HAKKEN MOGEN LAGER ZIJN II Gekleed schoentje met moderne zij- sluiting van zwart snéde met garnee ring van lakleer. - SwiftNederland. Sportschoen met de zoo moderne dikke zool in beige eroro met zijkant van zool, biezen en veter van hard groen leer. CrésyParijs. Het is een feit-, dat een hooge hak den voet kleiner doet schijnen en het been slanker doet lijken. Tóch is geen enkele vrouw gebaat bij de overdreven hooge hak en dit voornamelijk door het feit, dat zij er zich slechts moeilijk op kan voort bewegen. Vandaar verheugt ons de tijding, dat degenen, die anders in de verleiding komen over dreven hooge hakken te dragen, momenteel zelfs voor het meer gekleede schoentje met een hak van 5 a 6 cm. kunnen volstaan. Wat betreft de kleu ren, zoo is naast zwart en blauw vooral bordeaux rood populair, terwijl het mooie roestbruin, dat dezen zomer reeds voor sets van tasch en schoentjes van boxcalf gebracht werd, ook dezen winter weer bij verschillende andere kleuren als b.v. lichtgrijs te dragen is. Dat zelfs pumps momenteel bijna allemaal met een klein vetertje ofwel stukje elastiek onder het ornament sluiten, is een groot voordeel, omdat men nu geen last meer heeft van het zoo hinderlijk uit- sloffen, dat niet alleen den gang onzeker maakt, doch ook nadeelig voor de kousen is. Wordt er weer Nouveauté voor den winter. Sierlijk laarsje van wat zwaarder suède. Crésy; Parijs. Sportieve wandelschoen in roestbruin suède met gar nituur van calf in dezelfde kleur. - Sabatini; Milaan. bijzonder veel suède gebracht, toch zien we ook boxcalf, lakleer, reptiel, in hoofdzaak voor garnee ring, en voor 's avonds brokaat, crêpe de chine en goud- of zilverleer. De avondsandaal, óók die met vrij platte hak, blijft zich handhaven. Als passe partout kan uitstekend dienen het schoentje van zwarte crêpe de chine, dat met goud- of zilverleer afgebiesd is. Het is gemakkelijker draagbaar dan geheel goudleer en kan ook bij het gekleede middag jurkje gedragen worden. De Italiaansche noviteit van hakken, die onder het gewricht doorloopen, wordt bij ons nog maar schoorvoetend aanvaard en zal van den winter waarschijnlijk nóg minder opgang maken dan voor de sandalen met kurkzolen van dezen zomer. Misschien meer nog een kwestie van hoogen prijR dan van afwijzende houding tegenover dit snufje. Gemakkelijk zitten de en toch elegante molière van bruin suède niet teenstuk- je en incrustatie van bruin leer. - Swift Nederland.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 38