i I Neo-Silvi kri n Haarvoed ing Vermijd innemen'bij V/ICKS HET WITTE KASTEEL BIJ DE DOODEIM VALLEI door J. li. Priestley Ondervoeding van de hoofdhuid veroorzaakt HAARUITVAL en daarom schrijf ik NEO-SILVIKRIN HAARVOEDING voor". 3.60 Haren groeien door 13 Ze reed netjes achteruit naar den hoek, haalde een zaklantaren onder 't' instru mentenbord vandaan en sprong uit den wagen. Er waren onderwijl uit alle huizen menschen naar huiten komen hollen, leek het wel, dus stapte ik ook maar uit. Grace stond over meneer Krutoh heen gebogen - hij had een groote buil op zijn hoofd en hij zag er zoo vreedzaam mogelijk uit, maar die zak lantaren, je weet zeker wel hoe 'n groot ding 't is, hield ze in haar hand klaar om hem er eentje te geven, als hij zich verroerde. Er kwam een jongen op een fiets aan, en toen hij kwam kijken, zei Grace, dat hij naar de Jeffer- sonstraat moest rijden om te zien, of de politie daar nog was, en hij peddelde weg als een dolleman. Maar hij was nauwelijks op den hoek, of daar kwam de politie-auto aan, die had ri blijkbaar maar opgegeven.... .Ta, dezelfde! Toen ze die menschen- massa zagen, draaiden ze den hoek.om en ze stopten en stapten uit. En nu wou ik, dat je het gezicht van dien dikken agent eens gezien had, toen hij Grace zag staan. „Bent u daar alweer?" zei hij. „Wat hebt u nu weer uitgehaald?" Toen zag hij den man op den grond liggen. „Ah zoo! Voetganger ondersteboven gereden, hè?" zei hij, direct klaar met zijn conclusie, zooals mannen altijd zijn. „Kijk hem maar eens goed aan," zei Grace. Hij keek en toen schreeuwde hij: ,,'t Is Peter Krutch!" Toen kwam de andere agent ook aanhollen, verschrikkelijk opgewonden, en de kijkers drongen hoe langer hoe dichter om meneer Krutch heen, ieder een wou hem zieu. Maar de dikke agent liep naar Grace d'r wagen, of ik mag wel haast zeggen: hij wankelde er heen en hij ging op de treeplank zitten. Hij zei: „Neemt u me niet kwalijk, dat ik ga zitten, maar 't is me heusch een beetje te machtig." Toen vroeg hij met een bedaard en benepen stem metje, wat er eigenlijk gebeurd was, en Grace vertelde 't hem. Toen ze klaar was bleef hij stil met zijn hoofd zitten schudden. „Nu, dame," zei hij, „u kunt in ieder geval zeggen, wie 't laatst lacht, lacht 't best. U zult er een groote belooning voor krijgen, en als de kranten die heele geschiedenis te weten komen, lachen ze me zoowat bij de politie vandaan." En terwijl hij dat zei, keek hij zoo nederig, en zoo platgeslagen zal ik maar zeggen, dat Grace waarschijnlijk medelijden met hem kreeg. En daar kwam bij, nu hij niet zoo dikdoenerig bezig was 0111 brandkranen te meten leek 't wel een aardig soort man een brave huisvader en zoo. In ieder geval, Grace begon te lachen en ze zei: „Ik begrijp niet goed wat u bedoelt, agent. Ik hoef aan die lui van de kranten alleen maar te vertellen, dat ik langzaam een hoek omkwam, en dat toen die Krutch in mijn wagen sprong en met een revolver dreigde en zei, dat ik hem naar de Noorderbrug moest brengen. Maar toen zag ik kans om hem uit den wagen te laten vallen en een paar ijverige agenten, die net in de buurt waren, kwamen zoo prachtig op tijd, dat ze hem in konden rekenen, voor hij tijd had om tot bewustzijn te komen en ons zwakke vrouwen te overmeeste ren en te ontsnappen. Kijk!" Ze wees naar meneer Krutch, en ja hoor, die was voldoende bijgekomen 0111 zich eenigszins te verzetten tegen den anderen agent, die hem achter in den politie-auto probeerde te krijgen. Toen dat even geduurd had, haalde de agent een klein zwart dingetje uit zijn zak en daar gaf hij meneer Krutch een zacht tikje op zijn hoofd mee, en dat scheen hem te kalmeeren, hij Werd ten minste weer slap en spartelde heelemaal niet .meer tegen. Onderwijl was het gezicht van den dikken agent stukje voor beetje opge klaard, net als zoo'n nieuw soort lamp, waar je bij aan een koordje trekt en dan gebeurt er telkens wat anders - alleen werd in dit geval zijn gezicht hoe langer hoe opgewekter. „Meent u werkelijk, wat u daar zegt?" vroeg hij aan Grace. „Weet u wel, dame, dat Linkie en ik daar waar schijnlijk promotie voor krijgen en ik - ik misschien de strepen?" „O ja? Nu, dat lijkt me toch prach tig!" zei Grace en toen duwde ze haai tong in haar wang en ze begon heel zacht te praten. „Maar dan zouden we natuurlijk dat andere gevalletje stil moeten houden," zei ze. De dikke agent was zoo zenuwachtig, dat hij in 't eerst niet eens begreep, wat ze bedoelde. Maar toen ging hem een licht op en ik kan je vertellen, dat zijn oogen letterlijk begonnen te? flikkeren! Hij stak zijn hand in zijn zak en trok er het opgerolde touwtje uit. „Bedoelt u die kwestie van die drie en een hal ven meter touw?" vroeg hij, en hij gaf het aan Grace. En toen ston den ze alle twee een heel poosje te lachen. Daarna schreef de dikke agent onze namen en adressen en telefoonnummers op, en hij zei, dat we voor 't oogenblik net zoo goed naar huis konden gaan, dus ik stapte in den wagen en liij liep weg om naar meneer Krutch te kijken. Grace liep 0111 den wagen heen 0111 ook in te stappen, maar vlak voor ze 't deed, rolde ze 't touwtje los en liet ze 't neerhangen, 't Kwam nog niet heele maal tot aan den grond. Ze keek eerst, of de dikke agent haar niet verstaan kon, en toen zei ze tegen me: „Nu ik 't van dichtbij zie, begin ik heusch te gelooven, dat 't niet langer is dan één meter veertig!" Enfin, alles is goed afgeloopen. Grace krijgt een belooning, en de agenten krijgen promotie, en Arthur en de kinderen hoeven 't voortaan niet zonder mij te doen. Maar 't heeft er wel een tijdje ver schrikkelijk leelijk uitgezien, dus als Grace eindelijk eens thuiskomt, zal ze zich wel niet langer goed meer kunnen houden en waarschijnlijk zal ze zin hebben om een beetje te huilen, dus wees maar lief tegen haar, Jim. Mooi, zoo mag ik je hooren praten, Jim! Zorg maar, dat je zoo blijft, dan komt alles in orde. Wat. Komt ze op 't oogenblik 't hek door? O zeg, vraag of ze me direct even opbelt als ze. Hallo! Hallo? Wij vragen thans reeds uw aandacht voor een boek, dat binnenkort in de Kennemer Serie verschijnt V v In ons volgend nummer komen vrij uitvoerig op deze uitgave terug SËJIÊêë Professor Dr. Polland, vermaard dermatoloog van de Universiteit te Graz, Oostenrijk, zegt „De voeding van de hoofdhuid en de haarvormende weefsels geschiedt normaal door de bloedcirculatie. Treden er storin gen op in den haargroei, merkbaar door roos, haaruitval, jeuken van de hoofdhuid, dan zijn deze een bewijs, dat de haarvormende weefsels gebrek lijden aan haarvoeding." DE HAARWORTELS HEBBEN VOEDING NOODIG Silvikrin is in de practijk getoetst en beproefd door medici in de geheele wereld, waaronder Prof. Dr. Polland, (foto hierboven) de vermaarde huidspecialist. Prof. Dr. Polland constateerde in zijn practijk, dat Silvikrin niet alleen roos verwijdert en haaruitval voorkomt^ maar tevens nieuwen haargroei teweegbrengt, mits de haarwortels nog in leven zijn. De heer Andel, wiens haar uitval ophield door Silvikrin. De foto laat duidelijk zien, wat Silvikrin bereikt heeft. De heer Andel schrijft Als acteur wordt er veel van mijn zenuwen gevergd. Dit en veel overwerk was nadee- lig voor mijn haargroei. Mijn haar viel uit, werd dun en ik vreesde spoedig kaal te zijn. Eén van mijn vrienden zeide: „Gebruik dan toch Silvikrin Ik heb er prachtig resultaat mee bereikt." Ik deed het en met het ver heugende resultaat, dat mijn foto U toontNa korten tijd was de roos verdwenen, de haaruitval hield op en mijn haar werd weer normaal en krachtig, glanzend en sterk. w.g. J. Andel HOE SILVIKRIN WERKT: Roos, haaruitval, dun haar en dreigende kaalheid zijn onmiskenbare teekens, dat de hoofdhuid de na tuurlijke haarvoeding mist. Het is Dr. Weidner's groote verdienste te hebben ontdekt, wat de „natuurlijke" voeding is: veertien organische elementen. Hij bracht ze bijeen in Silvikrin in dezelfde verhouding als de natuur het doet. Wanneer de bloedcirculatie niet meer in staat is, de haarwortels te voeden, dan moet Silvikrin het doen. De roos verdwijnt direct, de haar uitval houdt op en in zeer korten tijd verschijnt nieuwe haargroei op dunbehaarde of kale plekken. Koop nog heden het Silvikrin preparaat, dat voor Uw geval noodig is. WAT U NOODIG HEEFT: Voor herstel van den haargroei, bij hevige roos, sterken haar uitval, kale plekken en drei gende kaalheid NEO-SILVIKRIN HAARVOEDING Voor de dagelijksche verzor ging, ter voorkoming van roos en haaruitval. Voor de ge zondheid van de hoofdhuid en om Uw haar tot volle schoonheid te brengen SILVIKRIN LOTION 3.2S| Zorgt U voor Uw hoofdhuid, dan zorgt Uw hoofdhuid voor Uw haar. ,bes«vl\'bots* |\ttt?dlg,.?UnR"tS^gev.et' stem pr'tls W VapoRub

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 13