ain Uw TANDARTS IS OP KOMST W INTER HET WASSCHEN VAN ZELFBINDERS Willy: Wat is dit linnengoed jg' prachtig, An- t- nie! Hoe krijg r je dat toch gedaan? tN 0WDUf.Cft£) \ian alle in deze rubriek afgebeelde ge nummerde kostuums, die ontleend zijn aan 'i modealbum „Winterweelde", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs t an 50 ets. voor complets, 55 ets. voor mantels en japonnen, 20 ets. voor rok ken en blouses, kleine avondjasjes en kinderkleeding. Bij bestelling vooral op geven het gewenscirte maatuummer. Be stellingen kunnen geschieden bij uw agent of be/.orger; door girostorting on No. 295651door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels (s. v. p. niet van 6 jceut) aan liet PATRON ENK ANTOOR ..PA NORA" NASSAU PLEIN 1. HAARLEM waarbij 5 ets. extra voor toezending per post verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan 't bureau van dit blud. TjVn eenvoudig werkje, dat iedere huisvrouw met een klein beetje moeite zelf kan doen. De dassen blijven steeds keurig, ook al zijn ze niet meer nieuw. Maak vóór het wasschen den naad van de zelfbinders aan beide kanten los tot aan het dubbele deel, dat onder den boord valt. Rijg daarna een draad op de vouwen, zoodat de das na het was schen weer gemakkelijk op haar goede breedte kan worden genaaid. Wasch den zelfbinder in een sopje van een onschuldige zeepsoort. Mocht er kans bestaan, dat de kleuren doorloopen, week de das dan eerst in water met zout, wasch ze en spoel ze na in Water met zout en daarna in schoon water. Knijp den zelfbinder uit in een doek, zoodat het overtollige vocht verwijderd is en strijk hem dan droog. Behandel eerst de binnenvoering van den zelfbinder. Deze voering zit los en kan dus gestreken Worden zonder de zijde te kreuken of verkeerd te strijken. Leg daarna den rechterkant van den zelfbinder op de strijkplank en strijk de das aan den linkerkant droog. Het dubbele deel in het midden van de das wordt eerst links en daarna rechts onder een doek droog- gestreken, om het glimmen van de stof te voorkomen. De stof wordt daarna om de binnenvoering geslagen en weer dichtgenaaid. De breedte van den zelf binder is aangegeven door de twee rijg draden. Bij het dichtnaaien moet de bovenzijde van de das los van de voering blijven, het is daarom aan te raden zoo te naaien, dat de steekjes niet aan den rechterkant zichtbaar zyn. Is de zelfbinder alleen vet, Wasch hem dan in benzine. Het lostornen is overbodig, daar er by het wasschen in benzine geen kans bestaat op door loopen. Let er bij het strijken echter op, dat aan den rechterkant geen glimmende plekken of vouwen zichtbaar zijn. Strijk daarom de dass.en, die in benzine ge- wasschen" zijn, onder een doek, zoodra ze geheel droog zijn, om brandgevaar te voorkomen. CORRESPONDENTIE Mej. K. te Rotterdam. Uw verzoek omtrent het slobpakje hebben wij ge noteerd. Mevrouw B. te Ginneken. Als maat voor liet lakentje in het kinderledikant kunt u het bedje meten en daarbij aan alle kanten 25 cm. voor instoppen be rekenen. De zoomen komen er dan nog extra bij. Voor het sloopje zijn de af metingen plm. 50 cm.-40 cm. Voor een vierkant kussen plm. 45 cm.-45 ?m. Uw wollen kinderkleertjes kunt u opgevouwen in een flink pakpapier pak ken, waarbij tevens enkele naphtaliue- balletjes worden gevoegd. Dit pak wordt weer in een kartonnen doos gelegd, die desgewenscht nog in krantenpapier kan gewikkeld worden. Mogen wij u er ook even op wijzen, dat alles schoon gewasschen moet worden opgeborgen Mejuffrouw D. te Lith. Het bruin worden van het appelmoes kunt u voor komen, door er tijdens het tot moes koken enkele druppels citroensap aan toe te voegen. I Mevr. A. TV", te Den Haag. Wij raden u aan, het geelgeworden bont eens te I behandelen met een prop watten, di< in 3% waterstofsuperoxyde is gedrenkt. Mocht één bewerking niet voldoende I zijn, dan herhaalt u haar nog een maal Of het middel afdoende resultaat zal sorteeren, durven wij echter niet voor spellen. Willy: Mijn goed behoort ook mooi wit te zijn, want ik laat het eerst weken en dan kook en boen ik het flink, maar als ik klaar ben, is het nooit mooi helder. Annie, ff ens Willy, je kunt je goed nooit absoluut wit krijgen, ah je het niet absoluut schoon krijgt. Je moet begrijpen, dat Radion, doordat het zuurstof bevat, al het inge drongen vuil verwijdert, dat gewone 'wasmiddelen niet weg kunnen krijgen. Radion doet al het waswerk voor U. Het zuur- - stofhoudende sop dringt tot diep in het weefsel door en verdrijft alle vuil, dat al lang in het goed is gestreken en dat gewone zepen en zeeppoeders niet los kunnen maken. Radion verwijdert al het vuil en toch op zo n zachte wijze, dat fijn goed talloze malen in Radion gewassen kan worden en er toch als nieuw blijft uitzien. En Radion kost maarl 5cent. Uw TANDEN fe beschermen Gebruik Kolynos, het tandmiddel, dat tandartsen aanbevelen om zijn beproefde antiseptische rei nigende werking. Verhelder Uw glimlach met Kolynos Wees xuinig Koop de groote tube 335. Swagger van effen stof, ingezette biezen, rug met rugstuk. Benoodigde stof: 2.25 m. 140 cm. breed. 336. Mantel van vischgraat met bont kraag en revers. Benoodigde stof 3 m. 140 cm. breed. 337. Mantel van effen stof met pele rine en bontrevers. Benoodigde stof 3.75 m. 140 cm. breed. VERKRIJGBAAR IN DE MATEN 40-42-44-46 De allerfijnste druiven voor CORA l Iedere flesch Vermouth, die de naam CORA draagt, bevat de oor spronkelijke Italiaan- sche Vermouth, zooals zij voor het eerst den jare 1835 door de Gebroe ders G. L. CORA, gecreëerd werd. On danks de ruim 100 jaren, die nu achter ons liggen, is het niemand mogen lukken dezen beroemden wijn te evenaren. Italiaansche Vermouth zooals ze zijn moet Vraagt het Uw wijnhandelaar. De oorspronkelijke Itoliaonscre Ve Annie: Eenvoudig door Radion ie gebruiken Willy! Radion reinigt schitterend en toch is lui zo goedkoofi

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 39