enkele grond aan te u mij eigenlijk hierheen gesleept? Ah voeren, die twijfel rechtvaardigde aan ik alles vooruit had geweten de verklaringen van Detlev Sommer. Zijn stem sloeg over van yerontwaar Als bewijs voor zijn betrouwbaarheid diging en ergernis en de onpractische mocht het feit bovendien gelden, dat hij meneer Rommel keek hem onthutsi geen enkel persoonlijk voordeel had bij aan. een valsche verklaring. Het eenige dat „Maar m'n beste meneer Sommer, dat ongeloof zou hebben kunnen ontmoeten kunt u toch niet meenenU moet u toch was zijn bewering, dat hij zijn her- eens thuis laten zien. Raune wacht u inneringsvermogen gedurende langen daarginds ook. Ik heb haar onmiddellijk tijd verloren had,-doch dit merkwaar- getelegrafeerd, toen ik vernam dat u met dige feit stond geenszins op zichzelf. In de Hardenberg in aantocht was. den oorlog was het herhaaldelijk voor- „Dat laat me onverschillig ik ben gekomen, dat iemand ten gevolge van vastbesloten in Hamburg te blijven," een hevige emotie voor kort of lang, of zei George Resell norsch. wel voorgoed zijn geheugen en zelfs de Meneer Rommel was een oogen blik spraak verloren had. Eenstemmig kwam uit het veld geslagen door dit besluit, de Zeeraad tot de uitspraak, dat er Toen schudde hij resoluut het hoofd, geen gronden bestonden de verklaring „Meneer Sommer, dat kunt u niet mee- van Detlev Sommer, waarschijnlijk den nen, herhaal ik. U is twaalf jaar afwezig eenig overlevenden matroos van de geweest en twaalf jaar lang bent u geen Gefion, ten aanzien van de oorzaak en uur uit de gedachten van uw moeder den ondergang van zijn schip als in geweest. Dat uw vrienden u na zooveel strijd met de waarheid te beschouwen, jaren onverscliillig geworden zijn kan „Matroos Sommer," zei kapitein ik me begrijpen. Maar uw ouders. Bickler, toen George Resch weer binnen- George Resell had hem perplex aan geroepen was, „de Zeeraad heeft be- gehoord. „Mijn. mijn ouders? -loten uW rapport omtrent het vergaan „M'n hemel - u wist natuurlijk niet van de Gefion in haar officieel protocol dat zij nog leefden! Goddank, in weerwil op te nemen. We zullen dit rapport op van hun leeftijd zijn ze allebei nog vri schrift stellen en het u ter onderteeke- goed gezond. Uw broer. ning voorleggen." Klaus, vulde George Resch \ei George Resch slaakte een zucht van schrikt aan, terwijl hij aan het dagboek verlichting. Hij had de vuurproef glans- van Detlev Sommer dacht, rijk doorstaan. „Ja u moet zich voorbereid hou den op iets ernstigs, meneer Sommer.' Toen George Resch eindelijk op straat ging de ander langzaam voort. „Klau- stond, begon de avond reeds te vallen, viel in 1918 als een dapper soldaat voor Hij was moe en zenuwachtig en bij zicli- zijn vaderland." zelf bezwoer liij: „Dat is eens, maar „Voor zfjn vaderlandKlaus nooit weer." Weinig kon hij echter be- echode George Resch. vroeden welke nieuwe kwellingen hem „Maar uw ouders wonen nog steeds nog te wachten stonden. Meneer Rom- in Flensburg. God heeft hen voor u mei merkte zijn vermoeidheid op en gespaard en u voor hen behouden," wenkte een taxi. ging Rommel voort. „Als uw onwil „Stap maar in, meneer Sommer, ik om naar huis te gaan soms voortkomt zal'u regelrecht naar een hotel brengen." uit vrees, dat zij u een verwijt zullen George Resch stapte in. Hij was den maken over dat langdurig stilzwijgen, man, die hem als het ware bij de haren laat mij u dan geruststellen. Zelfs als in dit vaderlandsche avontuur had ge- u uw geheugen niet verloren had. zou- Meept, niet bepaald vriendelijk gezind den zij er niet aan denken. U keert voor en begreep zooveel belangstelling eigen- hen niet terug als een verloren zoon. lijk niet goed. maar als een kind, dat onnoemelijk veel „Als ik" u goed heb verstaan, heb ik geleden heeft. Er wacht u een vriendelijk dit alles aan u të danken," zei hij, toen tehuis en een gelukkige tijd na zooveel zij gezeten waren. „Nietwaar, u hebt ellende...." mij toch van Port Said hierheen laten De auto stopte voor een hotel en komen?" George Resch stapte werktuiglijk uit. „Jawel, meneer Sommer," antwoordde Hij was eensklaps van diepe en ernstige de geleerde voldaan. „U begrijpt wel, zorgen vervuld. Dat de komedie, zoo dat wij alles in het werk wilden stellen onschuldig en zonder bijbedoelingen be- om u op te sporen." gonnen, hem zou noodzaken een paar George Resch begreep daar integen- eenzame oude mensehen te bedriegen, deel niets van. „Wie bedoelt u eigenlijk óf ongelukkig te maken, had hij zelfs met dat wij?" in zijn droomen niet kunnen veronder- „Mijn schoondochter en ik. Vooral stellen. Raune had geen rust meer. U zult eens Zwijgend gebruikte hij het diner, dat zien boe gelukkig zij is met uw terug- meneer Rommel besteld had en gaf nu |.eer en dan slechts korte en verstrooide ant- George Resch nam zich stellig voor woorden op de vragen, die tot hem wer- maatregelen te ïïemën, opdat zij hem den gericht. stapl zij bij dezelfde halte in de tram. Op dat uur zijn het steeds dezelfde rei zigers, maar iederen morgen opnieuw bewondert men haar mooi, glanzend haar. Deze mooie, natuurlijke glans is het gevolg van een regelmatige ver zorging met Zwartkop Shampodor "Shampodor" is zeep- en alkalivrij; kalkzeepneerslag en alkalische opzwel ling blijven dus achterwege. Haar haren krijgen een mooien, natuurlijken glans, blijven elastisch en gezond, wat zeer belangrijk is voor den goeden vorm en de houdbaarheid van het kapsel! 'Shampodor" is voor iedere haar soort geschikt. Voor blondines is er de bijzondere soort Shampodor- Blond Per pakje 20 ct. Beide soorten ook vloeibaar in flacons van 35,85 en 125 ct. §ij Üwkapper verlangt i U een wassching met Non-Alkali, de gecon-' centreerde ShampodorU de gegarandeerd alkalweije stuunpoonf De dokter maakt onderscheid tus- schen migraine, neuralgische, gas trische en andere soorten hoofdpijn. Zij zijn alle even kwellend en afmattend. Wacht niet, tot het bonst in Uw hoofd; zoo dra U dat zware gevoel en die dofheid bemerkt, neemt dan een „Spalt-TabletEn wat het voor naamste is: „Spalt Tabletten" heb ben geen versuffende werking, integendeel, helder en opgelucht gaat U na korten tijd weer aan den arbeid. Bij ieder buisje van 20 „Spalt Tabletten" ontvangt U een zak-etui, ten einde steeds eenige tabletten bij de hand te hebben. Prijs: 10 tabletten f 0.50, 20 tabletten 0.90. Bij alle apothekers en drogisten verkrijgbaar. Hoofddepot: Dr. H. Nanning,Den Haag,KortePoten7a. -t».

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 26